Čislování parcel

Od: ® odpovědí: 2 změna:

Dobrý den,měli jsme na svůj pozemek ústni věcné břemeno,že ho můžeme používat jako vjezd a přístup na svůj pozemek(32.let).Majitelka bez našeho vědomí pozemek přepsala dceři,která nás teď nechce pustit na náš pozemek,vůbec neví že naše parcela má číslo 294/1 a přistupová cesta má číslo 294/2,novou majitelku apsolutně žádné paragrafy,čísla a dohoda nezajíma,takže jdeme k soudu a bude žaloba na vytržení věcného břemene.Má nějakou váhu ústni břemeno,a to že náš pozemek na katastralní mapě má stejné kmenové číslo s parcelou,kterou jsme donedávna používali jako přístup ke svému pozemku?Stále se ohání,ať nás pustí soused přes svůj pozemek,ale ten nevidí důvod nám umožňovat věcné břemeno,když jsme druhý pozemek používali 32-let.

2 odpovědi na otázku

 

 


0x
avatar ben

Dobrý den, jinak řečeno se ptáte, zda ten soud vyhrajete. A to Vám zde s určitostí nikdo neřekne. Mohl by to tušit Váš právník, ale zřejmě ani on nemá jistotu. Myslím, že majitelka mohla darovat svůj pozemek své dceři a nikoho se na to neptat. Pro Vás bude zřejmě důležité, zda (bývalá) majitelka u soudu ústní dohodu potvrdí nebo zapře - tedy, zda bude mluvit ve prospěch své dcery nebo ve Váš prospěch. Toť můj odhad situace. Zdravím!

doplněno 05.09.15 10:49:

Ústní dohoda nebo smlouva je platná, ale špatně se prokazuje. Vy si musíte zajistit ty svědky, kteří to potvrdí ve Váš prospěch. Matka proti dceři nepůjde, tak to bude zajímavé. Toto jsou vždy nepříjemné spory, ale šanci máte. Snad i ta délka té dohody (užívání pozemku) bude ve Váš prospěch. Ale, rozhodnutí soudu se nedá předvídat (a třeba i toho odvolacího).


Ja jsi myslím,že pokud ten pozemek rodina používala 32.let,tak za tu dobu bude x svědků,kteří dosvědčí používání pozemku,a bez dohody se nechodilo přes cizí pozemek,a to platí stále.Sousedka odjakživa nechtěla zřídit věcné břemeno,že není potřeba,jsme přeci sousedé,měli jsme velmi dobré vztahy až než přepsala pozemek.

 

 


 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2020 Poradna Poradte.cz. Všechna práva vyhrazena. Prohlášení o ochraně osobních údajů. | [tmavý motiv]