Koncesionářské poplatky

Od: Datum: 05.10.15 09:49 odpovědí: 3 změna: 05.10.15 10:21

Dobrý den, právě začínám vyřizovat změnu trvalého bydliště a malinko jsem se zamyslel nad hrazením poplatků za rozhlas a TV. Nevím, jestli se české televizi a rozhlasu mám ozvat sám, případně počkat na nějaké oznámení z jejich strany? Dále by mě zajímalo, jak je to s případem, že je můj měsíční příjem nižší než 2,15násobek životního minima. Někde jsem četl, že je to jen na půl roku, někde na stálo. Jak to tedy je a jaký formulář jim v takovém případě odevzdat a co k němu ještě přiložit? Stačí jen čestné prohlášení nebo je třeba dokládat můj příjem? Děkuji


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Od: jmlc®
Datum: 05.10.15 10:06
avatar

http://www.finance.cz/zpravy/…hlasove-a-televizni-poplatky/

je to staré, ale pořád platí.. na googlu je toho jistě hodně k počtění...

Registraci musíte provést sám - je to dle zákona, nikdo vás prosit nebude. O "minimu" bych pochyboval - resp. o odpuštění plateb - spíše můžete dostat nějakou dotaci nebo tak... ale to už od jiného úřadu.

Zkuste jejich web https://tvp.ceskatelevize.cz/

Ohodnoceno: 0x
 
Od: jentak
Datum: 05.10.15 10:09

Předem nic neřešte, nevyplácí se to. Jejich formulář na internetu neumí přihlásit od data v budoucnu ale od toho dne, kdy na něj přistupujete. Já udělal změnu od února, počítal jsem, že se budem stěhovat, a chtěl jsem to mít vyřízené, nevěděl jsem, jak to bude v novém bydlišti s internetem atd. Nicméně, stěhovali jsme se až v květnu, a tak jsem od května začal platit poplatek. Přesto jsem musel dodatečně zaplatit i za ty tři měsíce od února. Pro dobrotu, na žebrotu se říká a s TV to stoprocentně platí. Nebyla s nimi rozumná řeč.

Až se přestěhujete, tak si odhlaste na poště staré poplatky a přihlaste nové na nové adrese. Možná jde udělat i přímo změna adresy. Se slevou neporadím, nemám zkušenost.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 05.10.15 10:21
avatar

Opsáno z webu čt :

Kdo má nárok na osvobození od poplatku?

Osvobození od poplatku je řešeno v zákoně č. 348/2005 Sb. v platném znění. Fyzické osoby mohou být osvobozeny ze zdravotních nebo ze sociálních důvodů. Osvobození ze zdravotních důvodů se týká osob s úplnou nebo praktickou slepotou obou očí a osob s oboustrannou úplnou nebo praktickou hluchotou, pokud jsou osaměle žijící. Osvobozeny jsou tyto osoby rovněž v případě, kdy žijí společně v domácnosti s jinou osobou splňující podmínky osvobození ze zdravotních důvodů. Osvobození ze zdravotních důvodů se nevztahuje na domácnosti, kde je alespoň jeden člen domácnosti, který jinak splňuje podmínky pro poplatníka dle §3, odst.2 zákona a na kterého se osvobození ze zdravotních důvodů nevztahuje. Osvobození ze sociálních důvodů může uplatnit fyzická osoba v případě, že:
jde o jednotlivce, jehož čistý příjem za uplynulé kalendářní čtvrtletí je nižší než 2,15násobek životního minima
žije v téže domácnosti s dalšími osobami a součet jejího čistého příjmu a čistých příjmů těchto osob za uplynulé kalendářní čtvrtletí je nižší než 2,15násobek životního minima osob žijících v této domácnosti.
Při zjišťování příjmů se postupuje podle zákona č. 110/2006 Sb., o životním a existenčním minimu, v platném znění. Aktuální výši životního minima naleznete na stránkách Ministerstva práce a sociálních věcí. Poplatník přihlášený přes SIPO je povinen místně příslušné provozovně pošty písemně doložit okolnosti prokazující osvobození od povinnosti platit za přijímač poplatek. V případě, že okolnosti odůvodňující osvobození zaniknou, má poplatník povinnost oznámit poště tuto skutečnost do 15 dnů ode dne jejího vzniku. Přímý poplatník podobně komunikuje přímo s ČT. Poplatník, který uvedením nepravdivých údajů dosáhl neoprávněného osvobození od povinnosti platit za televizní přijímač poplatek, je povinen zaplatit České televizi kromě dlužných televizních poplatků i přirážku ve výši 10 000 Kč.

Ohodnoceno: 1x
 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.