Vytrhnutí zubů

Od: Datum: 16.09.15 17:08 odpovědí: 10 změna: 18.09.15 01:02

Dobrý den mám v katastrofálním stavu zuby a chci se optat nevíte zda mi někde vytrhají všechny zuby,naráz nebo postupně.Je mi jasný že toto se asi platí ale chci raději klapáky než tohle co mám v puse.Děkuji za odpověď

Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Od: mate59
Datum: 16.09.15 17:15

Naráz všechny určite ne,ale 6 zubú na jedné čelisti jde.Jestliže jsou postižené parodontitidou a drží pouze v měkých tkáních,najednou lze odstranit tyto v jedné čelisti.Platí se za injekci cca 300,záleží od ambulance.

Ohodnoceno: 0x

Datum: 16.09.15 17:16

Najednou vám všechny zuby nevytrhají. Udělají to postupně. Ale nemyslete si, že "klapáky" jsou nějakou výhrou. Když nemají na čem držet, padají, budete nejspíše chvíli šišlat. Tlačí, zakrývají patro a tedy jídlo má poloviční chuť. *hej*Najděte si dobrého zubaře, který s vámi prodiskutuje každý krok. Navrhne, řekne cenu a vy buď příjmete nebo odmítnete. Všecko je ale na dlouhou dobu. Trhání, hojení, obtisk, hotová protéza, která nebude nikdy jako vaše zuby.

doplněno 17.09.15 15:36:

Prý ta Corega je bezva, pravil náš druhý dědeček, ale víte kolik stojí a na jak dlouho tuba je? http://www.heureka.cz/?h[fraze]=corega+lepidlo

http://zubni-nahrady.heureka.…lepidlo-na-protezy-crm-40-ml/

Ohodnoceno: 2x

Datum: 17.09.15 13:40

ještě jedna "drobná" nevýhoda vašeho plánu: po vytržení tolika zubů začne kost atrofovat. Udělají vám krásnou protézu, která skvěle sedne (vypadávání lze částečně ošetřit lepidlem na zuby, například correga, ale nemyslete si, že je to ideální řešení), a za chvíli jim opora částečně zmizí a budete potřebovat protézu novou. A to je ještě dobré, dukod tam nějakou oporu máte.

Od: vnmc
Datum: 16.09.15 19:14

Nechte si svoje zuby jak dlouho to půjde! Protéza je zlo a vždycky to bude horší než vaše, i když špatné, zuby.

Ohodnoceno: 1x

Od: zoubek
Datum: 17.09.15 01:32

Nevím co znamená pro kvetuse katastrofální stav zubů. Já také nemám zuby v příliš dobrém stavu, ale pokud to jde tak si je chci co nejdéle udržet a neměnit za protézu. Nevím jestli bych si na protézu vůbec zvyknul. Raději třeba zubní korunku pokud zub už nejde jinak spravit než trhat a pak mít protézu. Souhlasím s názorem, že protéza je zlo. Taková zubní protéza stojí nemalé peníze a znal jsem lidí kteří ji pak stejně nenosili, protože jim dobře v ústech neseděla, vypadávala jim, tlačila atp..

Datum: 16.09.15 19:52

Jsou i jiné možnosti. Stojí sice peníze, ale rozdíl je propastný.

doplněno 17.09.15 06:00:

Není nutné mít implantát pod každým "zubem". Doporučuji konzultaci s odborníkem.

Ohodnoceno: 1x

Datum: 17.09.15 00:16
Ano, jsou jiné možnosti - implantáty. Před pár lety jsem zabrousila na jedny stránky a tam stál jeden 8 tisíc... Mona
doplněno 18.09.15 00:10: @kovis - máte pravdu. Možná mi jen nefunguje paměť...chtělo by to přidat 10 tisíc...minimálně.

Datum: 17.09.15 15:41

8 tisíc by byla solidní cena, ale pochybuji, že bude dnes aktuální.

Datum: 17.09.15 05:39

Záleží na tom, čemu říkáte katastrofální stav. Moje zuby vypadaly pěkně, ale byly vyspravované jak naše asfaltové silnice a bolesti jsem si užila tolik, že jsem to vzdala a náhradu si nemůžu vynachválit. Je ale pravda, že to šlo postupně, při trhání naráz to bude náročnější. Taky je to už dávno, dnes jsou možnosti zubařů pro zachování zubů mnohem lepší, tak se neukvapte.

Od: zubacek
Datum: 18.09.15 01:02

Po bouračce cca po 25. roce se mi pro špatné prokrvování začaly kazit zuby. Nakonec jsem si musel nechat vytrhat celý vrch. Trhal mi to postupně několik najednou, pak pauza než se odhojilo a zase. Vždycky se zeptal jestli jsem to ještě necítil a když ne, vytrhl další sousední atd. Mám jen vrchní protézu cca od 30 let a dobrý. Cizí nic nepozná. Sním v pohodě jablko, topinky, oříšky atd. Ale nemají to všichni tak. Podle mne čím dřív protéza, tím spíš si na ní zvyknete.

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.