Jak se vyrovnat s rozchodem, jak žít dál?

Od: Datum: 03.09.15 15:38 odpovědí: 5 změna: 04.09.15 09:41
avatar

Ahoj všichni. Tahle otázka je asi spíš pro ženy, ale ani odpovědi mužů nezahodím.

Před 1rokem a devíti měsíci jsem poznal kluka. Není kdo ví jak krásný, ale charismatický, má prostě jiskru v oku. Postupně jsme spolu byli víc a víc, po 3/4 roce jsme spolu začali bydlet, po roce přeišla první krize. Překonaly jsme ji spolu a já myslel, že už spolu zvládneme všechno. Občas jsme se pohádali, ale jen kvůli blbostem, to je asi ve vztahu normální. Pracuji v obchodě, takže jsem na něj neměl moc času, postupně jsem zpřetrhal i všechny přátelské vazby, koníčky, jen abychom mohli být co nejvíc spolu. Říkal jsem si, že budeme spolu už napořád. Jezdili jsme za jeho rodičema, on za mýma, prostě všechno bylo bezva. V pátek odjel na víkend, neřekl mi nic, jen že si potřebuje vyčistit hlavu a všechno mi poví. V ponděli se vrátil, já mu ztropil žárliveckou scénu, bohužel jsem začal vytáhavat i věci z minulosti. Odjel. Přijel včera, jen aby mi pomohl vytáhnout do bytu novou skříň, kterou jsme si koupily. Zdržel jsem ho, zeptal jsem se, jestli mi pořád miluje. "Ano, miluji tě", řekl. "Tak tu zůstaň", odpověděl jsem. "Nemůžu." "Proč ne?" "Nevím." řekl. Pověděl jsem, že mi musí říct, jestli se mnou chce zůstat, že nejistota mi pomalu ale jistě zabijí. "Nevím." "Jednu odpověď, musíš mi to říct, můsíš to vědět. Ano, ne. Jedno slovo." říkám a bulím jak malý děcko, on taky. "ne". Sebral se a odešel. Večer jsem mu jen napsal, že mi to mrzí, že mu děkuju za bezmála dva roky skvělýho života. Odpověděl, že mi pořád miluje, ale že prostě už nemůže.

Vychlastal jsem láhev a půl rumu, blbec, pak jsem ju začal psát opilecký zamilovaný smsky, ponížil jsem se, ale aspoň jsem to zebe dostal.

No a teď nevím jak dál. Nevím co s jeho věcma, všechno mi ho připomíná. Jeho parfém za zrcadlem, jeho reflexní pracovní bundy ve skříni, televize, kterou koupil, obrázek na zdi, kvůli kterému jsme se jednou pohádali, já ho chtěl vyhodit, on nechat. Cítím se, jako by vyrval kus mně. Říkám si, že přece není možný, aby jedním bochnutím dveří zmizely dva roky života. Chci za ním jet a prosit ho, aby se vrátil, ale vím, že bych to nejspíš udělal ještě horší. Vůbec nevím, co budu dělat. Ani nevím, jestli chci nějakou radu, jen se nemám ani komu vyřvat na rameni. Za mámou zatím jet nechci, měla ho moc ráda a byla z toho ještě víc špatná něž já.

Díky za každou odpověď.


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Datum: 03.09.15 15:44
avatar

myslím, že není dobrý žít jen pro sebe, upnout se na toho druhého a celé to šťavit do mrtě, užít to do maxima. To každého unaví a hlavně vyčerpá. Nedá se to dlouho vydržet. Koníčky jste neměli pouštět a mít tak každý chvilku pro sebe si odpočinout, vyvětrat hlavu... všeho moc škodí.

Podle všeho už byl fakt unavený - vyčerpaný, než cokoli jiného. Je otázka zda potřebuje oddech nebo nový vítr.

Jak to přežít? Najít si jiný (nový) smysl života...

