Dnešní Svět - PC a internet

Od: Datum: 14.09.15 21:10 odpovědí: 25 změna: 18.09.15 14:21

Dobrý den

Na úvod bych se chtěl představit, jsem David je mi 18 let a studuji obor Mechanik seřizovač.

Tuto rubriku zakládám jen abych se vám svěřil a abych znal váš názor.

Chci se bavit o dětech a celkově o jejich dospívání v dnešní době. Mám kolem sebe dost dětí abych dokázal nějak popsat to co vidím. Rodiče si stěžují že jsou takový a makový ale oni samy za to mohou... Dnešní děcka žijou až moc internetem, což na jednu stranu chápu, nová doba a jinak to ani nepůjde ale výchova pomocí tabletů atd... To je děs... Mám pár příbuzných ve věku kdy by měli nejvíce užívat života a místo toho jsou buď to doma za FB a nebo někde venku samy... Hrozně mě to mrzí vidět takhle děcka, jasně že jsou i ty co mají přátel atd... Ale dnešní doba víc a víc tlačí děti do kouta k zásuvce s tabletem v ruce. Ještě když vidím co existuje aplikací pro skoro narozené děcka...

Mě osobně internet počítač a celkově tahle technika dost změnila život a toho opravdu lituju... Kamarádů mám hrstku, trpím nadváhou se kterou momentálně bojuji a z děctví si pamatuju jen klikání na myš... Samozřejmě nebyl sem do toho až tak zapálenej ale vsadím se že kdyby mi rodiče více zakazovali PC tak dnes je vše uplně jinak... Možná nejlíp kdyby mi ho vůbec nekoupili...

Prosím všechny rodiče, omeztě dětem trochu to bláznovství... Samotnému by mi to nebylo příjemné ale je to pro dobro dětí... Halvně když vidím v kolik si dnes zakládají sociální stránku Facebook tak to je děs... je od 14! a i to se mi zdá jako moc nízkej věk na tak nebezpečnou stránku ! Znásilňování a falešné psaní je kapitola sama o sobě...

PS: Jde mi o to trošku omezit PC hlavně nesmyslné hraní her u dětí který mají život předs sebou... Já se bez PC neobejdu ale to jen pracovně HRY nehraju *klik*. Napište mi váš názor popřípadě jestli máte také v rodině nekoho podobného a jak to řešíte :)


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Od: vilik
Datum: 14.09.15 21:35

Už jsem dnes večer takový vláčný, tak sem koukám a přispěju. Zakázat, nekoupit, to je na nic, PC potřebují dnes děti už na základce. Lepší je povolit i hry, ale v rozumné míře, spíš jim vysvětlit, navrhnout alternativu. Moje děti si na PC ani nevzdechnou, když vymyslím

​nějaký super výlet. Pak jdem klidně pařit hry. Když to zakážu, vyloučím je z kolektivu, já je ale zároveň motivuju k učení a zodpovědnosti za sebe samého. K ostatnímm rodičům mám tento názor: Když na auto musím prokázat znalosti a schopnosti, proč to není i u tak důležité věci, jako je výchova dětí? A k nadváze, kolo, výlety, kroužky, například skaut, hasiči, floorbal, fungují i v mnoha malých městech. Hlavu vzhůru, žádný pesimismus!

Ohodnoceno: 2x
 
Datum: 14.09.15 22:13
avatar
První pc jsem si musel koupit sám, to bylo brigád... Prosedel jsem u něj mraky hodin od rána do večera pár let. Pak mě to přestalo bavit a používám pc skoro jen na práci.
Nadváhou jsem nikdy netrpěl, asocial nejsem. Jen PC za to nemůže, jen k tomu mohl přispět. Největší zlo lidstva je POHODLNOST! Asi tak.
Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 14.09.15 22:13
avatar

18, ale názory jako 70.

Jistě, počítač je dobrý sluha ale zlý pán. Moje děti ho používají přiměřeně. Jistě, občas jsem je musel brzdit, aby u toho neproseděli celý večer, ale nemyslím si, že by to byla bůhvíjak závislost. A třeba vidím, že když třeba chtějí s partou na kolo nebo si zastřílet airsoft, někdo hodí zprávu na skype a za chvíli jsou domluvení a jdou. Nebýt počítačů a internetu, domlouvali by se obtížněji nebo by seděli doma. I tak se na to dá pohlížet.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 14.09.15 22:07

Myslím, že obavy tazatele chápu a je moc dobře, že si jej uvědomují i někteří mladí. Být otcem menších dětí, tablet či pc zabavím, resp. bych jim to vůbec nekupoval. Takto "vybavené" děti ztrácejí kontakt s normálním životem. Neporadí si s ničím, konfrontoval bych je s reálným životem. Jak si fracku poradíš bez pc?

