Falešné maturitní vysvědčení

Od: Datum: 10.09.15 17:16 odpovědí: 26 změna: 27.06.17 11:55

Mám syna a přiznal se mi že si koupil falešné MV, bojím se o něj, že mu na to přijdou, jak se na to dá přijít? Práci už má a zatím mu na to nepřišli. chodil 4 roky na SOŠ ale maturitu uz nedodělal, takže na škole zapsaný je. Jak si zaměstnavatelé ověřují pravost MV?


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Od: jmlc®
Datum: 10.09.15 17:20
avatar

Pokud je u PČR, pak bude mít dost velký problém - mají tam pravidelné kontroly...

V jiných firmách se na to kašle, ale kdyby měl nějaký problém v práci (pracovní- závažná chyba, porušení pracovního řádu, zákona atd.) bude mít problém dodatečný a velký... http://www.policie.cz/clanek/a-366588.aspx

doplněno 10.09.15 17:26:

Pokud si někdo ověřuji, volá, zda "ukončil vzdělání maturitou" - neznám jinou firmu mimo PČR, která by to takto řešila, ale pokud mu na to kdokoliv přijde, viz. článek PČR

Ohodnoceno: 0x
 
Od: lula*
Datum: 10.09.15 17:24

takže se o něj nemusím bát? Mam velký strach. Ne nedělá u policie. Uklidnuji se tím, že 4 roky chodil na SOŠ. Myslím si, že zaměstnavatel si pravost ověřuje tak, že zavolá na školu a ověří si zda tam chodil na tu školu. Tím pádem mu řeknou, že ano, když tam opravdu chodil a na nic mu nepřijdou. Lepší než kdyby vyšel zš, nic neuměl a hned si koupil MV.

Datum: 10.09.15 18:27
Ověřuje se maturita, ne studium. O potvrzení žádá obvykle policie, vojáci a větší firmy.
Ohodnoceno: 0x
 
Od: ben®
Datum: 10.09.15 17:31
avatar

Dobrý den, budu tvrdý - snad na tento podvod jednou dojede. Je to podvod (a závažný), tak ho to jednou dostihne. Kasá se něčím, na co nemá právo. Zdravím!

Ohodnoceno: 2x
 
Od: jumba
Datum: 10.09.15 20:08

Stačí, když vašeho syna v práci někdo bude znát. a bude třeba vědět, že maturitu neudělal. Také, když má "maturitu" je pravděpodobně zařazen platově jinak, než ten co maturitu nemá. Teda aspon si myslím.

Kdybych něco takového udělal, tak mi táta z prdele udělá sekanou a nedovolil by mi, abych se někdy, někde koupenou maturitou prezentoval.

Ohodnoceno: 2x
 
Datum: 10.09.15 20:21
avatar

takových lidí po světě chodí, a nikdo většinou nekontroluje platnost maturitního vysvědčení. Nemají důvod. Jen je to problém u zmiňovaných složek a samozřejmně stím nesmí studovat VŠ.

Ohodnoceno: 1x
 
Datum: 10.09.15 21:58

No, pokud to vysvědčení nebude nikde ukazovat, asi mu nic nehrozí. Padělatelé si asi evidenci nevedou.

Pokud jej bude používat a získá tím nemalý hmotný prospěch, bude umístěn v zařízení, kde bude vychováván.

Když už byla zanedbána jeho výchova domácí.

Ohodnoceno: 1x
 
Datum: 10.09.15 22:49

Budte v klidu. Znamy znameho vystudoval s ucnakem (bez maturity) soukromou, u MSMT akreditovanou, VS / ma ted titul Bc.

Cimz to samozrejme neschvauji, ale popisuji realitu Kdyby sli po jeho studijni linii ma podstatne vetsi problem, a nejen on.

Ohodnoceno: 1x
 
Datum: 10.09.15 23:36
avatar

Nevím, jak který zaměstnavatel, ale v naší škole byli na kontrole od záchranářů a hasičů

(telefonicky se jenom dohodli na termínu návštěvy, abychom stihli připravit potřebné dokumenty).

