Měnit eura na koruny?

Od: Datum: 18.09.15 10:45 odpovědí: 5 změna: 18.09.15 16:03

Dobrý den, moc nerozumím financím ani ekonomice, proto vás žádám o pomoc. Byla jsem teď v zahraničí a vydělala jsem si něco málo a mám to v eurech. Nechápu, v jakým ohledu je kurz výhodný či nikoliv, proto se ptám- je výhodné vložit si eura na účet, kde je budu mít v českých korunách? Měnit je na český cash určitě nebudu, jde mi o to, že bych ty peníze měla ráda na účtě, ale nechci na tom prodělat. Poradíte mi prosím?

Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Datum: 18.09.15 10:54

Dobrý den,

"něco málo jsem si vydělala" bavíme se o stovkách nebo tisících eurech? Češi mají tendenci hlídat si kurz, což je na jednu stranu chválihodné na druhou stranu úplně zbytečné.. Jelikož většina čechů má pár stovek eur a v takovém případě je celkem jedno jestli je kurz 29kč/eur nebo 27kč/eur rozdíly jsou v desítkách korun..

Na účet si je klidně dejte, napříkald Fio tuším nabízí vedení v EUR zdarma, jinak co se týče prodělku či výdělku, minimálně do letá příštího roku bude kurz +- stejný jako je teď, jelikož dolar stále posiluje a ještě nějakou dobu poslovat bude, ale pokud to nebudou opravdu tisíce spíše desetitisíce eur, nijak bych to moc nehrotil..

Ohodnoceno: 0x

Datum: 18.09.15 11:02

Tady se bavíme jen v rámci stovek, zatím jsem jen tak lehce brigádničila. :-D děkuji za radu.

Datum: 18.09.15 12:12

Když si je vložíte na běžný účet, už to nebudou eura ale koruny a to ještě v přepočtu podle té, či oné banky a ve Váš neprospěch. Jinak byste si musela otevřít devizové konto a to něco stojí, minimálně 300 euro vkladový limit. Pokud nebudete mít další příjem v eurech, tak to není k ničemu. nechte si peníze schované někde doma a čekejte na příznivější kurz. V této době je nevýhodné eura měnit.

doplněno 18.09.15 12:18:

Pokud je chcete obnos vyměnit a následně uložit v korunách na běžný účet, tak doporučuji najít někoho, kdo by je od Vás odkoupil privátně a můžete mu navrhnout fifty-fifty systém. Tedy rozdělíte si mezi sebou to, co on by musel při nákupu zaplatit navíc v bance. V současné době můžete prodat maximálně za 27,20 Kč. privátně. A to budete mít kliku.

Datum: 18.09.15 14:25

na účet nedávat, schovat, ale kurz pro směnu na Kč patrně výhonější nebude, spíš naopak, až skončí intervence ČNB (i když,...), lepší utratit zase v zahraničí, stačí třeba na Slovensku na horách či v termálech

Ohodnoceno: 1x

Datum: 18.09.15 16:03

pokud nekam v lete jezdivate, eura si nechte doma, jinak zatim je nejvyhodnejsi kurz czk/eur (okolo 27) nez skonci intervence CNB (pak bude 24-25), takze pokud ty penize chcete utratit za beznou spotrebu, muzete je normalne vlozit do banky

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.