Pracovní smlouva

Od: odpovědí: 6 změna:

Dobrý den, mám dotaz ohledně pracovní smlouvy. Mám pracovní smlouvu na dobu určitou do 30.9.2015. Poohlížím se po nové práci a něco se již rýsuje. V práci mi ale chtějí smlouvu prodloužit a já se bojím že když ji podepíšu a třeba do 14 dní se ozve nový zaměstnavatel, že nebudu moci tu prodloženou smlouvu zrušit a odejít. Nezůstává náhodou v platnosti ta smlouva stará do konce září?

Díky

6 odpovědí na otázku

5x

Dokud existuje původní smlouva, tak platí původní datum, nicméně zaměstnavatel si vás chce "pojistit" i na pozdější dobu, a proto chce již v této chvíli podepsat dodatek měnící datum platnosti smlouvy. Okamžikem podpisu dodatku ke smlouvě přestane platit původní datum a začne platit datum nové.

Vaše rozhodnutí zůstává pochopitelně na vás. Nedokážu posoudit, jak moc se něco rýsuje. Mě osobně se osvědčilo rozhodovat se až v okamžiku, kdy se to přestane rýsovat a jsme již dohodnuti. Pokud se rýsovalo něco příliš dlouho, zatlačil jsem na protistranu, aby se vyjádřila definitivně, že nemohu věčně čekat a odmítat kvůli nim jiné zakázky.

No právě...smlouvu mi chtějí dát podepsat teď o víkendu a já se informace dozvím až příští týden :( Pokud v práci řeknu že si to rozmyslím tak jim dám jasně na jevo že mám něco rozjednaného. A když to nevyjde tak budu vypadat jak pitomec :)

3x
Ne neplati, pokud prodlouzi smlouvu plati to co je v onom dodatku. Kdyz prodlouzi na pul roku a vy chcete dat vypoved plati std 2mes. Vyp. Lhuta. Nebo muzete zkusit na dohodu, ale na to bych nespolehal.

1x

Zaměstnavatel "Vám nemůže prodloužit" pracovní smlouvu bez Vašeho souhlasu (prodloužit

smlouvu nebo uzavřít novou je možné v případě, že s návrhem zaměstnavatele budete souhlasit).

Pokud s prodloužením (novou smlouvou) nesouhlasíte, neuzavírejte dodatek (či novou smlouvu).

_____

Určitá šance by mohla být v případě nové smlouvy – zaměstnavatelé poměrně

často sjednávají "novou zkušební dobu" i s osvědčeným zaměstnancem...

______

"Stará" smlouva zůstane v platnosti, dokud se zaměstnavatelem

dobrovolně nesjednáte něco dalšího.

Zdůrazňuji: Zaměstnavatel "nedává pracovní smlouvu".

Uzavření pracovní smlouvy (nebo dodatku k pracovní smlouvě) je

dvoustranný právní krok, který obě strany činí dobrovolně.

0x

Kdybych měl smlouvu do 30.9. a oni by chtěli abych prodloužení podepsal teď tak by jim řekl že si to potřebuju z rodinejch důvodů promyslet. Nikdo vás nemůže k ničemu nutit. Nepíšete jak dlouho už tam děláte nebo jakou profesy případně jiný info.

Souhlasím, jestli jde o pár dní, vymyslel bych si nějaký rozumný nepracovní důvod, aby netušili, že jednáte o jiné nabídce.

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2020 Poradna Poradte.cz. Všechna práva vyhrazena. Prohlášení o ochraně osobních údajů. | [tmavý motiv]