Jak postupovat při vyřízení pozůstalosti?

Od: Datum: 10.09.15 14:57 odpovědí: 7 změna: 11.09.15 16:15

Dobrý den.

Jak postupovat při vyřízení pozůstalosti? Poradte,co a jak, prosím.


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Od: ben®
Datum: 10.09.15 16:27
avatar

Dobrý den, vyčkáte, až Vás osloví notář - většinou je osloven ten, kdo zařizuje pohřeb.

Ta osoba dostane poštou "koresponďák", že se má dostavit k notáři a ten s ní sepíše zápis, kde je uveden majetek a další dědicové. A notář také seznámí tu osobu s dalším postupem. Zdravím!

doplněno 10.09.15 18:10:

Jo jo, ta příprava je dobrá připomínka. Také se poptejte příbuzných, jestli není nějaká nemovitost, vkladní knížka nebo ta knížka z kupónové privatizace. Zkrátka, dohledat vše, co má být úředně převedeno a majetkově získáno. Myslím, že nemusíte spěchat - i to oslovení notářem bude chvilku trvat a potom je možnost i doplnění.

doplněno 11.09.15 16:46:

endy - pokud to vyřizovala radnice (a Vy na ní máte kontakt), tak také přesně znají tu notářku.

Jinak, dva měsíce není ještě žádné dlouhé prodlení. Obecně - čím větší město, tím delší doba pro reakci notáře. Ovšem, poptat se už můžete.

Ohodnoceno: 1x
 
Datum: 10.09.15 17:59
avatar

Jak píše Ben, počkáte. Mezitím můžete pohledat bankovní účty, techničáky od motorových vozidel, zbraně odevzdat na PČR do depozitu. Případně najít závěť.

Ohodnoceno: 2x
 
Datum: 11.09.15 16:15
Ohodnoceno: 0x
 
Od: endy
Datum: 11.09.15 13:11

Pohřeb vyřizoval městský úřad.

Datum: 11.09.15 13:29
avatar

Proč pohřeb vyřizoval městský úřad, to neměl zesnulý příbuzné? Pak teda nikdo nemá co dědit, jedině snad stát (odúmrť) Pokud třeba příbuzný žil někde... nešel rychle dohledat a najednou se hlásí o dědictví, zeptejte se na tom městském úřadě komu to bylo přiděleno, nebudou-li vědět musíte pátrat dál a třeba obvolávat notáře v okolí. Otevřít řízení můžete i kdyby již proběhlo. Opět si neodpustím poznámku, hanba by mě fackovala, nevědět o svém příbuzném leta a pak se drát o dědictví.

Ohodnoceno: 1x
 
Datum: 11.09.15 14:39
avatar

Lidus, bylo tady pár dotazů na problémy se starou tetou a nemocným strýcem v léčebně, nebo DD. Ale nikdo z příbuzných nechtěl zaplatit pohřeb a vyřídit pozůstalost. Zřejmě se jedná o podobný případ. Pohřeb nezaplatit, ale dědit. V tomto případě si myslím, že pokud pohřeb zaplatil stát, tak se dokládá u notáře platba za pohřební služby a uvedená částka se odečte od výše dědictví a vrací se zpět státu /obci/. Teprve co zbyde po uhrazení těchto ,,dluhů,, jde do dědictví.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: endy
Datum: 11.09.15 15:23

Ano,je to ten stejný případ.Já jsem neteř a mamka sestra tety,vzkázala at to vyřídí měú.ten mě kontaktoval asi před dvěma měsíci,že mě osloví notářka a doposud nic,tak si myslím,že to převzal měé...?

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.