Nárok na ztp

Od: Datum: 18.09.15 09:22 odpovědí: 3 změna: 18.09.15 15:14

dobrý den , mám dotz ohledně průkazky ZTP/P ... potřebovala bych poradit kde zažádat a jestli má na ni nárok...Pečuji o tchýni ,která má II.stupeň postižení...mobilní je , ale potřebovali bychom ji dopravit autem k lékaři a většinou musíme auto nechat stát dost daleko od areálu a dojít potom až na místo určení je pro ni dost náročné / někdy až vysilující/. poraďte kam se obrátit . Děkuji


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Od: uska®
Datum: 18.09.15 12:26

Na průkaz nikdo nemá NÁROK. Na Úřadu práce, sociálním odboru (neznám přesně název) se musí podat žádost. Můžete tam jít sama a žádost nechat doma podepsat tchýni. Vyplněnou žádost zpět odevzdat, oni jí pošlou obvodnímu lékaři a ten vypíše zbytek žádosti - aktuální zdravotní stav. Proto je dobré všechny lékařské zprávy mít založené v kartě u obvoďáka. Sociálka rozhodně i bez přítomnosti tchýně a nebo bude tchýně předvolána.

Pozn. Pokud je tchýně mobilní, těžko získáte ZTP/P, já to vidím na ZTP,/ nemocné dolní končetiny./

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 18.09.15 14:18
avatar

Vy nepotřebujet průkaz ZTP/P. Ani ho dostat nemůžete. Vy potřebujete asi průkazku do auta, abyste mohli zastavit se tchýní co nejblíže.

Musíte si o průkazku požádat, přesněji tchýně musí žádat. Úřad zváži, zdali je potřebná a tchýně jí dostane. Průkat ZTP/P taky klidně může dostat tchýně, vy nikoliv.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 18.09.15 15:14
avatar

Pokud nemá průkaz ZTP ( ten stačí,není k parkování nutný /P ) tak si na příslušném oddělení Úřadu práce o průkaz osoby zdravotně postižené zažádejte..Pokud má průkaz tak s ním a tchýní běžte na dopravní oddělení (tam kde se přihlašují a odhlašují auta) a oni Vám ho pokud na něj má nárok vydají.Průkaz ZTP/P Vám samotný nepomůže zaparkovat kde chcete.Musí být karta .

doplněno 18.09.15 15:20:

Oprava, správně je...a oni Vám parkovací kartu...místo Oni Vám ho,...

Ohodnoceno: 0x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.