Zapomenuté věci v ubytovně

Od: Datum: 09.09.15 18:31 odpovědí: 2 změna: 09.09.15 19:00

Prosím,jak dlouho je povinen majitel ubytovny schovávat věci klientovi po vystěhování ,které si nechce odvézt? Směs jídla,špinavého oblečení,papírů, nádobí apod?


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Od: ben®
Datum: 09.09.15 18:58
avatar

Dobrý den, myslím, že v tomto případě nejde o hotel, ale ubytovnu. A toto bych si dal do té smlouvy (viz Váš jiný dotaz) - tedy, klient hned při podpisu bude vědět, jak bude naloženo s jeho případně opuštěným majetkem. Volil bych formulaci, že všechny své věci si po skončení pobytu ihned odveze. Pokud tak neučiní, majitel ubytovny si vyhrazuje právo tyto věci považovat za určené k likvidaci. Jestli to je dle zákona, nevím - na to by byl fajn ten právník (viz Váš jiný dotaz). Ale, proč to tam nenapsat a nechránit se? Zdravím!

Ohodnoceno: 2x
 
Datum: 09.09.15 19:00

Věci podléhající rychlé zkáze bych vyhodil hned tedy jídlo, dále bych zbytek věci na nějakou dobu uložil a vyzval prokazatelně majitele aby si je vyzvedl, jinak budou jako nalezené předány na odd. ztrát a nálezů s tím, že majitele se nepodařilo kontaktovat/dohledat a předat.

Ohodnoceno: 0x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.