Jak platit kartou přes internet?

Od: Datum: 15.09.15 22:25 odpovědí: 5 změna: 16.09.15 01:26

Dobrý den,

chtěl bych se zeptat jak platit kartou přes internet?

Třeba na aliexpress chtějí zadat jméno, příjmení, celé číslo karty, expiraci karty a bezpečnostní kód z karty?

Nemůže toho někdo zneužít? Případně jak se chránit?

Děkuji

Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Datum: 15.09.15 22:30

Při akceptaci platebních karet se většinou využívá 3D-Secure řešení – nejmodernější aplikace kartových Asociací MasterCard a VISA umožňující bezpečné platby kartou na internetu

Údaje ze své platební karty zadáváte přímo bance, ne obchodníkovi

Nikdo ze zaměstnanců nemá přístup k údajům o Vaší platební kartě

Přenos dat z karty se uskutečňuje prostřednictvím zabezpečeného protokolu HTTPS, který tyto informace šifruje

Platbu potvrzujete kódem, který vám přijde na mobil

Ohodnoceno: 0x

Datum: 15.09.15 22:46
3D secure je standard v ČR, ale na AliExpress nefunguje. Naposledy u mě tak minulý rok.
Nicméně zrovna na tomto serveru nakupují mraky lidí z celého světa, včetně mě a nikdy žádný problém. Pro svůj klid, si můžete pro internetové platby na kartě snížit limit na minimum a v případě potřeby zvýšit těsně před platbou a pak opět snížit.
Není třeba se bát.
Ohodnoceno: 4x

Datum: 16.09.15 00:06

Pokud firma/prodejce nefunguje pres Paypal a podobne tak radsi ruce pryc. Jinak rozumim, ze treba pri koupi letenek je potreba dat detaily predem. A hlavne nikdy neplatit prevodem pred odebranim zbozi (v Cechach)...

Ohodnoceno: 0x

Od: mot
Datum: 16.09.15 00:14
na aliexpressu bych se toho nebal,u jinych neznamych eshopu bych do toho nesel. ale zneuzit se to da vzdycky.
predem platim bezne a nemam problem - nechapu tu hysterii nekterych…
Ohodnoceno: 3x

Od: nutt®
Datum: 16.09.15 01:26
Zdravim,
na aliExpress nakupuji už pár let a nikdy nebyl problém. Kartou přes internet platím stále, nenakupuji na neznámých serverech, recenze se dají dohledat na každý větší eshop a tam nejsou problémy. :) A platbu předem volím vždy i v ČR, prakticky u sebe nenosím peníze žádné pouze kartu a ještě jsem nenarazil na problém že by mi něco nepřišlo, jak říkám stačí si dát pár minut pokec se strýčkem Google a víte že eshop je bezpečný a spolehlivý.
.
Hezký den NutT
Ohodnoceno: 4x

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.