Jak se donutit dodržet pitný režim

Od: Datum: 11.09.15 11:04 odpovědí: 7 změna: 12.09.15 23:02

Dobrý den, mám problém s dodržováním pitného režimu. Nyní jsem byla u doktora který mi řekl že musím vypiít přibližně 3l denně. Já vypiju max 1,5l.

Nějaké tipy jak se donutit vypít víc? Chtěla bych ale žízeň prostě nemám.


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Od: iv®
Datum: 11.09.15 11:13
avatar
Ráno si dát na stůl pet lahve s třemi litry vody, a upijet... Večer musí být prázdné... Úplně jednoduchý trik. K tomu sklenku, 0,2 a stále dolevat. Sebou všude půl litrovou láhev s vodou. Chce to pár dní trénink a pak už bez vody nedáte ani ránu.
doplněno 11.09.15 11:39: Je jasné že méně vody potřebuje žena s váhou 65 kg a více 90kg chlap... Já jsem třeba na víc jak 4 litrech, ano vím že to není nejzdravější, jsem hlidana lékařem, a to jsem pila i víc jak 6 litrů denně. Zůstalo mi to z dob kojení dcery, měla jsem tak příšernou žízeň, že jsem jen a jen pila a curala... Teď jsem to stáhla na 4 někdy více, ale pokud vyvíjí méně bolí mě hlava.
doplněno 11.09.15 11:40: Vypiji
Ohodnoceno: 1x
 
Datum: 11.09.15 11:22
avatar

Tak si říkám, jestli to s tím pitím vody není nějaká "kachna". Podle mne je každý jiný a přesto se doporučuje vypít asi 3 litry vody denně (všichni). Jinou potřebu má přeci dvoumetrový chlap a jinou ženská metr padesát. To by se mělo zohledňovat. nehledě na to, že jsou provozy, kde si ani lahev na pracoviště nemůžete vzít - a pak to do sebe klopte najednou. To taky není dobré. Ale když vám ty tři litry radí doktor...*nevi* Rada je jednoduchá. Nosit s sebou 0,5 l lahev a hlídat čas a počítat vypité lahve. Určit si, kolik toho vypít za jakou dobu a dodržovat to. Nikdy ne na noc - moc se zatěžují ledviny. Mona

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 11.09.15 11:34
avatar

No, co bych já kolikrát dala za 1,5l.. To možná vypiji právě s tím džbánem na stole a sklenicí.. ale víc určitě ne. Je pravda, že více vypiji ve "cvičící" dny, takže i zvýšení fyzické aktivity může částečně být cesta..

Ohodnoceno: 0x
 
Od: janina123
Datum: 11.09.15 12:15
Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 11.09.15 16:17
avatar

A to je problém? Půl litru do sebe hodím, hned jak vstanu, do oběda ještě další dva půlčíky, po obědě do večera to samé a před spaním nejméně litr. To když nevytahuju kolo...

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 11.09.15 16:23
avatar

Ano to je problém. Nedoporučuje se pít napříkald těch zmiňovaných půl litru najednou. Má se pít po doušcích po celý den.

Ohodnoceno: 1x
 
Datum: 12.09.15 23:02
avatar
Ztráta 2% tělních tekutin znamená snížení výkonu o 20%. Ztráta 4% již znamená snížení pracovního výkonu na 50%. Pro 70 kg člověka dvě procenta představují zhruba litr vody-tělních tekutin a ten litr vody ztratí člověk za noc jen dýcháním a to v případě, kdy nejsou zapojeny termoregulacni procesy. Teplá letní noc vykazuje ztráty ještě větší-pocenim. A zavodnit organismus po douskach v tomto případě nedoženeš, jakmile vstaneš a začneš se hýbat, jsou ztráty ještě vyšší. Po douskach se má upijet v případě sportovní vytrvalostni aktivity nebo fyzické práce, ale tělo je treba zavodnit ještě před touto aktivitou. Tedy nejlépe po ránu a v průběhu dne doplňovat. Nízký "stav vody" znamená únavu, bolest hlavy, nízký tlak, zahustena krev má problém se dostat do tenkých kapilár, tzn špatné zásobování tkaní kyslíkem, místní překyselení, popr křeče. Špatné prokrvení mozku pak výše uvedené problémy. Taktéž se má dost pít na noc, kdy dochází k regeneraci organismu, opravnym procesům a odstraňováním kyselých produktů.
Ohodnoceno: 0x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.