Vaše cestovatelské rady a tipy

Od: Datum: 05.09.15 23:29 odpovědí: 6 změna: 08.09.15 12:40
avatar

Zdravíčko,

v březnu se chystáme s kamarádkou na měsíc do Austrálie. S krosnou, vlakem, busem, hostely apod. Máte nějaké obecné rady a tipy (všechny možné, co Vás napadnou), popř. něco přímo z Austrálie, kdo jste tam byl?

Sama jsem tam strávila léto, takže něco málo vím, ale to nebylo cestování, nýbrž kurz angličtiny; proto se ptám.

Díky!


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Datum: 06.09.15 07:04
avatar

Denito, máte můj obdiv se slzičkou závistí. Být mladá, mít odvahu vydat se do tak dalekého světa! Úžasné! *palec*Mým osudem nikdy nebylo něco takového. Přeji vám, ať si to užijete. Záměrně nepíšu: Šťastný návrat, to vůbec. Vyberte si to, kde se vám bude dobře žít. Z celého srdce přeje jedna babka z Ostravy. ;)

doplněno 06.09.15 16:13:

Přeji ti zajímavou a šťasnou cestu. A šťastný život, kdekoliv na světě. *pusa*

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 06.09.15 16:10
avatar

Milá babičko z Ostravy, děkuju moc! *slunce* Já jsem za tuhle dobu a tyhle možnosti hrozně vděčná, vím, že ne vždycky a ne pro všechny to tak bylo, je a bude. Tohle bude moje první cesta jen s kamarádkou, krosnou a mapou, takže to bude jistě zajímavé :-D.

Od: ben®
Datum: 06.09.15 16:24
avatar

Dobrý den, už jste tam byla, tak víte dost. Je rozdíl v počasí i krajině podle místa, kam jedete. V (jejich) létě jsou tam (někde) velmi vysoké teploty - a požáry (ale, s tím se tam počítá, protože jich je velké množství). Pro Evropany je tam prý značně draho (to říkají i Němci). Vzdálenosti jsou tam obrovské. Lidé jsou prý vstřícní a příjemní. No, a je tam dost jiná zvířena (některá i nebezpečná). Tak, hodně štěstí (a peněz sebou). Zdravím!

Ohodnoceno: 0x
 
Od: krasula
Datum: 07.09.15 01:45

V našem březnu tam začíná podzim...Jakékoliv vážné problémy, kontaktovat ambasádu. Pomohou např. vyhledat dobrého specialistu na určité onemocnění...Na rozsáhlých prostorách nefungují mobily! Kvůli zabloudění a hledání berou s sebou nafukovací balónky s dlouhou šńůrou ap... Ve vnitrozemí se těžko hledá voda. Najít si, jak vodu v nouzi hledat... Velké zvíře nehrozí, nejhorší jsou malí jedovatí živočichové. Pavouci, hadi. Před obutím vytřepat boty! Protřepnout oblečení... Stejně tak ve vodě nejsou vzácností jedovaté druhy. Ptát se místních... Mít s sebou u moře ocet na ošetření po žahavých medůzách... Pozor u pobřeží, příliv vás může zaskočit: jdete po cestě a najednou jdete potokem. Mangrovy se naplní vodou někde i s krokodýly.Pak nejančit a plynule kráčet. Provokuje je divoké zmítání... Když někam jdete mimo civilizaci na vlastní pěst, oznamte na startu, kam se chystáte, svůj cíl a příchod.. V uvedeném případě Vám někde dají i rozpis přílivů a odlivů / na hodiny/... Ibisové / ptáci/ jsou drzí, dokonce ukradnou svačinu položenou na lavičce. Pokračování příště.

Ohodnoceno: 2x
 
Od: krasula
Datum: 07.09.15 11:27

Měsíc na Austrálii je jen tak tak. Musíte mít dobře rozplánováno, i tak mnohé vynecháte a málokde se zdržíte déle.. Po příjezdu je dobré koupit si hned měsíční jízdenku na busy na celý kontinent. Všude jsou infocentra, co Vám rádi poradí, nabízejí vyjížďky, návštěvy zajímavostí, ubytování, plavby na ostrovy, potápěčské zážitky /- SV Austrálie/,ap. Všechno se zdá rozsáhlé, a ono je. Přes Sydney jedeš půl dne. Města nemají charakter našich, jako náměstí a kolem ulice. Vesnice, jako tady, nejsou. Jsou města a kolem se táhne zástavba rod. domků, farem , domků a pak zas činžáky. Mezi známými velkými městy se jede né hodiny, jako u nás, ale dny. Dá se dohodnout a nechat se vysadit na pustém ostrově, s tím, že Vás v určitou dobu loď zase vyzvedne.Vystoupit tam třeba na nejvyšší horu a zpět. Při táboření si hlídat zásoby před nezvanými živočichy/ krysy/ . Dobré je věšet jídlo na provaz na větev. Pokud uslyšíte v noci z porostů chrochtání, to nejsou kanci, ale koaly. Zkuste se ptát na FB, určitě Vám někdo zase něco poradí. Každopádně šťastnou cestu! Vybraly jste si dobře, užijte si to, zážitky si pište, foťte.

doplněno 07.09.15 18:56:

Z velkých měst bych vynechala Canberru, byť je to hlavní město. To je jak obří park, širokánské třídy v zeleni, vládní i jiné budovy od sebe daleko.Není to ono pro pěšáky s batohem.

Ohodnoceno: 2x
 
Od: krasula
Datum: 08.09.15 12:40

Děvčata, zadejte otázku znovu , ale konkrétně. Na "cestovatelské rady" člověk čeká, že chcete vědět, kolik čeho vzít, jak někam podle mapy ap. Napište rovnou: Do Austrálie s batohem na zádech, co /nám/ poradíte?

Dál, že jedete dvě a v září .Kam se podívat, co zkusit, čemu se vyhnout, s čím počítat v přírodě, jak je to tam s dopravou, ubytováním, atd.?

Ohodnoceno: 1x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.