Jak chytit zloděje

Od: Datum: 06.09.15 17:34 odpovědí: 9 změna: 07.09.15 22:13

Dobrý den!

V práci mám na starost trezor, teď mi z něj zmizely ze dne na den tři stovky. Jsme pobytový stacionář, kde na našem oddělení je 6 klientů (z toho tři mimo, takže ti to být nemohli, tak podezdřívám jen zbývající 3, ale máme značku, že místnost je monitorována, takže nevím, jestli by se odvážili vstoupit). Pak jako podezdřelí zbývají kolegové. O tom trezoru s kolegů ví tak 3 lidi, pracující na pozici nižší než je pozice má, kteří místnost mají přístupnou. Je pravda, že klíč k trezoru je hned v krabičce vedle (bylo to v zařízení takto zavedené), takže přístup měl zloděj bezproblémový.

Peníze teď musím samozřejmě doplatit z vlastní kapsy. Už před čtvrt rokem mi zmizelo 100 Kč, které jsem doplácela, protože jsem myslela, že při rozměňování klientovi jsem mu omylem vrátila víc. Teď si, ale myslím, že už tenkrát to možná někdo vzal. Od té doby jsem vše přesně zapisovala - příjem i výdej a peníze střežím jako své a teď najednou o tři stovky míň.Teď mi ale vrtá hlavou, jestli to byl někdo z kolegů nebo klientů. Což už se asi nedozvím. Je jasné, že teď už nemůžu nechávat klíč vedle trezoru, ale ještě bych chtěla nějak usvědčit zloděje, kdyby náhodou chtěl krást ještě jednou. Myslíte, že je to nějak možné? Nebo máte nějaké typy, jak připravit alespoň nějakou lest a pomstičku pro zloděje? Mě napadá fotopast, ale ta je finančně nákladná.


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Datum: 06.09.15 17:37
avatar

Kčemu máte trezor, když klíče jsou volně dostupné. Za peníze v trezoru ručíte vy? tak si jej i musíte hlídat.

A jak ho usvedcit? No tak treba tou kamerou, skrytou, alarmem ktery se spusti po otevreni trezoru...

doplněno 06.09.15 18:32:

Pokud mate na starost trezor obe dve, pak za ztratu obe zodpovidat a je jedno kde klice nechavate. Taky je jedno jestli jste nova nebo ne, pokud za neco mate rucit, tak to musi mit nejaky rad.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: astra
Datum: 06.09.15 17:48

Taky si myslím, že je blbost mít ty klíče vedle, ale jsem tam nová, takže jsem do toho nemluvila, když to tam mají tak zavedené. Peníze tam má ještě jedna moje kolegyně. S ní jsem to probírala a prý tam nikdy peníze nezmizely. Zřejmě nikoho nenapadlo, že by ta vlezl nějaký klient, když je ta cedule, že je to monitorováno a ani nikoho nenapadlo, že by mohl krást zaměstnanec.

Datum: 06.09.15 23:40
avatar

Astro, než jste se zaměstnavatelem uzavřela dohodu o odpovědnosti,

měla jste se důkladně seznámit s tím, jaké podmínky Vám zaměstnavatel musí vytvořit.

Pokud se klíč nechává (nechával) ležet vedle trezoru, neměla jste dohodu uzavřít.

_____

"Vykašlete se" na lsti, pasti a pomsty, postarejte se o to, aby Vám zaměstnavatel vytvořil vhodné podmínky. Odpovídat můžete pouze za hodnoty, jež máte pouze pod svou kontrolou (k nimž máte přístup pouze Vy, nebo v případě společné odpovědnosti pouze lidé, kteří za hodnoty odpovídají spolu s Vámi).

Upozorněte zaměstnavatele písemně na nedostatky (klíč vedle trezoru, volně přístupná místnost, do níž mohou volně vstupovat klienti a další zaměstnanci, kteří nemají uzavřenu dohodu o odpovědnosti) a vyzvěte jej k nápravě.