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 14.09.15 22:38
avatar

Tak třeba geocaching. Úžasná zábava, prakticky pořád v přírodě, a přitom je tablet nebo smartfoun s gps prakticky nezbytný. Lepší než nesmyslné zákazy je smysluplné využití. Zakazovat umí každý. (btw jsem otec dvou puberťáků, v rodině jsou dva počítače, jeden tablet a dva smartfouny. Je to jk nevíře, ale kluci ještě kontakt s reálným životem neztratili.)

Ohodnoceno: 3x
 
Od: vilik
Datum: 14.09.15 23:31

A co frackovi dáte jako rodič do života vy? Až vyleze základku, bude blbej, protože nenosil úkoly, zadané po netu, k znalostem se nedostal, protože v knihovně mají prd, nemá kamarády, protože ho mají všichni za socku, takže nemá sociální návyky, navíc o akcích ani netuší, protože nemá email ani fejsbůk. Na střední bude mít problém, protože zatímco ostatní budou zkoušet třeba nastavení přístroje a vyhodnocovat data, on bude zápasit s tlačítkem power a hledat spadlou myš. Takže jste z něj udělal zakomplexovaného nezaměstnaného, navíc bez ženský a kámošů, gratuluju. Samozřejmě je to nadsázka, jistě jste to tak nemyslel, ale tohle zevšeobecňování je nerozum. Prostě si připusťtme, že PC a net k nám už patří a naučme se s nimi pracovat. V každé generaci jsou normální a nepřizpůsobiví, ať se už projevují jakkoliv. Howg, jdu odpočívat.

Ohodnoceno: 1x
 
Datum: 15.09.15 12:42

Viliku, jestli jste si nevšiml, tahle debata není o pracovním, nebo jiném smysluplném využití pc. Je o těch dětech, co celý den hrají hry, nebo se baví o nesmyslech na facebooku a nechodí kvůli tomu ani ven mezi živé kamarády.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: vilik
Datum: 15.09.15 15:38

Prá​vě, že jsem si všiml. Zatímco já nabádám k zodpovědné výchově a alternativní činnosti za občasného povolení her, vy ho frackům prostě nekoupíte. Tím mu hrozí sociální vyloučení. Už chápete? Mimochodem, hraju si občas taky a nijak na sobě změny nepozoruju. Nebo vy, když se na netu bavíte, máte zezadu jištění, PC se vám sám po deseti minutách vypíná, nebo ho máte mimo čas na poradně zamčený v trezoru? Představte si prostě PC jako kladivo, je určeno na zatloukání hřebíků, ale můžete s ním někoho zabít. Může za to to kladivo? Jenže jak se s ním naučíte zacházet, když ho nemáte doma?

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 15.09.15 15:44

bruno přesně tak... Nemluvím jen o chlapcích ale... Celkově dnes bez telefonu nikdo nevydrží v hospodě sedět a nemačkat si s někým kdo je pár kilometrů od něj... Jednou sem poznal dívku která byla do telefonu tak zažraná že se to nedalo poslouchat... Já už sem na ní byl zvyklej ale kamarád co se s ní zrovna seznámil říkal že to není ani možný *smich* řešila jen jakou fotku si má dát na instagram co má odepsat tomuhle a tomuhle... Pak natřískala dalších 300 fotek prostě děs... :-D

Od: vilik
Datum: 15.09.15 16:05

M​i to nedá. Za mých školních let byly taky děti, co nechodily ven, protože poslouchaly magič. Nebo později holky chodily shopovat. Nebo se parta nudila venku na ulici a hulili. Vždy se najde extrém. Jenže vy máte pocit, že takoví jsou všichni. A sranda je, že si o tom povídáte po netu. A nejlepší je, že to není jen dnes, jedno téma, ale dbednařik i Bruno tady jsou pomalu denně. To se nemáte jak jinak zabavit, nejste divní? Běžte ven, nabídněte se jako vedoucí zájmového kroužku, přitáhněte je třeba k focení!

