Zamezení vstupu do místa tvalého bydliště

Od: odpovědí: 9 změna:

Dobrý den,

máme s manželem delší dobu problémy ve vztahu, které budeme řešit rozvodem. O víkendu jsem byla navštívit rodiče, když jsem se vrátila, nemohla jsem se dostat do našeho domu, tedy místa mého trvalého pobytu. Manžel vyměnil zámek a nebyl doma. Nebral mi ani telefon. Musela jsem jet spát ke kamarádce. Nemohla jsem si ani vzít své věci, které jsem druhý den potřebovala do práce. Můžu se nějak bránit, když pořád nemlžu domů?

9 odpovědí na otázku

 

 


2x
avatar martinaa

Zdravím, měla jste okamžitě kontaktovat policii. To udělejte nyní.

 


2x
avatar ben

Dobrý den, ještě zkuste poslat SMS s tím návrhem řešení přes policii a potom to zkuste realizovat (když nebude od manžela odezva). Nevím, jestli je důležité to trvalé bydliště, ale možná spíše to, kdo je majitel nemovitosti. Pokud pouze manžel, tak by mohl být asi problém. No, třeba to ta policie vyřeší. Zdravím!

doplněno 08.09.15 20:58:

lucka777 - rozumím tomu, že to je těžké rozhodnutí. Také i proto, že až policie odjede, tak budete na vše zase sama. A to Vás ještě čeká dohoda na tom rozvodu i dělení majetku.

Budete potřebovat schopného právníka a zřejmě i jiné bydlení.

 


2x
Zavolat zamecnika, dat novy zamek,vzit si sve veci,byt zamknout,klic do schranky a sms,kde ho najde a vic bych se tam uz nevracel.Nasledne zadost o rozvod,pripadne predbezne opatreni na zajisteni majetku.

 


1x

Ještě k ostatním, co radí - pokud někde napíšte, že dotyčný "nemá na něco právo" nebo ho naopak má, jste si tím vždy jisti? Viděl jsem tu radu "on nemá právo" ve chvíli, kdy ještě nebylo jasné, zda vůbec tazatelka k bytu nějaké právo má. Že byste se obtěžovali najít, co tím vlastně porušuje, to také ne. Chápu, že tenhle příklad je do očí bijící a intuitivní odpověď je správná, ale jste si jisti, že radíte dobře i v jiných dotazech?

 


0x
Osobně bych volala okamžitě policajty, ale přijde mi velmi rozumné jak psal Ben nejdříve napsat manželovi a tím, že jinak volám policii a pokud by nereagoval ani tak, tak potom hned volat policii.Na tohle on nemá právo..Nicméně vám situaci nezávidím a moc držím palce..
Teď mě zase napadá, že pokud tohle zjistíte třeba pozdě vecer a člověk než mu zavolá a na stranu druhou než budou policajti reagovat, tak možná volat policii rovnou..

 


Děkuji moc všem. Jinak ten dům patří nám oběma, máme ho ve společném jmění. Nechtěla jsem to hned hrotit přes policii, asi jsem měkká, když s někým žijete deset let, tak se vám ho hned nechce tahat po policii. Ale asi to budu muset použít jako podnět, který ho přinutí se ozvat, nějak reagovat. Prostě mu napsat, že bych to mohla udělat. Ach jo.

Pokud je dům v SJM, tak máte stejné nároky jako manžel. Bylo by opravdu lepší zavolat policii - budete mít od nich podklady pro další jednání i u rozvodového soudu. Pokud nemáte děti, tak to bude aspoň rychlejší.

repkin navrhl dobré řešení. Ale i tak bych vedle zámečníka přivolal i policii. Je to jistota, a pokud se manžel v tento čas připlete, tak snad i pomohou a můžou i chránit.

Policii vase obcanske vztahy nezajimaji! Ti s tim nemaji nic spolecneho a byt vam neotevrou ani vam nebudou v nicem asistovat! Jedine reseni je zamecnik, rozvod, soud o majetek pokud se nedohodnete

 


0x

Předně není podstatné trvalé bydliště. To je jen evidenční údaj, který nezakládá k bytu jakékoli právo. Právo k užívání bytu musí vzniknout jinak - vlastnictvím, nájmem, podnájmem. To je podle dalšího textu splněno.

Pokud vám manžel brání v užívání bytu, dopouští se trestného činu podle paragrafu §208 odstavec 2, kde hrozí odnětí svobody až na 2 roky nebo peněžitý trest (tedy pokuta). Zavolejte mu, nebo napište, že k tomuto kroku sáhnete, pokud nedostane rozum a nenechá vás byt užívat. Pokud to není úplný debil, tak ustoupí. Pokud na vás sáhne násilím, může naopak policie z bytu vykázat jeho až na 10 dnů.

Samozřejmě zavolat zámečníka a odvrtat zámek je rovněž možné.

doplněno 09.09.15 00:28:

Nemusím zdůrazňovat, že trestní řízení pro neoprávněné bránění v užívání bytu by mu v dalším rozvodovém stání neprospělo, i když samozřejmě dokud by neskončilo, soud by k němu oficálně přihlížet neměl.

 

 


 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2020 Poradna Poradte.cz. Všechna práva vyhrazena. Prohlášení o ochraně osobních údajů. | [tmavý motiv]