Agresivní opilý člověk

Od: Datum: 03.09.15 08:20 odpovědí: 26 změna: 06.09.15 18:42

Mám takový problém, žiju v domě s bratrem a mým přítelem. Můj bratr je skoro deno denně opilý a pouští si v noci na hlas hudbu a do všeho mlátí. My ráno vstáváme oba do práce a nevyspíme se. Bojím se mu něco říct, protože když je opilý, tak je hrozně agresivní. Policie s tím nic neudělá dokud nás nenapadne fyzicky, chtěla bych vědět, jestli není nějaké jiné řešení. Bohužel nemáme kde jinde bydlet a jeho vyhodit nelze. Ten dům je prarodičů.


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Od: radd
Datum: 03.09.15 08:44

Jsou jenom 3 možnosti:

- promluvit s bratrem

- zvyknout si

- odstěhovat se pryč

Záleží jen na vás, kterou cestou se vydáte. Já bych postupoval od první možnosti.

Ohodnoceno: 2x
 
Od: candy
Datum: 03.09.15 09:00

První možnost už jsme zkoušeli, ale bohužel je to ještě horší. Druhá možnost taky nepřichází v úvahu, když se v noci snažíte spát a najednou slyšíte jak mláti do skříně, rozbije sklo, křičí, sprostě nadává (asi má halucina, protože nechápeme komu ty nadávky patří) nebo nakopne psa, to opravdu nejde. A třetí možnost je nejvíce realistická, ale bohužel jsme nenašli vhodný bydlení. Ale díky za rady.

Od: mustang
Datum: 03.09.15 09:14
Tak mu máte dát přes tlamu.
Ohodnoceno: 3x
 
Od: wamp®
Datum: 03.09.15 10:10
avatar

Mustang,souhlas *palec* Ať si ho Váš přítel podá...Pár přes hubu a bude klid.Bratr si dovoluje,protože ví,že může...Vy ležíte a čekáte až se uklidní? Sakra,bojujte,je to přece i Váš domov !

doplněno 03.09.15 10:55:

Ještě dodám.Až bude střízlivý - vychytit situaci,tak si s ním promluvit.Myslím,že ve střízlivém stavu to půjde...V klidu,bez rozčilování mu vysvětlit,že Vy brzy ráno vstáváte a tudíž se musíte vyspat.Za další,nic mi do toho není,ale on do práce nechodí? A kde bere finance na každodenní pití a na cigarety?...A na jídlo a další náklady spojené s bydlením má také peníze?...Jste přece jen jeho sestra,jeho krev,popovídejte si s ním.Třeba o tom,že pokud bude takhle pokračovat dál,jeho tělo do dlouho neustojí...Je nutná evidentně ústavní léčba.

doplněno 03.09.15 12:45:

Simono,představte si,že setkala...

Ohodnoceno: 2x
 
Od: candy
Datum: 03.09.15 11:01

To je právě ten problém, s ním není řeč ani když je střízlivý. Od malička mě nenávidí, takže spolu vůbec nemluvíme. Do práce chodí, vydělává si jenom na chlast a cigarety, takže by nemohl mít ani vlastní byt, když mu nezbyde ani koruna. Doma nic neplatí (všechno to platíme my s přítelem) a když potřebuje peníze na jídlo, tak si řekne mámě ( ta bohužel taky pije, takže v ní má zastání) Tak mi poradťě jak ho má na tu ústavní léčbu dotáhnout, ani k psychiatrovi by nešel dobrovolně.

Od: dary®
Datum: 03.09.15 19:50

No mě by zajímalo, jak může mít takovej člověk vůbec nějakou práci když je furt opilej, to já kdybych přišel do práce namazanej tak pápá.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 03.09.15 11:02
avatar

@wamp - evidentně jste se ještě nesetkala s takovýmto pijákem. Můžete si s nimi v klidu promluvit, když jsou střízliví, ale jak se napijí, je jedno, jak dlouho jste s nimi předtím mluvili a na jak závažné téma. Léčebna nepřichází v ůvahu. Když se léčit nechtějí, tak se ani nevyléčí.A kde bere peníze? Může mít invalidní důchod, nebo i někde pracovat. Nemyslím si, že by mu tazatelka sponzorovala alkoholismus. Můj strýc byl tzv.kvartální alkoholik, tak něco vím z vlastní zkušenosti. Mona

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 03.09.15 10:17
avatar

Tenhle typ alkoholiků je nebezpečný. "Po tlamě" bych mu nedávala, protože nikdy nevíte, kdy mu "cvakne" a půjde po vás s nožem nebo sekerou. Vím, je to váš bratr, ale zapátrejte v paměti, kolik takových případů už se stalo. Musíte jít od sebe, jinak nebudete mít nikdy klid. Jiné řešení není. Mona

doplněno 03.09.15 10:50:

candy - tak správnou odpověď už sama znáte. Víte, co se stalo a co se opět může stát. Intenzivně hledejte jiný domov. Sice to vypadá, že prcháte před problémy, ale tohle opravdu nemá jiné řešení.