Ohodnoceno: 1x
 
Datum: 15.09.15 18:09

Jsem na tomto webu opravdu denně, protože je velmi užitečný. Když dokážu poradit, poradím. Dovídám se taky spoustu dobrých rad. Proto jsem tady i za cenu, že některé příspěvky jsou k smíchu, nebo k pláči. Je to dobrý příklad smysluplného používání netu o čemž jsem už psal.*klik*

Ohodnoceno: 2x
 
Datum: 15.09.15 15:46

Jinak já si děti samozřejmě vůbec neplánuju a ještě hodně dlouho je nechci ! *pivo* Ale až budu mít nějakýho toho pacholka, nejlépe kluka, tak se mu chci opravdu věnovat a nenechat ho jako ostatní rodiče... Nevím jak to je u vás, já pár těchto dětí znám... *smich*

Datum: 15.09.15 12:26
avatar

Technika je dnes nutnost, nemít PC je dítě už v MŠ socka. Rodiče musí děti naučit pravidla, kontrolovat. Vnučka je na PC od mimina, malování a poznávání barev, geometrické tvary, písmena a skládání slov, výuka angličtiny,skládání číslic, poznávání co je meně a co více, hry jako krmení zvířat, oblékání panenek, stavba domu a vybavení, jízda na kole městem-semafory a td. Je spousta her co jsou přínosem a děti učí a je jen na rodičích (prarodičích) aby u toho PC seděli s děckem, vysvětlovali některé věci. Mezi námi, já neumím ovládat tablet a vnučka v pěti letech nemá problém, občas si hledá na internetu písničky, informace. Až příjde facebook je zase na rodičích aby vysvětlili co a jak. Je třeba pravidla, sport a různé aktivity a nakonec i ten počítač. Vnučka 17 měsíců už také sedává u PC, poslouchá lidové písníčky pro děti na yutube. Obě holky jsou hubené a mají spoustu jiných zážitků ale opravdu si myslím, že počítačová gramotnost je dnes nutná a bude ještě nutnější poklud se sítě nezhroutí. I ministr školství volá po počítačích do škol od první třídy. A pak je tu "poraďte" a spousta naprosto zbytečných otázek, na většinu lze najít odpověď na jedno kliknutí myší. Tak jak je to? Umí děti na počítači nebo neumí? Počítač je pro mě pomocník, nejsem jeho otrokem. Letos jsme s vnučkou prohlédly ZOO a pak rozhodly které stojí za návštěvu, vyhledaly informace o zvířatech, kded žijí, co žerou...Bez počítače a telefonu to dnes nejde a čím dřív se dítě seznámí i s nástrahami co číhají na soc. sítích, tím dřív se naučí informace vyhodnotit a zpracovat.

Na ZŠ jsem doma nesměla sledovat TV ve 20.h, abych nebyla za blbce raděj jsem říkala, že televizor nemáme.

Ohodnoceno: 1x
 
Od: miaw
Datum: 15.09.15 12:42

I když s tím, že technika je nutnost a nikdo už se dnes bez pc a znalosti používání této techniky neobejdeme, souhlasím, tak prostě toto : krmení zvířat, oblékání panenek, stavba domu a vybavení, jízda na kole městem-semafory , mi připadá trhlé, hrát si s panenkama, jezdit na kole, krmit zvířátka jsme jako děti dokázali bez počítače taky - v reále a byl to asi daleko větší zážitek, dávat třeba králíkum trávu, to pochybuju, že si ty děti takhle užijou s tabletem. Vím, že dnes už ta doba je tam kde je a zabránit se tomu nedá, ale tohle už mi prostě přijde jako zvrhlost...

A že ministr školství volá po počítačích do prvních tříd, to už je zase jiná věc, tomu se říká lobby;)

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 15.09.15 13:02
avatar

Miaw, ano pro vnučku byl zážitek chodit prosvěcovat vejce pod kvočnou a pozorovat jak rostou kuřata ale i zde byl internet nutnost, nejdříve jsme museli najít, jak zárodek ve kterém týdnu vypadá, co se dělá až se vylíhnou a co se jim dává žrát. Nebýt internet a neumět s ním pracovat, nevíme nic. Vy pustíte dítě do provozu, když neví co která barva na semaforu znamená, nezná běžné značky?, já ne a opět zlatý internet perfektně při hře pochopíte kdo má přednost a také uvidíte následky pokud to zvořete. Starat se o králíka není stejné jako starat se o virtuálního slona a ještě se dozvíte, že existují jacísi pytláci, zloději slonoviny a td. Ne, ne internet je dobrý pomocník když se umí využít.

doplněno 15.09.15 16:01:

Ano a o tom to je, nezavrhnu oheň, že pálí ale naučím se s ním pracovat.

Ohodnoceno: 1x
 
Datum: 15.09.15 15:57

abych to trochu usměrnil... Měl sem na jazyku to že děcka se doma zapaří rodiče nic nedělaj a i když toho umí víc jak ajťák před desety lety tak žijou jen internetem... Chápu internet je fantastická věc a jsem jen pro aby se využíval k dobrě věci klidně i k nějakámu rozumnému hraní... Dobře někoho to baví mě to taky dříve bavilo, ale na druhou stranu je internet celkem nebezpečné místo. Určitě se děcka někdy dostanou na nějakou pornostránku, nedej bože když tam je ještě něco zvrhlého... A nebo na nějaký masakry atd...

