Práce u policie s bc.titulem a bez sl.poměru

Od: Datum: 17.09.15 20:10 odpovědí: 3 změna: 17.09.15 20:29

Dobrý večer, vystudovala jsem bc.obor na Policejní akademii ale nechce se mi do služebního poměru k polici. Představovala jsem si spíše nějakou administrativní činnost u policie ale vím že nechci do služebního poměru. Myslíte že se dá najít taková práce? Děkuji za odpovědi.


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Od: jmlc®
Datum: 17.09.15 20:13
avatar

Jako OZ u PČR pracuje jen velmi málo lidí, převážně bývalých policistů s dobrými kontakty. Pokud nemáte strýčka majorem u policejní školy, můžete maximálně umývat služebně okna přes nějakou agenturu... která samozřejmě patří bývalému policajtovi.

doplněno 17.09.15 20:38:

Nebudu zde prozrazovat žádné bližší info - jen znám z velmi blízkých kruhů stav v několika služebnách a v policejní škole jednoho kraje... pocházím z policejní rodiny ...

doplněno 17.09.15 20:46:

volná místa jsou - http://www.policie.cz/kariera-v-policii-nabidka-mist.aspx

ale jak píšu - pokud nemáte svého známého, pak musíte být prsatá kočka a míst štěstí na rozvedeného šéfa...

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 17.09.15 20:29

Doporučuji , aby jste na horní vzkaz nereagovala a v době co nejkratší si informovala na příslušné Správě PČR příslušného kraje na personálním odboru, ( nejlépe vždy osobně po předchozí telefonickém objednání, kteří vám sdělí fundovanou odpověď. S tímto vzděláním naději zajisté máte, možností příslušného zařazení je dost a dost. Lidé odcházejí do důchodu, vznik nových pracovních míst, požadavky právě na PA, atd.,atd, atd. Zásadním předpokladem je zejména bezúhonnost a čistý RT.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 17.09.15 20:22

Divím se, že jako úspěšný absolvent PA to nevíte, každopádně ano, ta možnost práce je, proto jste přeci tu školu studovala, s vyhlídkou, že si najdete zaměstnání v "oboru". Pokud jste se úspěšně vyhla předmětu služební poměry apod. tak u PČR samozřejmě existují i občanští zaměstnanci např. účetní, náboráři apod. otázkou je, jestli takové místo bude volné zrovna tam, kam budete chtít a jestli jste ochotna zezačátku slevit ze svých nároků a dělat chvíli "podřadnější" práci, než se najde volné místo na pozici, kterou by jste chtěla. Doporučuji navštívit personalistu na nejbližším územním odboru (bývalé okresní ředitelství) a zeptat se tam, budete tak vědět konkrétní možnosti i místa a nenechte se odbít termínem na zdravotní testy apod. ale ptejte se, případně se zastavte na Vašem krajském ředitelství a ptejte se personalisty přímo tam. Hodně štěstí. *pivo*

doplněno 17.09.15 20:27:

jmlc: nevím jaké máte zkušenosti a informace ani v jakém kraji žijete, v našem kraji to tak určitě není, občanských zaměstnanců je tu relativně dost (uklizečky, recepční, automechanici, údržbáři, účetní, ekonomové, Iťáci, ostraha objektů, pracovníci výstrojních a ekonomických skladů apod.), samozřejmě jich není tolik jako policistů ale je jich poměrně dost. Všichni jsou to zaměstnanci MVČR, nikdo z nich není ze soukromé firmy. V současné době již bývalý ředitel ÚO dotáhl místní "okres" do dokonalosti tím, že veškeré objekty, ve kterých sídlí oddělení a všelijaké kanceláře, sklady apod, patří PČR, takže se nikomu neplatí žádné peníze za nájmy apod. jak tomu může být jinde. I z tohoto důvodu se u nás nezavíraly oddělení v době krize, narozdíl jiných okresů či krajů.

doplněno 17.09.15 20:29:

Na druhou stranu je pravdou, že místa jsou většinou obsazena členy rodin, přátel a bývalých policistů, jelikož je zde předpoklad, že jako parťáka do práce si nevezmete lempla, aby jste pak za něj dělal mimo své práce ještě i tu jeho. To však funguje naprosto v jakékoliv firmě a to ať už státní či soukromé.

doplněno 17.09.15 21:10: Z policejni rodiny sice chapu, je dulezite si uvedomit, ze co slo pred dvaceti lety je dnes nemyslitelne.Na oddelenich jsou velice mali pani, to na kraji se ridi kokrhani. Ale jak rikam, vzdycky maji prednost pribuzni a znami a to je vsude nejen u pcr. Do firmy by jste si taky jako reditel vzal pracoviteho kamarada ci pribuzneho aby jste ho zabezpecil nez cloveka o kterem nevite nic. Sanyo ma pravdu, spostu lidi to uz prestalo bavit a budto odchazi jinam nebo do duchodu.Na SKPV berou neschopne lidi s rokem "praxe" jen kvuli tomu, ze maji nekde vystudovany titul Bc. ale jak ta praxe probihala nikdo neresi.Ale to je uz na jinou debatu. Samozrejme je spoustu synu a dcer co jsou jejich rodice u pcr ale stejne tak je i spoustu muzu a zen, kteri tam nikoho pribuzneho nemaji a nebo setam dostali potajnu bez pricineni rodicu.
Ohodnoceno: 1x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.