Zánět na ruce poraďte?

Od: Datum: 03.09.15 13:28 odpovědí: 4 změna: 04.09.15 06:08

Dobrý den, mam otázku asi před 1 dnem se mi na levém prostředníků okolo nehtu udělal neco jako zánět. Oteklo mi to do cervena a bolí to. Dneska jsem to zkusila propíchnout a vytekl hnis. Někdo mi říkal, ze to mužů mít z gelovych nehtů a ja nevim co to je? Babi mi říkala, ze si mam uvařit Heřmánek ze to pomůže?

Poradíte mi?

Dekuju...

Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Datum: 03.09.15 13:35

Ano, heřmánek může pomoci (sáček přitisknout na místo a nebo máčet v ledovém čaji), chladit, můžete použít Bactroban a pokud tam není otevřená ranka (což asi teď je, když jste to propíchla?) tak by šla černá mast (Ichtoxyl) na noc... nepíchejte do toho dále, to je akorát na zanesení další infekce, ale můžete jednou za den zkusit lehce stisknout, jestli nevyteče hnis. Ale ne moc. No a pokud to bude horší, utíkejte k doktorovi. Jo a ještě můžete zkusit Tea Tree olejíček. Klidně vše dohromady.

Z gelových nehtů to asi být může, já to ale mívám po utržení kůžičky, co vylézá zpod nehtu podél něj. Je to bolestivé i když je tam zánět malý, ale hnis jsem tam měla jen jednou a to jsem utíkala k doktorovi, tak to také zvažte.

Ohodnoceno: 2x

Datum: 03.09.15 15:15

Já si myslím, že prst byste měla večer odmočit v hypemanganu, jen v růžovém, tedy ne silném, aby hnis mohl zpod nehtu vytéci. A pak namazat nejlépe antibiotikovou mastí. Obávám se, že heřmánek přístup pod nehet uzavře, hnis nebude moci ven a léčení bude mnohem delší. *hej*Měla byste si pro ant. mastičku zajít k lékaři a prst mu ukázat.

Ohodnoceno: 3x

Od: krasula
Datum: 03.09.15 23:37

Já bych dala mast Betadine, ovázala, a mazala a převazovala několik dní. A užívala B komplex forte. Tyhle záněty se většinou dělají při jeho nedostatku.

Ohodnoceno: 1x

Datum: 04.09.15 06:08

Já bych to také namazala černou mastí a přelepila. Kůže změkne a dovolí hnisu vytéct.Mast stojí jen 30 Kč. Také jsme měla z gelových nehtů jednou ošklivý zánět. Gel nepropustí vzduch. Antibiotickou mast bych dala, až černá nezabere. Mám s ní ale dobré zkušenosti.

Ohodnoceno: 2x

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.