Ohodnoceno: 1x
 
Od: candy
Datum: 03.09.15 10:32

Právě když je opilý, tak je agresivní. Nikdy u něj nevím co provede. Když jsem byla ještě menší, tak se mnou v panelovém bytě málem vyrazil sádrokartonovou stěnu a napadl i tátu.

Od: radd
Datum: 03.09.15 10:52

Vy s takovým bláznem chcete žít?

Ohodnoceno: 0x
 
Od: candy
Datum: 03.09.15 10:56

To opravdu nechci, ale nemáme kam jít. A zabít ho bohužel nemůžu.

Od: radd
Datum: 03.09.15 12:15

Tak potom se zamykat, odhlučnit místnosti v kterých žijete a poslat bratra na léčení.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: ben®
Datum: 03.09.15 10:31
avatar

Dobrý den, zdá se, že se tazatelce nejvíce líbí ty rady, které nabádají k násilí. Tedy, vyprovokovat hádku a fyzický konflikt, nechat se zmlátit a přizabít - a potom zavolat policii. Co udělá policie, resp. vyřeší se problém trvale? Bratr přestane pít a bude jako beránek (ani mstít se nebude)? Volil bych stěhování a vzal sebou i toho psa. Bratra tam nechte umřít na alkohol nebo ho sejme jiný opilec a potom bude dům zase volný. Tedy, když nejde žádná domluva nebo návrh na léčení alkoholika. Zdravím!

doplněno 03.09.15 10:41:

candy - palec dát můžete. Je to výraz souhlasu a hlavně Vaše právo. Proč se nemůžete odstěhovat? Nejsou volné byty? Nejsou finance (ani na nájem)? Budete raději, když Vám zde někdo napíše, že to má doma stejné? Bude Vám tato odpověď stačit (to vědomí, že v tom nejste sama)?

doplněno 03.09.15 11:02:

candy - zvíře v bytě Vám už majitel podle NOZ nesmí zakazovat. Ovšem, je vhodné ho na to předem upozornit. Pokud nehledáte garsonku v Praze na Vinohradech, ale třeba na okraji města, tak bude jistě levnější. Jinak, třeba by Vašeho bratra "potěšila" informace, že se hodláte odstěhovat a svůj prostor v domě nabídnete k bydlení jistému etniku.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: candy
Datum: 03.09.15 10:37

To že dám někomu palec za jeho názor, neznamená že to tak chci udělat. Hádky nepomáhají a aby došlo k fyzickému konfliktu to opravdu nechci. V tomhle případě ani policie nepomůže, kdyby nás napadl, tak co udělají, odvezou ho, sepíšou protokol a za chvíli bude zpátky a bude to ještě horší. Stěhování řešíme, ale bohužel nemůže sehnat nic vhodného. Tak proto jsem se obrátila sem, jestli třeba někdo nezažil něco podobného.

Od: candy
Datum: 03.09.15 10:50

Na koupi bytu finance nemáme, hledáme podnájem ale za garsonku platit měsíčně 15000,- opravdu nemůžeme. A dále všude do pronájmu nechtějí psa a máme ještě kocoura. Takže i s těmi zvířaty to není jednoduché... Ne nechci vědět, že má někdo stejný problém. Ale chci vědět jestli někdo nezažil něco podobného a dokázal to vyřešit bez rvaček atd.

Od: radd
Datum: 03.09.15 10:54

Jiné řešení než odejít opravdu není, aspoň ne rozumné. Stačí použít selský rozum. Opravdu to není jednoduché se sebrat a odejít, ale jak jinak to řešit?

