Bez práce,škola k ničemu

Od: Datum: 02.09.15 12:05 odpovědí: 13 změna: 02.09.15 19:53

Dobrý den,

Nevím kde začít,takže začnu ,tak jak mě to napadne.Vystudoval jsem stavební prumyslovku s maturitou,jenže od začátku mám potíže sehnat nejakou práci na tož dobrou práci.Takže 4 roky poctivého učení mi bylo k ničemu.Je to už rok a ja mám ve svém oboru oficialní prax 3 měsíce.Jinak jsem dělal vše možné ,abych měl aspon nejaký prachy.(nic nezakonýho!) Ale mě už to nebaví,chtěl bych neco stabilnějšího.Jenže me nikde nechtějí,už jsem toho pochodil dost až dokonce došla barva v tiskárně od toh,jak do nekonečna tisknu životopisy.Chtěl bych absolvovat zkracené studium např: instalatér apod.,jenže na to nemám peníze.Vím že bych to neobstál.Cestovné+stravné+ neco na učební pomucky(knihy..) na to proste nemám finance. A rodiče me bohužel finančně nepodpoří.Něco mám našetřeno,ale je to skoro nic(7000kč) Takže nevím co dělat.Proto bych chtěl poprosit rozumné lidi o radu.

Předem děkuji


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Datum: 02.09.15 12:12
avatar

Ve stavebnictví je práce momentálně poměrně dost.

Vy prostě musíte vzít "cokoliv" v oboru. Vaše praxe je nulová, takže kdokoliv si Vás vezme...bude Vás muset minimálně rok zaučovat (spíše více), než Vás bude moci pustit k samostatné práci. Dobrou práci bez praxe seženete těžko..., jedině někde u charitativní organizace, ne ve stavebnictví.

A promiňte, ale musím to napsat. Když vidím Váš písemný projev, tak za "mých časů", byste maturitu na stavební průmyslovce mít nemohl, rozhodně ne z ČJ. To je na úrovni max. učňovského školství.

Číst po Vás životopis, nebo dokonce technickou zprávu k nějakému projektu..To se nezlobte že Vás nikde nevezmou. Dělejte s tím něco.

Ohodnoceno: 4x
 
Od: prack
Datum: 02.09.15 12:25

Napsal jsem to rychle jen tak z hlavy. Na škole jsem byl jedničkář ! Vždy jsem mel vyznamenání! To že píšu jak mě to napadne a někde mám hačky a čárky ,to je proste moje věc ,vím o tom ,že tam maji být ,ale nekdy to proste nenapíši,ale v dopisech a životopise mám vše bezchybně.Ale cením si toho ,že se staráte o to jak píšu ,to je skvělá rada .Děkuji Vám za to .

Datum: 02.09.15 15:37
avatar

Ano, pravopis a písemný projev je pouze vaše věc. Ale potom se nedivte, že jste nezaměstnaný. Navíc shledávám, že jste i velmi milý. Obsah i forma jsou opravdu na jedničku.

Ohodnoceno: 1x
 
Od: uska®
Datum: 02.09.15 12:29

Za rok jste pracoval jen tři měsíce? A to proč? Od jara do zámrzu je ve stavebnictví práce habakuk. Je jasné, že vám bez praxe nikdo nenabídne teplé místečko v kanclu. Vemte cokoliv ve stavebnictví, i ta lopata vám neuškodí. Pokud se osvědčíte na nejnižší pozoci, můžete postupovat - parťák, mistr, vytoužený kancl atd.

Takže není to o tom, že práce není, ale máte přehnané požadavky na to, že nic neumíte.. Napřed se něco naučte a pak si diktujte podmínky.

Již během studia i prázdnin jste si mohl dohodnout s nějakou firmou, že budete ZDARMA docházet na bezplatnou praxi na nějakou pozici v kanclu a rozkoukávat se, něco se naučit, vypomoct atd. To se vám asi nechtělo, že?

Takže začněte od nuly, nevzdávejte to, ono se to podá. Není umění tisknout životopisy a rozesílat je, ale konkrétně obcházet firmy a zaměstnat se nejdříve jako brigádník Hned teď - začít v zimě nemáte šanci.