Ohodnoceno: 2x
 
Datum: 03.09.15 15:49
avatar

Tomi, do budoucna musíte vědět, že bez lásky může manželství nebo vztah existovat, ale bez úcty ne. Vždycky udělejte všechno pro to, ať si úctu udržíte. Když ji ztratíte, ztratíte tvář a s nějakou paňácou bez tváře žít nikdo nebude! *hej*Co už teď?! Ikdyby jste se sešli, vaše scény budou mezi vámi ležet jako propast. Přes ni budete na sebe jen volat. *sok* Ještě několikrát za život se budete muset s rozchodem smiřovat a přežívat. Tak, jako my všichni. Časem to bude méně bolet. Udělejte si život zajímavý a pěkný. Ale prosím vás, nedoprošujte se! Nesnažte se budit lítost, soucit! Dejte se dopořádku, narovnejte se, usmějte se, ať se podívá, o co přišel! I tento i všichni budoucí. Nevězněte, získávejte!

Ohodnoceno: 0x
 
Od: krasula
Datum: 03.09.15 19:56

Zatím nic nepodnikej, nikam nejezdi, nevolej. Přemýšlej o sobě. Už ta žárlivecká scéna Ti uškodila. Ale stalo se. Já si pořád myslím, z toho co píšeš, že ještě je naděje. Teď přemýšlej, proč si chtěl od Tebe odpočinout. Možná dáváš svou závislost příliš najevo, možná chceš , aby Tě ujišťoval o své oddanosti, chceš důkazy lásky, vzdal ses přátel a všeho, jen abyste byli co nejvíc spolu. Není to právě tohle, co ho unavilo, co ho dusí? Věci nech věcma, neutečou. A jestli si pro ně příjde, nic mu nevyčítej. Chovej se pohodově, že Tě těší, že se ukázal. Jen žádné scény. Třeba opravdu potřeboval chvíli od tebe pauzu.

Ohodnoceno: 1x
 
Datum: 03.09.15 21:00
avatar

Zdravím. Pokud Vám řekl, že Vás miluje, pak si od sebe potřebujete třeba jen chvíli odpočinout. Vy přemýšlejte o tom, co na svém chování k Vašemu partnerovi je špatně a poučte se z toho. On si třeba též potřebuje v klidu rozmyslet, zda chce skutečně žít život bez Vás. Dejte si vzájemně trošku času a uvidíte, jestli si budete chybět a budete k sobě zase oba dva chtít hledat cestu. Vydržte to pár dnů, nekontaktujte ho, ani ho nevyhledávejte. Nechte ho v klidu a respektujte jeho rozhodnutí.Třeba se ozve první sám..A pokud toto bude jeho rozhodnutí konečné, pak Vám nezbyde, než se s tím postupně smířit. A začít žít život bez něj. Ale ještě to třeba tak beznadějné není.

Ohodnoceno: 1x
 
Datum: 04.09.15 09:41
avatar

Nic si nevyčítej. To, co jsi udělal, včetně žárlivé scény, lidi běžně dělají, když jde o jejich emoce. Nelituj ani těch opileckých esemesek. On to bere úplně jinak, než lidé, kteří se na to dívají zvenku. U něho jsi se vůbec neponížil. Jestli Tě má rád, nebo měl, tak to určitě chápe jinak. On Tě zná, my ne. On s Tebou něco prožil, my ne.

Teď jde spíše o to, jak se s tím budeš vyrovnávat v případě, že už se nevrátí. A i to má většina z nás za sebou, nebo před sebou. Tomu se vyhne málokdo. A to, že někdo hned napoprvé kápne na toho pravého a prožije s ním celý svůj život, se stává velice zřídka. Takže si řekni, že v tom nelítáš sám a není to ojedinilá situace. Ze zkušenosti Ti mohu jenom říci, že to na sto procent přežiješ. Chce to čas. A mámě se klidně svěř, jestli Ti v tom nebrání nic jiného než to, že si myslíš, že ho měla ráda. Nezáleží na tom, že ho měla ráda, Tebe má raději.

doplněno 04.09.15 09:46:

Ale pokud to je jen trochu možné, tak se snaž ho uhánět co nejméně. A přestaň se opíjet, protože pak se neudržíš a druhý den toho budeš zase litovat. Vžij se do jeho kůže a představ si, jak bys reagoval Ty, kdyby tomu bylo naopak a byl jsi to Ty, který by ho opustil a on se choval stejně. Bombardoval Tě esemeskama a tak dál...

Neboj, pokud se nevrátí, přežiješ to.

Ohodnoceno: 2x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.