Stojící lidé v autobuse na dálnici

Od: Datum: 05.10.15 09:19 odpovědí: 10 změna: 05.10.15 15:18

Ahoj,

chtěl bych se zeptat jak se tváří zákony na stojící lidi v uličce v autobuse, který jede po dálnici cca 100 km/h. Nepřijde mi to zrovna bezpečné.

Děkuji za odpověď

Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Datum: 05.10.15 09:39
Tak je celkem jedno jestli autobus jede 100 na dálnici nebo 90 na okresce.
Jinak stojící na tom bude jen o něco málo hůř nez nepřípustný sedící
Ohodnoceno: 0x

Od: ver®
Datum: 05.10.15 10:26

Tak to by mě taky zajímalo. Jezdívala jsem denně z Kladna do Prahy, autobus totálně přervaný, stálo tak dvacet lidí, možná víc. Nabourat, tak všichni okamžitě proletí předním sklem.

Datum: 05.10.15 10:29

Ještě tak na střední, možná začátkem VŠ jsem vídala pravidelně stojící v autobuse do Prahy nebo Hradce, ale dnes už i ty meziměstské jezdí těch pár km tak, že nebývají stojící. Na dlouhých trasách vůbec. (Ale je to možná i tím, že už tolik nejezdím. A když už, tak s SA, kteří stojící neberou.) Nebylo to nějak řešeno po té nehodě žlutého autobusu, kde zemřela stevardka?

Od: ria®
Datum: 05.10.15 10:45

Kolikrát jsem stála dvě a půl hodiny, když jsem jela ráno na kolej.. ale na druhou stranu - zažila jsem bouračku autobusu - prudký náraz -, to jsem seděla, pásy nebyly, hlavou a nohama přímo do sedačky přede mnou,myslela jsem, že mám rozdrcený kolena a paní za mnou úplně přelítla pár sedadel..

Zákony nevím :) i v letadlech už jsou nějaké levné letenky, kde se celý let odstojí.. :)..

Datum: 05.10.15 12:25

Žádné letadlo, kde se let odstojí, nelétá. Byl to zatím pouze zhovadilý nápad Ryanairu, který snad nebude nikdy realizován.

Ohodnoceno: 2x

Od: axus®
Datum: 05.10.15 10:59

Zakony se na to divaji tak, ze pokud ma autobus v TP zapsana mista pro stani, tak tam legalne stat lide muzou. Samozrejme prislusny pocet. S rychlosti to nesouvisi.

Co se deje napr. pri bouracce je vec druha.

Ohodnoceno: 2x

Od: pb®
Datum: 05.10.15 13:44

Já si vždycky říkám, co děti v autobusu bez sedačky. Malé dítě nelze vozit v autě bez sedačky, ale celou třídu ze školky posadí do autobusu bez pásů a jedou na výlet.

Od: radkapod*
Datum: 05.10.15 14:37

Mě jednou řidič dálkového autobusu nevzal...řekl že má plno a stát v uličce se nesmí. Čekala jsem na další autobus přes dvě hodiny. Jindy to zase žádný problém nebyl...tak nevím. Je to už asi 5-6let zpátky a po dálnici to nebylo *ee*.

Od: k2
Datum: 05.10.15 15:01

To souvisi s tim, co psal "axus". Nema-li autobus ve schvaleni (a tedy v TP) mista ke stani (tipnu si, ze to nebude mit zadny "modernejsi" dalkovy autobus), tak Vas spravne ridic "na stojaka" vzit nesmi. Pokud presto Vas vezme, tak tim porusuje zakon.

Od: drakymumba
Datum: 05.10.15 15:18

Zákony na stojící lidi pamatujou tak, že když nějakej debil(v osobáku) vybrzdil autobus MHD a zranili se tam lidi, tak řidič kterej vybrzdil dostal od soudu dvouletou a následně tříletý nepodmíněný trest za úmylné ohrožení veřejnosti.

Je fajn že autobus když narazí do osobáku i v prostisměru tak prostě pokračuje dál svým směrem jízdy,no a když se skutálíte do rokle tak je to asi už jedno jestli sedíte nebo stojíte v uličce, nehody se stávají a ne zrovna moc často.
Stát v uličce pět hodin v dálkovým autobuse je především unavné a otravné než nebezpečné. Když je to povoleno, tak lidi stojí, zákony je před bouračkou nijak moc neochrání.
V takovým Lodnýně když vlezl terorista do autobusu a odpálil tam bombu tak kdyby stál v uličce tak udělá větší škodu, v sedačce by ho do vyhodilo prvním oknem ven. Takže vivat Izrael a sorry okupovaná Palestino.

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.