Zamilování do spolužačky

Od: Datum: 18.09.15 18:56 odpovědí: 5 změna: 19.09.15 23:32

Ahoj, je mi 19 let, chodím na jednu VOŠ v Praze a zamiloval jsem do stejně staré spolužačky, která je zadaná a bydlí se svým přítelem. Nevím jestli jí mám říct, co k ní cítím nebo to nechat být. Často spolu ve škole laškujeme, hodně se spolu nasmějem, dobíráme se, často se na sebe při hodině usmějeme atd. Musím říct, že si poměrně dobře rozumí se všema klukama a holkama, ale s žádným klukem nejedná tak jako se mnou. Spolužáci si toho, co je mezi námi začínájí také všímat, ale spíše ve srandě. Pak nastala chvíle, kdy se jeden spolužák zmínil o tom, že ta má vysněná má přítele a od té doby jakoby se zabrzdila a už s ní nejsou takové ty Naše chvíle jako předtím (dřív jsem jí letmo pohladil po zádech, při loučení po zadečku a vždycky se na mě s úsměvem podívala). Jenže nedávno jsem dal ruku kolem pasu a ona se na mě s nuceným úsměvem podívala a řekla: Co to děláš? Od té doby se na sebe občas podíváme, pořád se smějeme, ale ne v takové míře jako předtím. Nechci se jí dotýkat, když jí to je nepříjemné. Což mě mrzí, protože na ní musím myslet a težko se mi s ní hovoří.

Mým problémem je navíc to, že jsem nikdy nebyl zamilovaný. Holek jsem měl dost (spíš holky na jednu noc) nejdelší vztah jem měl 2 měsíce. Ale já holky nikdy nebalil, vždycky sbalily ony mě.

Proto se chci zeptat, jak to udělat aby jsem neztratil alespoň to, co s ní doposud mám.

Dík, za případné chyby se omlouvám


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Od: jmlc®
Datum: 18.09.15 19:02
avatar

Můžete se zeptat přímo - pokud byste dokázal unést zamítavou odpověď a dál dokázal být přítelem. Jinak se neptejte, nesnažte se rozbít jejich vztah a buďte jen tím "dobrým přítelem".

Pokud bude mít s partnerem problém a rozejdou se, přijde za vámi. Pokud se rozpadne přátelství kvůli vám, bude vás nenávidět.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 18.09.15 19:05
avatar

Ahoj. Dávejte jí najevo, že respektujete její vztah i ji samotnou. Neosahávejte ji ani letmo, jinak byste se jí mohl zprotivit a mohla by se Vám začít vyhýbat.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 18.09.15 19:41

Jestli jsi lepší, než konkurent, tak to tomu páru dokaž! Pěsti jsou ukázkou slabosti. No a nakonec je spousta inteligentních holek, všude kam se podíváš:*frajer*

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 19.09.15 02:35
Podobnou situaci jsem zazil na stredni a normalne jsem mu ji prebral... A napoveda zni mel bys zjistit jestli v tom vztahu je stastna a takovy blbosti v mem pripade nebyla a to byla vyhoda.. Chodil jsem sni nakonec 2 roky no a pak prisel nekdo zase o tridu lepsi nez ja :D.. Nemel bys to na ni jen tak vybafnout ale davat pomalu najevo.
Ohodnoceno: 0x
 
Od: krasula
Datum: 19.09.15 23:32

Jestli máš pocit, žes přestřelil, tak teď se poněkud stáhni. Dej si pauzu. Nezájem může vyprovokovat její zvědavost, nebo jí prostě vaše laškování začne chybět. Jen se nijak nevnucuj! Komunikovat pohodově to ano, ale stejně jako s ostatními. Společné bydlení s přítelem v tomhle věku neznamená definitivum. Nebereme si prvního. Vztahy se vyvíjejí, učíme se přizpůsobovat, objevujeme míru své tolerance, zjišťujeme, že to je kolikrát jinak, než jsme si představovali...Myslím, že ještě máš šanci..

Ohodnoceno: 0x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.