Změna přijmení

Od: Datum: 07.09.15 19:54 odpovědí: 5 změna: 07.09.15 21:50

Zdravím,

řeším problém. Už dlouhodobě uvažuji o změne příjmení ze dvou důvodů.

1. Mé příjmení se mi nelíbí, je divný, když jsem byl malej tak se mi kvůli němu posmívali, nevyhovuje mi.

2. Nemám důvod ho mít kvůli rodině, kvůli otci. Otci jsem ukraden, on má svůj život, je fakt že když potřebuji na něco přispět tak peníze dá, ale jinak o mě nemá žádný zájem. Ba naopak se radši věnuje cizím lidem a bezdůvodně mě s nimi srovnává. Takže ani kvůli němu nemám důvod si nechávat svoje přijmeni.

Za rok mi bude 18 let, takže si ho budu moci změnit sám. Ale navrhl jsem to už teď že by mi to mohli podepsat. Mamce to až tak nevadí, taky to přijmeni moc nemusí, ale otec zareagoval tak že mi to teda podepíše ale odstraní si mě z rodnýho listu jako syna, nebo z mého jako otec. Už přesně nevím jak to řekl. Každopádně to celkem zamrzí. To že o mě nejeví zájem, s tím jsem se smířil, ale to co řekl, to mu fakt neodpustím.

Co si o tom myslíte Vy? Jak by jste zareagovali? Mě to akorát utvrdilo v tom, jít si v za svým a to přijmení si změnit, nejpozději v 18 letech.


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Datum: 07.09.15 20:10

Z rodného listu vás odstranit nemůže. Na popření otcovství je pozdě. Ale podívejte se na to z jeho pohledu - opustit jeho jméno je jako kdybyste svého tátu chtěl popřít sám. Představte si, že byste měl syna a on se chtěl vzdát vašeho jména (ať už bude jakékoliv). Co byste si pomyslel?

Na druhou stranu i když o vás nějaký zvláštní zájem nejeví, peníze na Vaše potřeby dá. Mnohé děti svoje táty nikdy ani neviděly. Místo nějakého vzdoru byste se měl spíš snažit se s ním sblížit a přesvědčit ho, aby se Vám víc věnoval, že jméno vám háže klacky pod nohy, protože je blbé, a že to není osobní.

Ohodnoceno: 3x
 
Datum: 07.09.15 20:11
Vydržel jsi to tak dlouho, tak to ještě vydrž a jak se oženíš, nechej si příjmení manželky. :)
Ohodnoceno: 1x
 
Od: uska®
Datum: 07.09.15 20:47

Také bych to nedělala. Píšete, že otec o vás nemá zájem a vy o něj máte? Zajímáte se o něj zda třeba není nemocný, zda si nepotřebuje promluvit, sdělujete mu vaše studijní výsledky? Zavoláte mu pro nic za nic? Najděte si k němu cestu i když nepotřebujete od něj peníze. Pokud budete slušně spolu vycházet, příjmení vám už vadit nebude.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 07.09.15 21:42
avatar

Dobrý den. Nyní jste si s otcem fifty fifty. Vy nechcete jeho příjmení, on naopak nechce být ve vašem rodném listu. Jako dva malí kluci. Kdybyste byl trošku chytřejší, tak počkáte ještě pár let, než se budete třebas ženit a můžete přijmout jméno manželky... Tím, že si jméno změníte, stejně nic nezískáte. Otce máte nadosmrti. Změnou příjmení ho nevymažete ze svého života. Je to jen příjmení. Zkuste se nad celou věc povznést. Tím dokážete, že jste dospělým. Nikoliv tím, že si jako malý jarda změníte příjmení.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 07.09.15 21:50
avatar

1. Mé příjmení se mi nelíbí, je divný, když jsem byl malej tak se mi kvůli němu posmívali, nevyhovuje mi. To nepovažuji za moc pádný argument. Tak to má většina dětí. A co příjmení...ale i problém se jménem (Šárka čárka, pochcaná Žofie, Matouš svatouš...apod.) Taky je to na přejmenování?

2. Nemám důvod ho mít kvůli rodině, kvůli otci. Otci jsem ukraden, on má svůj život, je fakt že když potřebuji na něco přispět tak peníze dá, ale jinak o mě nemá žádný zájem. Ba naopak se radši věnuje cizím lidem a bezdůvodně mě s nimi srovnává. Ani to není příliš přesvědčivé. Váš otec vás finančně jistí, přestože se k vám není příliš nemá. Nejspíš na vás měl vyšší očekávání (jako většina rodičů), proto vám předhazuje ostatní. Je to prostě život, ne hollywoodský film, kde se všichni nenávidí, ale v poslední minutě si padnou v slzách do náruče.

Změna jména na truc otci je hloupost. Uvažujete o tom jako o tetování. Prostě to lze, tak to udělám... Podle mne by ale byl potřeba trošku pádnější důvod. Ale jen podle mne. Vy se nakonec rozhodnete podle sebe. Mona

Ohodnoceno: 0x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.