Pozemky bez majitele

Od: Datum: 09.09.15 16:06 odpovědí: 3 změna: 09.09.15 16:44

Dobrý den,

mám za to, že můj otec,vlastnil pozemek o kterém já nic nevím. Dnes jsem našla na netu, nějaký pozemek poblíž jeho bydliště a i podle jména by to odpovídalo. Otec už nežije. Jedná se o nějakou zahradu asi 110 m2. Nejsem si jistá,jak bych měla postupovat? Nemám žádné doklady o pozemku.

Děkuji

Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Od: ben®
Datum: 09.09.15 16:26

Dobrý den, sice to nepíšete, ale zdá se, že o ten "camfourek" země máte zájem.

Nebyl zřejmě zahrnut do dědického řízení - to lze znovu (soudně) otevřít a pozemek zdědit dodatečně. Jenom bude problém s prokázáním nároku a to nevím, jak řešit.

Já bych to nechal spát a radoval se, že mám méně starostí (a nákladů s údržbou majetku).

Zdravím!

doplněno 09.09.15 16:43:

Zajděte si osobně na Katastr a nechte si na to vyhotovit LV - tam už je i rodné číslo.

Takto budete mít (tuším, za 100,- Kč) jistotu, že to bylo skutečně Vašeho otce. Pak si skočte za notářem, který vyřizoval dědictví a on už Vám řekne více. Vlastně, ten LV by se dal obstarat i na poště.

doplněno 09.09.15 17:16:

Z Vaší formulace "mám za to" a "našla jsem si na netu" se dalo soudit, že máte částečnou jistotu a že znáte polohu pozemku (snad i jeho číslo). Potom jste asi hledala v KN a našla tam u toho pozemku na LV jméno a adresu svého otce (ale, bez rodného čísla). Číslo pozemku by měla zobrazit katastrální mapa. Katastr je v každém okresním městě a pošta (CzechPoint) také. Ovšem, jestli jste v cizině, tak to máte 300km. A pokud jste načerpala "jistotu" o vlastnictví pozemku pouze z nějakého článku, tak to může být jen náhoda.

Ohodnoceno: 0x

Datum: 09.09.15 16:33

Máte pravdu, je to kousíček,ale co když si to bude chtít někdo odkoupit, třeba nějaký soused,jako zahrádku. Jinak to propadne státu.

doplněno 09.09.15 17:01:

Já si myslím,že kdyby na katastru věděli LV, tak by věděli čí to je,nebo ne? Dívala jsem se do KN a tam nic neni, proto je to pozemek bez majitele.Jinak já to mám na katastr 300 km.

doplněno 09.09.15 17:19:

našla jsem tov seznamu , podle jména otce a jeho bydliště, tady na té adrese :

http://regiony.kurzy.cz/kn/uzsvm/

Datum: 09.09.15 16:44

Zkuste se poptat na katastrálním úřadu s tím, že máte podezření, že do dědického řízení po vašem otci nebyly zahrnuty všechny nemovitosti. Státu to rozhodně nepropadne.

Ohodnoceno: 0x

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.