Jaké jízdenky kupovat?

Od: Datum: 17.09.15 17:41 odpovědí: 2 změna: 18.09.15 20:49

Dobrý den, bydlím v malé vesničce na vlakové trase Hodonín - Zaječí a příští týden nastupuji na školu do Brna.(FSI VUT Technická 2)

Chtěl jsem se zeptat, dá se koupit jízdenka tak, aby mi zahrnovala celou cestu vlakem i MHD? (Případně kde?)

Nebo se dá koupit jen jízdenku ve vlaku do Brna a na MHD si koupit měsíční šalinkartu? (a opět, ty se vyřizují kde?)

Děkuji mnohokrát


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Datum: 18.09.15 06:48
avatar

http://studentmag.topzine.cz/…jake-slevy-dopravci-nabizeji/

Úplně nejpřesněji vám to řeknou na nádraží. Určitě budete potřebovat potvrzení ze školy a dráhy vám vystaví průkazku. S vyřizováním příliš neotálejte!

Ohodnoceno: 0x
 
Od: frenk
Datum: 18.09.15 20:49

Zdravím, vím, tak poradím. Jezdil jsem na IDS jízdenky čtvrtletní + zóny 100 a 101 (zastávka Červinkova a Skácelova je už bohužel 101). Taková jízdenka pak umí vlak, autobus i tramvaje po celé trase domů-do školy a zpět a kolikrát denně chceš a i o víkendu a celé Brno samozřejmě.

Jak vyřídit:

1.) Sehnat na libovolné stanici autobusu (s pokladnou), či vlakové stanici a nebo přímo na DPMB (dopravní podnik města Brna) oranžovou průkazku studenta. Tuto vyplníš (datum narození, jméno a odkud kam) a zbytek vyplní škola (studijní referentka-máš přidělenou svou, tak v systému Studis zjištíš, kam patříš). Studijní oddělení VUT FSI je v budově s turbínou přede dveřmi, tak do prvního patra, doprava a naproti knihovně.

2.) Jak to škola potvrdí, tak honem na dopravní podnik na Červinkově (když stojíš na zastávce TRAM, tak když se ohlédneš za sebe, je tam pokladna. Tam Ti to tuším za cca 50,-Kč potvrdí a uschopní (pasovou foto s sebou); průkazka stojí cca 1,-Kč.

3.) S touto průkazkou zajdeš na ČD a necháš si vystavit nejlépe čtvrtletku na cestu domů a zpět + zony 100 a 101 pro Brno. Vydají Ti novou průkazku (cca 30,-Kč, pasové foto opět s sebou) a jízdní kupon k tomu. Dříve než vyprší, tak si zakup nový (můžeš určit datum počátku platnosti). Průkazky platí celý akademický rok, mění se jen kopony, ale obě průkazky měj u sebe, pro případ kontroly.

Příští rok obě procedura průkazky na průkazku (opět dvě fotky).

P.S.: Nauč se maximálně sledovat harmonogram ve Studisu, VUT zprávy a využívat vhodně služeb knihovny a případně studijního oddělení. Jen tak nebudeš mít problémy (toto je podmínka ovšem nutná a ne postačující, ale to Vám v matice vysvětlí. Vždycky to není tak lehké, to jen teď, že začínáš, tak ať se neztratíš. Studiu zdar. ;), ;)

Ohodnoceno: 0x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.