Zajímalo je všechno – docházka, doba trvání studia, třídní + maturitní katalogy.

Zapsání ve škole nestačí...

Ohodnoceno: 1x
 
Datum: 11.09.15 10:26
avatar
Já teda maturitu mám pravou ale nikdy se mi nestalo že by si to zaměstnavatel ověřoval a to sem za svúj život už pár firem vystřídal takže pokud nebude dělat pod státní zprávou tak do toho nikdo štourat nebude,dle mě by musela nastat náká mimořádná situace aby todle někdo skoumal
Ale v životě se může stát cokoli takže by bylo lepší si jí potichu někde dodělat
Ohodnoceno: 0x
 
Od: babut
Datum: 11.09.15 12:18

Klídek, nikdo to nekontroluje, za můj život to nikdo nechtěl, známý nastoupil jako vyučený a vyučený není a jede dál. Občas se prý kancelářská ptala kdy přide s výučním listem, ale už na to zapomněla.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: buss
Datum: 11.09.15 12:26

Až bude žalobce, bude soudce.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 11.09.15 12:38

Maturitní vysvědčení jsem potřeboval jednou v životě, a to při zahájení studia na VŠ. Diplom z VŠ jsem potřeboval poprvé a zatím naposledy po 15 letech u svého současného zaměstnavatele. Ty ostatní zajímala pouze praxe a dovednosti a v době, kdy jsem byl na volné noze, refereneční projekty. To ale neznamená, že je to OK - náhoda je potvora a takový podvod se s ním může táhnout. Proč si tu maturitu nedodělal, když už dolezl až na konec studia? To mi hlava nebere.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: lula*
Datum: 11.09.15 13:54

Protoze se zamiloval, je pitomej. Vychovávala jsem ho dobře, jen je prostě paličatej a vymknul se kontrole... no jo puberta... Ale teď už s tím nic nenadělám. Je to jeho hlava

Datum: 11.09.15 18:16
avatar

Podle mne by bylo rozumnější si maturitu doplnit

(lze i dálkově)

nebo radši používat výuční list.

Ohodnoceno: 1x
 
Od: vontippus
Datum: 15.09.15 18:10

Já bych to uzavřel asi takto, falešné maturitní vysvědčení a používání ho, je trestný čin padělání veřejné listiny. Většina /dá se říci že všechny/ státních podniků si ji u svých zaměstnanců ověřuje /je zde tlak na teplá místa/, ověřuje se absolvování maturitní zkoušky a né studium. Ověřuje ji při vstupu /kvuli častým podvodům z minulosti /100% - městská policie, policie čr, hasiči, vězeňská služba, justiční stráž, bis ..osobně bych ji nepoužíval, nikdy nevíte kdy a kdo se na Vaše absolvování někdo pozeptá., pak budete nucení hradit zaměstnavatelům neoprávněný příjem třeba 15 let zpětně, /a to mailant / nehledě na trestnost a tahání po výslezích a soudech...další věc je ta, že to na lidech většinou jde intuitivně poznat , kdo ji má a kdo ne...*cteni*

Ohodnoceno: 0x
 
Od: miroslava
Datum: 01.03.16 18:33
Dobrý den,chtěla jsem se zeptat jestli mi hrozí nějaký trest když si koupim maturitní vysvědčení aniž bych ho pouzivala a měla ho tak zvane zavřený v šuplíku? Dekuji
Ohodnoceno: 0x
 
Od: lojsa
Datum: 06.03.16 15:32

Komentář TZ hovoří jasně: § 348 Padělání a pozměnění veřejné listiny; odst. 1 - Kdo padělá veřejnou listinu nebo podstatně změní její obsah v úmyslu, aby jí bylo užito jako pravé, nebo takovou listinu užije jako pravou, kdo takovou listinu opatří sobě nebo jinému nebo ji přechovává v úmyslu, aby jí bylo užito jako pravé... ...bude potrestán odnětím svobody až na tři léta nebo zákazem činnosti.

