Zamilovaný do kamarádky

Od: Datum: 14.09.15 10:40 odpovědí: 9 změna: 14.09.15 16:18
Zamilovaný do kamaradky Ahoj všem, mám takové trápení jsem zamilovaný do kamarádky, své city sem ji vyznal a ona klasika že Budem kamarádi. Po té sem ji potkal na zábavě a 2x políbil krátce a nic. Stále si písem sms. Docela sme spolu začali jezdit po vyletech a různých akcí, to se zdá že semnou ráda jezdí a těší se u na nové akce dokonce píše že se těší i na další společný výlet řekněme. Otázka je jestli mám dál šanci na něco víc než kamarád, zdali nejsem jen kamarád na výlety. Jsem hodně plachý podotýkám. To je také kámen úrazu. Ze třeba na nějakém výletu nenajdu odvahu ji třeba chytit za ruku políbit zkusit na rozloučenou. Nevím jak dál postupovat. Je to rande? Či jen kamarádka schůzka. Nebo ji mám pozvat do kina? Či ji to znovu říct co stále k ní cítím. S ní je mi dobře. Pořád na ni myslím co dělá apod. Nevím kam dal. Zase sama od sebe nenapíše ale když já napíšu a pozvu ji někam tak odepisuji a vypadá tě jede ráda. Ale Toť otázka jestli mne nevyužívá jako kamaráda aby se někam podívala. Nebo jestli by byla šance na něco více. Nevím jak dál poradíte? Děkuji moc. Ridders E-MAIL: Re
Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Datum: 14.09.15 10:56

Jak jste staří? Evidentně nefunguje chemie a dívka ve vás vidí kamaráda. Ne milovaného, toho jediného. *nevi* Je to smutné, ale je to tak. Jestli na vaše, byť plachá, vyznání nereaguje, je to tak. Anebo se pochlapte a zeptejte se přímo, jestli s vámi nechce chodit nebo zůstat kamarády.

Ohodnoceno: 0x

Od: ridders
Datum: 14.09.15 11:21
Je nám 33 let. Písem si sms. Nevím zdali se mám o něco pokusit nebo to nechat být pořád na ni myslím.
Datum: 14.09.15 11:15

Zřejmě je jí s tebou dobře a když netlačíš na pilu, tak se s tebou bude ráda stýkat a jezdit na výlety.

V žádném případě ji opět nevyznávat city. Ona si to velmi dobře pamatuje. Dá se říci, že si to bude pamatovat celý život. Soudím podle sebe.

Nebudeš se přece vtírat.

Buď to ustojíš jen jako kamarád a pokud ne, bude to pro tebe citlivá a bolestivá záležitost, tak je lepší se nevidět, nestýkat se.

Ona i platonická láska patří do života a možná, že v pokročilém věku budeš na nevyplněný vztah vzpomínat i rád. I když to dnes bolí.

Nikdy nevíš,... když byste se nyní již nestýkali, tak ona může poznat pár kluků a za nějaký rok se sama vrátí, že jsi byl ten pravý, se kterým jí bylo dobře. Pokud již samozřejmě nebudeš mít jinou lásku. Zatím pilně studuj a buduj karieru, sportuj, a uvidíš, že budeš žádaný a děvčata ti budou nadbíhat.

doplněno 14.09.15 11:23:

Omluva za tykání, zařadila jsem Vás pod 18 let.

Od: ridders
Datum: 14.09.15 11:25
No nestykali asi měsíc jinak sme v kontaktu pořád. Tak nevím co dál na výlety jezdí ráda pozvání na oběd též. Ale Toť otázka jestli ne jen jako kamaráda. Jediné ji zkusit vzít za roku a políbit a vidělo by se. Ale najít odvahu je horší.
Datum: 14.09.15 11:48

Vždyt Vám to řekla rovnou, že chce jen kamarádství. Tudíž Vás jen jako kamaráda bere. Respektujte to. Z její strany se toto asi nezmění. Citům se nedá poručit. Pozor na ty Vaše pokusy, abyste se nestal dotěrným. Najděte odvahu a zeptejte se jí přímo co jí brání v tom, aby Vás chtěla za partnera. Něco jí na Vás vadit musí. Možná ji nepřitahujete, ta jiskra prostě u ní nepřeskočila...

Ohodnoceno: 1x

Od: scv®
Datum: 14.09.15 11:22

Viděl bych to na 3 možnosti: 1) budeš to zkoušet dál a tlačit na ní, čímž jí ale spíš odeženeš a máš po kamarádce. Nebo se můžeš na rovinu zeptat (nicméně už ti to jednou jasně řekla) a pak to skončí buď stejně, nebo dle následujícího - 2) chceš se s ní vídat dál, smíříš se s kamarádstvím a jinak to necháš být. Není to vždy snadný (něco takového si též matně pamatuju), ale pokud dotyčná nechce, máš na výběr? Nenalhávej si, že jo. Ani s chloroformem. 3) v pár vyjímečných případech (opravdu dobré, dlouhé kamarádství, kde ale původně ani jeden více nechtěl..) to možná i může skončit happy endem, ale to je opravdu mizivé procento případů a zde to tak opravdu nevypadá.

Doporučuju co si to mezi sebou (nebo spíš v sobě) co nejříve vyjasnit, ať si ty neděláš zbytečný naděje a ona se tě třeba za chvíli jako dobrýho kamaráda nezeptá, co si myslíš o klukovi, kterej se jí líbí.. Buď se jí zeptej na rovinu nebo zkus třeba ten polibek na rozloučení.. když zkoprní, případně vykoktá něco jako "tohle kamarádi nedělají", víš na čem jsi. Pak je na tobě se s tím smířit.

Od: jmlc®
Datum: 14.09.15 11:27

Zkuste se kontrolovat. Dovoluji si upozornit na riziko, které tu je. Hodně "zhrzených lásek" se k tomu přiklání jako k možnosti realizace vztahu..

http://actaiuridica.cz/odborn…cne-pronasledovani-94432.html

Od: buss®
Datum: 14.09.15 11:39

Jak to dopadne přece nemůůže nikdo vědět. Mpžná na faře... Pokračuj, uvidíš, nebo se tvrdě zeptej! Pokud si sám nerozhodný, tak je to těžké. Že by tě někdo zastoupil? Studuj, Epištoly prop nesmělé milence a j. Vy která víte proč asi lkám ...

Datum: 14.09.15 15:40

Podle mne byste si měl ujasnit dvě základní věci:

(1) Dívka o Vašich citech ví.

Pokud by měla zájem něco měnit, už by Vám to byla dala znát.

(2)

Kamarádství je oboustranný vztah. Kamarádi se k sobě chovají přátelsky/kamarádsky a ani jeden druhého nezneužívá.

Chodit s kamarády na výlety není zneužíváním kamaráda, ale jedním z příjemných způsobů, jak s kamarádem trávit čas.

____

Musíte si vybrat: Buď o dívku stojíte jako o kamarádku – pak budete respektovat její názor.

Nebo se pokusíte "o víc", ale budete riskovat ztrátu kamarádství.

_________

Poznámka:

Je-li někdo schopen kamarádčinu ochotu trávit s ním čas nebo jezdit na výlety

považovat za zneužívání z její strany, vůbec si její kamarádství nezaslouží...

Ohodnoceno: 2x

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.