Opakovaně nízké sebevědomí

Od: ® odpovědí: 8 změna:

Dobré odpoledne,

se začátkem nového šk. roku jsem se začal potýkat s problémem, u kterého jsem doufal, že jsem se ho zbavil.

V minulosti jsem měl hodně nízké sebevědomí, dělalo mi problém se bavit s cizími lidmi. To jsem vyřešil častějším chození ven, změnou školy apod.

Jde o to, že jsem ve druháku a přeřadili k nám asi 10 novejch lidí z jiných tříd. A tady je zakopaný pes, dělá mi problém je oslovit. Hlavně tedy holky, se kterýma bych se rád dal do řeči. Uvedu příklad:

Dostal jsem za úkol udělat zasedací pořádek. Nevěděl jsem jedné holky jméno a já se prostě nedonutil za ní jít, představit se a zeptat se jí na jméno (přitom to byla úplně bezvadná příležitost..) Udělal to za mě kámoš ("nechtělo se mi vstávat" - trapná výmluva). Dnes jsme šli na adaptační procházku, šli vedle nás, povídali si a já se bavil s jedním novým klukem. Teda, prostě jsme šli vedle sebe, občas něco prohodily.. A já jsem se nedokopal za těmi holkami jít, něco říct... Strašně mě to štve, vracím se zpátky a nevím jak tomu zabránit.

Přitom, měsíc zpět jsem byl na táboře a nebyl tam žádný problém takovéhleho rázu.

Příčinou nízkého sebevědomí, která mě napadá může být to, že kvůli zánětu v očích musím nosit brýle. V nich vypadám úplně strašně, mám ještě ty "dětské" ze základní školy, nebo kvůli tomu, že budou mít kluci nějakou blbou poznámku a bude to trapný (přitom vím, že se hned na to zapomene, sám bych se tomu zasmál a za týden nic nevěděl když to vezmu z "druhého" pohledu)..

Děkuji za rady.

8 odpovědí na otázku

 

 


0x

nebuď zbabělec a jdi za nima, myslíš že tě ukousnou? Zasedací pořádek je ideální příležitost, nejen jak se jmenuje ale i probrat kdo je kdo, s kým chce sedět a s kým kamarádí. Si to nech ohodnotit jestli jsi to udělal dobře. A nešla bys pak se mnou do cukrárny?


Teď už je tahle příležitost promarněná :/ Vím že to bylo skoro ukázkové, ale tohleto jsem zbodnul. Nejradši bych si ty čočky vzal už teď, myslím že to pramení z toho...

To je blbost, tyhle brýle se vrací do módy. To je jen záminka na kterou nízký sebevědomí chceš hodit.

 


0x

Pokud tě trápí brýle, udělej z nich tvou přednost a zeptej se rodičů, jestli by ti epořídili nějaké " modernější".

doplněno 03.09.15 15:11:

Jen bych možná doplni, že bys měl na tomhle makat, jinak budeš mít do budoucna problémy. V práci a tak. Je dobré si říct. "Co nejhoršího se může stát?" S tím se smířit a pak už to je jen dobré.

 


0x

To znám. Udělej ze svých brýlí přednost. Frajerský design, samozabarvující se skla...U některých hvězd brýle vytvářejí image. A to ostatní: prorazíš v tom, kde jsi lepší, než jiní. Není důvod pro tvé nízké sebevědomí, první úspěch tě obrovsky nastartuje. Nevím, jak jsi na tom s inteligencí, ale pár trefných poznámek dokáže zblbnout holku. A přede vším: musíš si věřit, nejsi přece vyvrhel! Zkus okolí něčím překvapit;)


Nerad bych to na brýle sváděl, ale prostě se v nich necítím dobře.. Možná kvůli posměchům z minulé třídy.. nevím :/

Jinak jsem byl sebevědomí, na táboře i předtím, oslovoval jsem holky na ulici, v obchoďáku, bavil jsem se a v pohodě.. Myslím že jde jen o to, že jakmile bychom se začali bavit tak by to bylo v pohodě.

doplněno 03.09.15 17:31:

sebevědomÝ*

No tak do to toho! Problém snad ani není v brýlich, ale v tobě. Pokud brýle považuješ za přítěž, pak jsou tady laserové operace čoček. Můj synovec je spokojený.

Docela tě chápu, první "dětské" brýle jsem měl na nose asi 2x, z toho jednou u optika. Tuhle jsem je doma našel - jsou pořád děsivé, hnusné a těžké jako cihla. Zkus nějakou brigádu a koupit si hezký obroučky sám nebo aspoň část přidat rodičům...

 

 


 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2020 Poradna Poradte.cz. Všechna práva vyhrazena. Prohlášení o ochraně osobních údajů. | [tmavý motiv]