Příliš pozdě na odevzdání růžového papíru?

Od: Datum: 03.09.15 23:03 odpovědí: 1 změna: 04.09.15 06:33

Dobrý den, se zaměstnavatelem jsem podepsala dohodu o pracovní činnosti (od 05. 08. 2015 do 31. 1. 2016), poslední směnu jsem měla 1. září, dále již do práce chodit nemůžu kvůli studiu. Mám dotaz k prohlášení poplatníka - před podepsáním smlouvy jsem zaměstnavateli donesla pouze potvrzení o studiu vystavené školou, to byl jediný uvedený dokument potřebný "kvůli daním" (dostala jsem seznam s dokumenty, které bylo třeba přinést, např. výpis z trestního rejstříku), o existenci růžového formuláře jsem se dozvěděla až dnes (což je moje vlastní hloupost...), je možné ho ještě dodatečně vyplnit a donést, nebo už je pozdě? Omlouvám se, pokud můj dotaz vyznívá hloupě, tohle byla moje první brigáda a můj přístup byl obávám se dosti naivní :( Předem moc děkuji za jakoukoliv odpověď, alespoň budu přístě moudřejší :)


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Datum: 04.09.15 06:33
avatar

Růžový dvojlist (přesněji Prohlášení poplatníka k dani z příjmu, dále DP) slouží k tomu, že pokud zaškrtnete určité kolonky a podepíšete se, zaměstnavatel u Vás uplatní slevu na dani. Slev na dani je několik druhů, základní je sleva na poplatníka. Na tu má nárok každý, ale když má víc zaměstnavatelů současně, může ji uplatnit pouze u jednoho z nich. U Vás by přicházela v úvahu ještě sleva na studenta (je-li poplatník daně studentem, což dokládá potvrzením o studiu). Zaměstnavatel nesmí slevu uplatnit, když nemá od Vás podepsané DP. Mělo by být podepsané do 14 dní od nástupu (uvádí se tam datum podpisu). Za ten srpen záleží na tom, jestli už má spočítané mzdy nebo ne, domluvte se se mzdovou účetní, třeba Vám umožní DP podepsat zpětně a slevu ještě uplatní. Ale ani když ne, nic není ztraceno. Můžete si po skončení roku podat daňové přiznání na FÚ a uplatnit slevy dodatečně.

Ohodnoceno: 3x
 

 

 

Návody Poradny
Poslední otázky Poradny společnost
Nejnavštěvovanější otázky v rubrice

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.