Ohodnoceno: 2x
 
Datum: 02.09.15 12:40

Ač to tak nejspíš není, připadá mi to jako provokace. Mám stejnou školu. Práci mám vždy nasmouvanou na cca půl roku dopředu a stále jí přibívá více než jsem schopen udělat. Podle mého názoru máte jednu z nejlepších škol a je to pouze Vaše blbost, že z obrovského potenciálu nedokážete nic vytěžit. Kdybych se chtěl nechat zaměstnat, tak mě hned vemou na minimálně 5 míst. Již delší dobu hledám kvalitní zaměstnance. Za kvalitní práci zaplatím kvalitní peníze. Ale to je nereálné, každý chce prachy za nic. Odkud jste? Mohu Vás zaměstnat, ale záleží na bydlišti.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: prack
Datum: 02.09.15 14:15

Jihomoravský kraj

Od: radd
Datum: 02.09.15 15:42

Hotl střední škola dnes není nic zajímavého, bez praxe jste proto nezajímavý.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 02.09.15 16:15

Dobrý den.

Zkuste strojírenské obory.Tady na Sevení Moravě je jich nedostatek.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: gntjdmg
Datum: 02.09.15 16:20
Mě zarazilo, že tisknete životopisy. Kdo dnes tiskne životopisy? Já hledala práci několikrát a netiskla jsem ani jeden. Proč nepouzivate email? Hledáte vůbec na internetu?
Ohodnoceno: 0x
 
Od: buss
Datum: 02.09.15 16:40

Za prací je dnes třeba jít, ne sedět doma, hledat v nejbližším okolí. Co a tak se udělat na sebe? Sehnat si dobrou partu? Jednoduché práce a přidávat.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: krasula
Datum: 02.09.15 18:53

Naše dcera vystudovala také stavební průmyslovku. Když neviděla perspektivu, šla na policejní školu. Hodně dřela,ale nakonec ji poslali na služebnu někam na Šumavu. Vysnila si ale cizineckou policii. Jenže jí chyběla praxe v cizím jazyce, aby se mohla u cizinecké policie uplatnit. Sehnala si práci tedy v restauraci ve Vídni a přitom tam studovala němčinu. Nakonec tam zůstala a vystudovala na zubní laborantku. Musela pak několik let denně dojíždět 80 km ven z Vídně, protože ve Vídni chtěli laborantku s praxí. Už je zpět ve Vídni, uplatňuje nové techologie v zubní protetice... To jen pro inspiraci.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: bbb*
Datum: 02.09.15 19:20

Když jste studoval stavební průmyslovku tak jste se naučil i zedničinu a stavební práce manuelně? Já bych se do začátku obrátila na nějakou větší firmu a začala pracovat jako zedník, těch prý je málo, přidavač, omítkář, holku pro všechno. Moje maminka hledala jako mladá práci a dělala nějaký čas přidavačku, práce se nebála. Ale nemachrujte před nimi já mám maturitu apod., lepší mlčet. To může vědět jen šéf, protože něco se vám nepovede a ostatní by se smáli. Teda jestli se nebojíte práce. Získáte zkušenosti, otrkáte se, polapíte od zaměstnanců kde je to lepší, kde berou, zkrátka užitečné informace. Možná jim vybouchne mistr, nebo směnař já nevím, nebo bude někdo nemocný, půjde do důchodu, stavá se to dost často a vy ho nahradíte. Pomalinku, budete uplatnovat všechno co jste se na průmyslovce naučil můžete postupovat dál. Nebo s dobrou praxí do začátku, můžete někde jinde začít už na vyšší pozici, jen nic neuspěchejte. Moje vnučka má maturitu na gymnáziu s vyznamenáním, ted jde na VOŠ potravinářské technologie, vybírali jsme z oborů, který má budoucnost, no uvidíme.

Ohodnoceno: 1x
 
Od: petrka
Datum: 02.09.15 19:53

Je důležité, co umíte. To že máte nějakou průmyslovku, kde vás učili nějaké blbosti vůbec nic neznamená. Už vám někdo prozradil, že Úřad práce financuje rekvalifikace? Asi je, jinak by jste nepsal pitomosti ve stylu nemám finance na zkrácené studium oboru instalatér.

Ohodnoceno: 0x
 

 

 

Návody Poradny
Poslední otázky Poradny společnost
Nejnavštěvovanější otázky v rubrice

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.