Létající dron nad chatou

Od: Datum: 18.09.15 10:45 odpovědí: 12 změna: 27.01.16 17:05
avatar

Ahoj,u nás nad chatou lítá o víkendu dron,jednak otravuje takovým vysokým pištěním a má na sobě kameru - dívám se na něj dalekohledem .Takže - když vezmu prak, a ocelovou koulí ho sestřelím,může na mě majitel požadovat náhradu?Vždyt na to musí být zákon,že tyto novodobý vynálezy nesmí rušit hlukem,natož aby nás natáčel!Pokaždý přilítne z louky ,přelítne pomalu nad chatami a pak se vrací zpátky nad les a nad louku.Jak se mám bránit?Jak je to?


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Datum: 18.09.15 11:01
avatar
Porušování zákonu o nahrávání osobních údajů nemůžete Vy sám potrestat porušením jiného zákonu - poškozením či zničením majetku.
Hluk by neměl přesahovat míru obvyklou.
§ 1012 Obč. zákoníku
Vlastník má právo se svým vlastnictvím v mezích právního řádu libovolně nakládat a jiné osoby z toho vyloučit. Vlastníku se zakazuje nad míru přiměřenou poměrům závažně rušit práva jiných osob, jakož i vykonávat takové činy, jejichž hlavním účelem je jiné osoby obtěžovat nebo poškodit.
Máte právo na soukromí a ticho...
§ 1013
(1) Vlastník se zdrží všeho, co působí, že odpad, voda, kouř, prach, plyn, pach, světlo, stín, hluk, otřesy a jiné podobné účinky (imise) vnikají na pozemek jiného vlastníka (souseda) v míře nepřiměřené místním poměrům a podstatně omezují obvyklé užívání pozemku;...
Pochybuji, že pilot dronu obhájí § 1023
(1) Vlastník pozemku musí snášet užívání prostoru nad pozemkem nebo pod pozemkem, je-li pro to důležitý důvod a děje-li se to takovým způsobem, že vlastník nemůže mít rozumný důvod tomu bránit.
Přiměřené poměry jsou široce definovatelné.
Už jsem viděl, jak šíp s dlouhým tenčím provázkem proletěl blízko dronu a provázek se namotal na dvě vrtulky. Chudák dron.
doplněno 18.09.15 11:13: Řekněte mladé sousedce, ať se neopaluje nahá, nebo staré sousedce, ať se opaluje nahá!
A je po ptákách, resp. po dronu.
Ohodnoceno: 2x
 
Datum: 18.09.15 11:02
avatar
Zkuste nejdříve najít toho, kdo ho ovládá a řešit to s ním. Mona
Ohodnoceno: 2x
 
Datum: 18.09.15 11:10
avatar

Sestřelit ho samozřejmě nesmíte, ale kdo Vám to dokáže ;)? (Nesmíte se teda při tom nechat natočit) :-D

Ohodnoceno: 2x
 
Datum: 18.09.15 11:44

Jdete na tu louku a promluvte si s majitelem dronu, asi to bude nadsenec s novou hrackou, ktery si nataci okoli sve chaty ze vzduchu. Ze tam natoci vas, si pravdepodobne ani nevsimne. Baterie dronu vydrzi cca 10-15 minut, mozna ma dve baterky ... to vam tak vadi ze to tam bzuci pul hodiny? Co delate kdyz nad vama krouzi normalni letadlo ci helikoptera, tu taky chcete sestrelit?

Kdyby jste to sestrelil a chytli vas pri tom tak je to skoda nad 5000, tydle hracky nejsou levny.

Ohodnoceno: 1x
 
Od: buss
Datum: 18.09.15 11:59

Lze sestřelitt, když vás nebudou identifikovat, unést, jinak jste způsobil škodu úmyslně a hradíte, trestní stíhání, že? Zjistit ovládací frekvenci a zkusit zarušit. Možná 2,4 GHz. To má i mikrovlnka, 1 či více kW. Prostor nad vámi, pod vámi je váš. Podívejjte se však na letecké předpisy, či poptejte... nesmí se ztratit z dohledu... Oslovte UOOU. Legislativa se chystá, lze připomínkovat...

Ohodnoceno: 1x
 
Datum: 18.09.15 13:05
avatar

zkuste prak a železné skobičky. Takové ty staré, škaredé a zrezavělé, co se kdysi zatloukaly jako hřebíky do dřeva.

Skoba vystřelená z praku je zbraň tichá, nenápadná, přesná a proklatě účinná. Si myslím že jedna trefa bude stačit.

No a přidal bych ještě jednu radu z podobného ranku. Nám dost nízko nad barákem létal motorový rogalista. Moje žena toho jednou měla dost a vystřelila po něm jednu z těch velkých zábavných raket, co se prodávají na Silvestra. Raketa práskla rogalistovi za zadkem a od té doby nám nad barákem nikdo nelétá.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: pppp
Datum: 18.09.15 14:34

příruční laser, silná bateriová svítilna s maximálně soustředěným kuželem světla

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 18.09.15 15:42
avatar

nektere drony stoji jako ojete auto, tak abyste se nedivil, navic takova valka uz pak nejde zastavit... (propichane gumy auta, lepidlo v zamcich, vybite okna atd atd :) )

Ohodnoceno: 0x
 
Od: wraith9
Datum: 18.09.15 16:21

Pochybuji, že ten borec má profi dron.:) A k otázce: pokud Vás nikdo neuvidí jako ho sestřelujete...

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 18.09.15 18:36
avatar

pokud nebude domluva s majitelem tak bych si na něm trénoval střelbu ze vzduchovky samozřejmě partizánským stylem aby mě u toho nikdo neviděl

prak a ocelová kulička je taky dobrej nápad přeju dobrý oko a pevnou ruku ;)

Ohodnoceno: 0x
 
Od: nnikdo
Datum: 19.09.15 17:14

Mě se líbí ten figurkův nápad s tou raketou. Na 99% netrefíte, ale tomu majiteli i na dálku jasně dáte najevo, že se vám to nelíbí. Buď to vzdá sám, nebo přijde vyjednávat. Trénujte pro takový případ asertivní jednání.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: host*
Datum: 27.01.16 17:05

Jenom pro doplnění k tématu. Zachycováním dronů se zabývají i výzkumná pracoviště, viz například http://www.electronicproducts…e_attacking_other_drones.aspx video zachycení dronu do sítě vystřelené jiným dronem. Video má dvě části: jednou pohled ze země a druhé z pohledu lapeného dronu. Technická zajímavost.

Ohodnoceno: 0x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.