Nový občanský průkaz

Od: Datum: 15.09.15 16:34 odpovědí: 8 změna: 16.09.15 13:19

Hoj, rád bych se zeptal, co je zapotřebí ohledně vystavení nového občanského průkazu?

Mám ještě ten starý zelený občanský průkaz vydaný před 10 lety, jenomže si už nepamatuji, jak celý ten proces probíhá a hlavně, jaký formulář vyplnit, název formuláře a zda se dá někde stáhnout online na internetu, abych se na úřadě zdržoval co nejméně?

Prý je těch formulářů vícero jen s tím rozdílem, zda tam chci nějaké strojově čitelné údaje nebo ne a to tedy nevím o co se jedná.

Bohužel nemám nikoho v okolí, který má tyto nové občanské průkazy, aby mi poradil. :(

Díky.

Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Datum: 15.09.15 16:39

Byla jsem vyřizovat novou občanku před 14ti dny. Nepotřebujete nic, pouze starý občanský průkaz. Paní na přepážce vás vyfotí a když se vám to nebude líbit, vyfotí ještě jednou a nechá si to odsouhlasit na displeji. Hotovo. V Otravě je hotový cca za měsíc. V čekárně jsem čekala asi 45 minut. *hej*O patro výše jsem odevzdala pas. Říkali, že jsem ho mohla odevzdat hned u té občanky.

Ohodnoceno: 0x

Datum: 15.09.15 16:44

Dobrý den.Přesně jak píše babkazov.Já jsem si ho nechával dělat v Praze.Objednal jsem se přes internet a šel jsem na řadu bez čekání.Pro nový jsem se opět objednal přes internet a zase bez čekání.Na netu jsem se i dozvěděl,který den si mohu přijít pro ten nový,podle data té první návštěvy.Bylo to 10 dní.Ale to bude všude různé.

Od: zman®
Datum: 15.09.15 17:01

Tak fotky mám, kdyby bylo potřeba, ale spíše mě zajímá, zda jste vyplňovali nějaký formulář a jak se nazývá, abych případně mohl přijít již s vyplněným...

Datum: 15.09.15 17:08

Ale vždyť vám to babka píše, není ničeho třeba.Uřednice vše naklápe do PC, údaje zjistí ze starého OP

Datum: 15.09.15 17:13

Aha, tak to se omlouvám, že jsem to špatně pochopil. Nevěděl jsem, že už to pokročilo až tak, že stačí, když si to tam naklapou do PC. Já mám spojeno úřad = spousta formulářů a dokumentů Respektive, když já někam jdu, tak s formuláři

Datum: 16.09.15 08:16

Píšete, že fotky máte. Víte že fotky na občanku jsou černobílé? To já jen proto, že když je máte barevné, budou vás znovu fotit. Vezměte si pěknou košili nebo tričko, ať jste fešák! ;)

Od: kupr
Datum: 16.09.15 10:49

A proč znova fotit kvůli barevné fotce? Nevím jak je to nyní, ale ty fotky se už hodně dávno na doklady včetně občanky nelepí, ale tiskne. Na mojí občance která je z roku 2007 mám fotku barevnou, ale na řidičáku ji mám černobílou a to i přes to, že jsem jim ji přinesl barevnou. Ty fotky asi skenují a tak není žáden problém barevnou fotku přeskenovat černobíle. A nebo si snad myslíš, že na těch úřadech mají v dnešní době barevného focení nějaké speciální foťáky na focení černobílé? :)

Datum: 16.09.15 13:19

Nevím, jak to bude zrovna v tomto konkrétním případě, ale já jsem jim v roce 2009 přinesl na řidičák barevnou fotku a mám ji tam oskenovanou černobíle. Ale v podstatě to nevadí, vezmu fotky s sebou a když budou chtít, tak ať mě vyfotí znovu. Je to jen chvilka než to zmáčkne

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.