V úvodních příspěvcích je odkaz na článek policie, který pojednává o případu muže, který je ze zmíněných důvodů tr. stíhán.


doplněno 06.03.16 15:39:

http://regiony.impuls.cz/muz-…60216_142610_imp-vysocina_kov

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 06.03.16 21:48

Když si vytisknu paklík tisícikorun a budu je mít takzvaně zavřený v šuplíku?

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 06.03.16 16:24

Mám v práci v polici šanony s osobními spisy. Nikdy mě nenapadlo kontrolovat, zda jsou vysvědčení pravá. Také nevím,jak bych to zjistila. A mzdová účetní už teprve ne, má jiné práce až nad hlavu.Někdy je podmínkou ke přijetí maturita, ale více záleží na schopnostech.Takže, jestliže se syn úspěšně upíchl, tak bych se neobávala.

Ohodnoceno: 1x
 
Od: radas
Datum: 21.02.17 07:49
Konečně nějaká rozumná odpověď,ano přesně tak to je, pokud máte schopnosti a ambice dělat práci, kterou zvládnete a potřebujete maturitní vysvědčení,máte dvě možnosti,jedna jít do školy,druhá... prostě si ho koupit.Kdo má problém s řešením papíru když svou práci ovládáte,to vám papír nezaručí a proto zaměstnavatelé hodnotí jiná kritéria,papír je vstupní brána,pak ukaž co umíš.Tím bych to uzavřel.
Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 21.02.17 08:07
avatar

Ne, to není rozumná odpověď. Že se někdo někde "slušně upíchl" nezaručuje, že tam upíchlý zůstane na věky. Stačí změna zaměstnání a může být docela slušný malér. Případně se to může provalit při jakémkoliv doplňujícím kurzu. Po mě například chtěl zaměstnavatel předložit doklady o vzdělání při každém přeškolování vyhlášky 50 (kopie posílal na IBP).

Ohodnoceno: 1x
 

 

Datum: 21.02.17 23:26

Maturita stojí trochu mimo vlastní studium. Pokud má ukončené všechny 4 roky, může si maturitu ještě dodělat a radil bych mu to. Stačí aby se někde prokec a bude mít problém.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 27.06.17 11:49

Nevěřím vlastním očím - maturita nestojí MIMO vlastní studium, to nemáte pravdu. Navíc na mnoha středních školách bylo studium denní, večerní a dálkové - rozdíl v délce studia. (Dnes pojmy distanční/kombinované).

Do deseti let od ukončení střední školy se student, který neuspěl při maturitě, může ucházet znova - event. pokud již předtím neuspěl i při opravě, zřejmě už tenkrát mu navrhli opakovat 4. ročník. I to ale není tragedie - na jeho místě bych to určitě udělala, abych měla čisté svědomí.

Překvapuje mne, jak může matka hledat informace, co synkovi hrozí?! Podvod je podvod - ať už se na něj přijde, nebo ne. Nejsem škodolibá, ale osobně jsem proto, aby takovéto padělané listiny byly odhaleny.

Pokud by si lékař padělal diplom z medicíny, nepřála bych tazatelce, aby ji takový lékař operoval!

Zápis o studiu a vykonání/nevykonání MZ je v knize každé dotyčné školy. Archivuje se.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: tak
Datum: 24.02.17 17:36

Po mně chtěl maturitní vysvědčení před 13 roky úřad práce, když jsem se přihlásil na rekvalifikaci a vysvědčení údajně ověřoval. U zaměstnavatelů (měl jsem jich devět) jsem se nesetkal s tím, že by vysvědčení zkoumali. Jeden zkoumal jen pomaturitní kurz ze Slovenska, který jsem dělal ještě za komunistů. Střední školu jsem dělal v Česku.

Nic méně, padělání vysvědčení je trestné a je to, pokud to někdo udělal, pohybování se na tenkém ledě.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: xy
Datum: 27.06.17 11:55

V naší menší stavební firmě jsme ještě vysvědčení ani vyučení neověřovali . Ale nedávno jsme si jen tak ze zvědavosti zjišťovali, čím je kdo z našich dělníků vyučený, a našly se různé zajímavé obory,jako třeba sklář ,který nám pak donesl ukázky své práce z dřívějška

Ohodnoceno: 0x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.