Je to jedno s druhým... Já nemít PC mám o dost složitější život... Dnes si najdu vše co potřebuju tady v poradně se poradím uplně se vším, kolikrát mi internet vysvětlí látku několikrát líp než učitelé ve škole co nás nechaj opisovat látku z interaktivní tabule...

Od: netman
Datum: 15.09.15 16:12

S tím, že toho děcka umí víc jak ajťák před deseti lety.. ono to jen vypadá že toho umí hodně, ale co vlastně umí..ano, zapne tablet a už ruka jezdí na ploše jak o život a vyvolává to mylnou představu, že na tom "umí". Ale ono to je to jediné co na tom umí..lupnout seznam a nějakou tu hru na něm apod. Jinak když se na tom něco potento, tak jsou bezradní, jak ty malé děcka. A to už vůbec nemluvím o wordu, excelu atd. a hlavně o tom, co uměl ten ajťák před deseti lety;)

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 15.09.15 21:35

Jasně to bylo obrazně... Všechna ta debata směřuje jinam *zed*

Od: miaw
Datum: 16.09.15 11:40

Já vám to neberu, já internet taky používám k tomu, co potřebuji. Ale prostě mě nepřesvědčíte, že barvy na semaforu a značky se dítě naučí pouze z internetu. My se je naučili bez něj, tak snad by to taky zvládly.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: pipi
Datum: 15.09.15 21:53

Souhlasím.Děti blbnou a lemplovatí zásluhou počítačů.Problém je v tom,že je ve volné době používají jen na připitomělé hry a zábavu,facebook,které nedají člověku nic.Místo toho,aby dělali nějaký pořádný koníček.Jsou nešikovné,nic neumí,tloustnou.Hlavní problém je ten,že jim nikdo nevtlouká do hlavy,že člověk musí něco pořádně umět,mít smysluplné zájmy a pak mohou čučet občas do bedny.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 16.09.15 11:58

Za to ovšem nemohou počítače. Dnešní svět obecně vede k tomu, co popisujete. Odměna bez zásluhy, bez snahy. Zážitek hned a bez námahy. Přivázat za nohu kus gumy a skočit z mostu. Proč nějaký tréning, proč nějaká práce. A když to nejde jinak, vytahovat se ve virtuálním světě před virtuálními přáteli.

Ohodnoceno: 0x
 

 

Datum: 16.09.15 15:27
avatar

Děti blbnou a lemplovatí především zásluhou svých rodičů. Ale na počítače se to svádí snadněji :)

Ohodnoceno: 2x
 
Datum: 18.09.15 14:14

Přésně !

Od: wraith9
Datum: 16.09.15 13:52

Řeknu Vám svůj názor na tuto problematiku. Souhlasím s tím, že v dnešní době jsou děti líné, tlusté, nemají o nic zájem a jedinou věc, kterou umí je zírat do obrazovky PC, TV, mobilu či tabletu. Jenže tohle to z těch dětí udělali rodiče. Je mi 23 a dovolím si tvrdit, že ještě patřím do té generace lidí, kteří v dětství dostávali k narozeninám nebo pod stromeček za dárky věci jako míče, kola, brusle tretry, tenisové rakety atd... Dnes? Dnes dítě ve třech letech dostane od rodičů mobil, v pěti letech už dokonale ovládá PC. A chtít v deseti - dvanácti letech aby se začal věnovat nějakému sportu? Směšné! Dokud budou všelijaké kampaně cílit na to, aby děti začaly sportovat, nic se nezmění, jelikož problém není v nich ale v jejich rodičích.

Ohodnoceno: 1x
 
Datum: 18.09.15 14:21

Máte pravdu, přesně tohle řeším... Mě je 18 a také nemůžu říct že jsem dostával od malička elektroniku atd... ale začal sem jí dostávat aso od deseti let možná i dřív nějaké telefony atd... Je tady otázka k čemu telefon pro děti co umí fotit dnes třeba 13Mpx zvládne internet 4g rozjede všechny sociální stránky a hry... Děcka ho buď to ztratí nebo rozbijou... Sám si chci koupit nokii 3310 a dotikáč zahodit protože ho mám stejně jen na poznámky a akorát se o něj bojím *smich*

Rodiče hlavně podle mě nemají čas na děcka... Nevím jestli je to až tak prácí nebo si jen chtějí užívat... To nevím ale z dětství si pamatuju že jsem byl furt na nějakém výletě a časem se to zmenšovalo až sem pak měl PC a nějak mš výlety nebavili...

Dneska jedu kam můžu hlavně kvůli focení :)

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.