Pokud zaměstnavatel do 15 kalendářních dnů závady neodstraní, můžete od dohody písemně odstoupit.

Viz odpovědnost za svěřené hodnoty a dohoda o odpovědnosti (§ 252 a následující) v zákoníku práce

Ohodnoceno: 6x
 
Datum: 06.09.15 22:02

Ahoj. Když za něco ručím, a systém nějak nefunguje, tak si upravím pravidla. Zvorala jsi to. Ani se mi tu teď nechce vypisovat, jak se podobná materiální věc nechutně vymkla mě. To je až neskutečné. Sám jsem zvědav, jak to vyřeším po finanční stránce. Něco se mi nabízí za možnosti a tak ta věc snad nebude pro mě snad ani prodělečná. A to jde asi o 5 litrů. Někdy nejde věřit ani sám sobě! Natož druhýmu. Sakra.

Ohodnoceno: 1x
 
Od: chamurapiokoza
Datum: 07.09.15 07:06

past na myši. Natáhni a polož peníze. Když šáhne na peníze spusti mechanizmus a chlastne ho to po pazourech. Popřípadě mě napadají otisky...dej podezřelým sklenici vody ať se napijí a rázem máš otisk podezřelých, který můžeš porovnat s otiskem na dvířkách trezoru. :)

A úplně jednoduše, k čemu fotopast. Stačí malá kamera, ktará bude snímat trezor. Pak už zjisíš kdo tam jde. Jednoduše tam nech klíče, jako že nic past na myši a nech tam pár stovek. Zbytek schovej...

a pak až mu to střelí přes pazoury tam naběhni a zbičuj ho. Nejlépe bič s trny ať si to zapamatuje zloděj zlodějská.

sorry ale neovládl jsem se cenzore.

avatar
Upozornění od sys hejkal 07. 09. 2015 07:58:27
Cenzor se ovládl.
Snad příště...
Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 07.09.15 15:15
avatar

Zdravím,
situaci jste popsala, názory také nějaké byly.
Pokud budete i nadále nechávat klíče tak, aby byly dostupné někomu jinému a potřebujete mít přehled, nemusíte pořizovat za těžké peníze fotopast, ale stačí nějaké malá kamerka za "pár korun" (řádově stokoruny) a tu dejte dovnitř do trezoru tak aby snímala otvor trezoru, případně tu krabičku s penězi. Kdo trezor otevře, bude nahrán. A vy budete mít případný důkaz.
Tyto minikamery mohou být zcela nenápadné - propiska, přívěšek na klíče, imitace balíčku žvákaček atd., takže si jich nikdo nevšimne, nikomu nepřijdou nápadné.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: lujs®
Datum: 07.09.15 15:38
avatar

Já teda nevím ale pokud bych nesl odpovědnost za obsah trezoru tak bych určitě nenechával volně položenej klíč. *zed**zed*

Ohodnoceno: 1x
 
Datum: 07.09.15 19:57

Ehm. Pokud je trezor vaše odpovědnost, tak máte mít klíč jenom vy. Nelze mít odpovědnost a zároveň nemít pravomoc.

Dodatečné chycení - snad jen koupit webkameru na počítač, ale ta bude pořád dražší než to, co se zatím ukradlo. Pokud zaměstnanci vědí, že "monitorování" je blaf, tak není co řešit, nebo nějaká nástraha, která po otevření trezoru třeba vyleje barvu nebo tak něco.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 07.09.15 22:13
avatar

Na fotopasti a kamerky pozor.

Zaměstnanec by se musel předem dohodnout se zaměstnavatelem

(přesněji: získat souhlas zaměstnavatele).

Ohodnoceno: 0x
 

 

 

Návody Poradny
Poslední otázky Poradny společnost
Nejnavštěvovanější otázky v rubrice

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.