Ohodnoceno: 0x
 
Od: radd
Datum: 03.09.15 14:37

Zrovna garsona za 15 000 je asi docela velký luxus

Ohodnoceno: 0x
 
Od: therhseh
Datum: 04.09.15 19:34

Jakou garsonku za 15000? To žijete ve francii nebo co? V praze kousek od stanice metra (a rozhodně ne od konečný stanice) bydlím v paneláku, zařízeným, pěkně řešeným 1+kk za 8000 včetně poplatků. A to jednoznačně není to nejlevnější, co se dá sehnat. A to ani nemluvím o možnosti spolubydlení, samostatný pokoj seženete klidně za 5000.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: anonym0
Datum: 03.09.15 11:55

Pokud dum patri prarodicum, tak oni pomoci nemohou? Pohrozit mu, ze ho vystehuji?

Policie ho muze vykazat a to i opakovane. Protoze vy neotravujete policii, tak policie zadkem nepohne a nic nedat nebude. Staci je stale otravovat s tim, ze je v dome opily a agresivni clovek, ktery muze vam nebo sobe ublizit.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: candy
Datum: 03.09.15 12:19

Prarodiče s tím nic neudělají, protože neví, co on tam dělá, když je opilý. Policii jsme ještě nevolali a i kdyby přijeli tak mu řeknou ať se uklidní, odjedou a pojede to na novo. Po druhý by ho možná odvezli, sepsali protokol a zase by byl zpátky doma. Takže vůbec nevím, jestli by to policie začala vůbec někdy řešit.

Datum: 03.09.15 18:19
avatar

Ještě jste to ani nezkusili, ale už víte, že to nemá cenu a jak by to vlastně bylo. Já bych policii zavolala, pokud by byl bratr agresivní i na cajty, tak má o srandu postaráno. Klidně volat opakovně, když to bude potřeba. Za druhé bych si promluvila s prarodiči, kterým patří dům - je to jejich dům a měli by vědět, jak se "nájemník" chová, že Vás terorizuje a je nebezpečný. Možná by pomohla výhrůžka ze strany prarodičů, že o bydlení přijde. Každopádně ale sedíte na zadku a neděláte nic, čekáte, až to nějak odezní samo, což se nestane.

A zvažte odstěhování se, i kdyby na čas a někam do podnájmu.

Ohodnoceno: 1x
 
Od: anonym0
Datum: 04.09.15 11:08

Nemate pravdu, oni ho muzou vykazat az na nekolik dni mimo bydliste. A pokud uz by to uz resila policie, prarodice by vam spise uverili, ze je se neco deje a je to opravdu vazne a nejde jen tak o nejake "stezovani si" na bratra.

Ohodnoceno: 0x
 

 

Datum: 03.09.15 13:06
avatar

Candy, já chápu, že hledáte někoho, kdo byl ve stejné situaci a jak to vyřešil on. Na to jste myslím i tu odpověď dostala. Odstěhovat se. Jenomže to Vy kvůli zvířatům a financím nemůžete. Já se obávám, že pro Vás není vůbec žádné východisko. Vystěhovat ho nelze, policie je bezmocná, matka je na jeho straně, prarodiče to neřeší a řešit nebudou, použít násilí není dobrý nápad a domluva s ním, není možná. Takže když si to po sobě všechno přečtete, dojdete sama k názoru, že ve Vašem případě poradit nelze, protože jsme tady vyčerpali všechny možnosti a ani jedna není pro Vás ta pravá. Já bych se vystěhovala.

Ohodnoceno: 1x
 
Datum: 03.09.15 17:27
avatar

agresivitu člověka rychle skrotí pepřový sprej či elektrický obušek následný telefonát na policii a oznámení o napadení

je tu šance že napadne i policii a bude mít starosti

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 05.09.15 19:43
avatar

Souhlasím s Mustangem. Správná rána v pravý okamžik dokáže mít velmi léčivé účinky. Je potřeba až po svém dovádění vystřízliví a potom je ta pravá chvíle dát mu nakládačku s podrobným výkladem pravidel slušného chování ke svým bližním. Snad si uvědomí, že kálet do vlastního hnízda se nevyplácí. *bum*

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 06.09.15 18:42

Podle mně máte jedinou možnost - odstěhovat se.Nezlobte se na mne,ale žít pod jednu střechou s takovým člověkem a ještě mu to bydlení sponzorovat? Fyzické řešení tohoto problému Vám na rozdíl od ostatních rádců moc nedoporučuju,třeba zrovna jak na potvoru by tentokrát ta policie přijela a problém budete mít Vy.Až se odstěhujete,bratr nejspíše nebude mít na platby energií a třeba si ho maminka ráda vezme k sobě,když mají stejného koníčka.Přeji hodně štěstí.

Ohodnoceno: 1x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.