Nejlepsi kamarad nebo nejlepší kamarad?

Od: Datum: 02.09.15 00:14 odpovědí: 3 změna: 03.09.15 00:05
Ahoj, poslední dobou jsem zaregistroval, že se vůbec po me neshani kámoš, kterej kolikrát říkal, že jsme nejlepší kamaradi a Já ani pomalu nevím, jak opravdové kamarádství vypadá. Mam pocit, že si víc rozumím s jinýma lidma, než s nim a to se známe přes 15 let. Ted poslední dobou se to nějak hroutí a intervaly, během kterých mi napíše se prodlužují. Naposledy si se mnou chtěl promluviť, protoze doma byl nějakej problém. Já ho zval na všechny akce co se u me konaly (udělali si čas i taci, se kterýma se vidam jednou do 2 měsíců. Několikrat týdne jsem mu psal, jestli nechce prohodit jen tak par slov u cigaretky, že za nim klidne i přijedu autem a vždycky si našel nějakou výmluvu. Oslavy, hlídání ruznych členů rodiny, spatna nálada, únava, nebo prace na jejich stavbě.
Nepsal bych to sem, kdybych si mohl s někým jiným promluvit, třeba s fajn člověkem, se kterym jsem se sblizil o prázdninách a fakt mužů s nim řešit vse. Jenže ted se přestěhoval do jiného města a na me to tady vse padá.
Hlavni otázkou je, jestli mu mám napsat, ze me to trápí a nebo čekat az mi napíše sám, což pochybuji. Ale už opravdu nechci byt ten co dela první krok aby se to vse vyresilo, nebo to mam nechat tiše zaniknout? Moc me to trápí, mrzi a štve zároveň. :( zazili jsem opravdu mnoho zážitků a známe se trictvrte našeho života.

Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Od: ben®
Datum: 02.09.15 08:10
avatar

Dobrý den, lidé jsou různí - někdo potřebuje kamarádů hodně a někomu stačí málo nebo jen jeden. A kamarády si má člověk "udělat" v dětství a mládí - potom už to je vždy obtížnější. Váš problém je zřejmě to, že to je v podstatě kamarád jediný. Vy jste vždy udělal první krok, aby se kamarádství nepřerušilo, ale on má nějaký důvod, proč v něm nechce nebo nemůže pokračovat. Je to smutné, ale nechte to být, resp. musíte to respektovat.

Kamarádi nás opouštějí z různých důvodů a někteří i umírají - takže, vlastně se jejich počet jen zmenšuje. Musíte si najít někoho jiného, ale nebude to snadné (hlavně překonat tu nedůvěru a získat pocit kamarádství). Zdravím!

Ohodnoceno: 1x
 
Datum: 02.09.15 09:49
avatar

S kamarádstvím je to stejné, jako s láskou. Nikoho nepřinutíte, aby měl ty samé pocity. I já jsem měla jednu kamarádku. Tedy já si to myslela po dlouhé roky, od roku 1975 do roku 2013. Nemohu tady popisovat celý průběh těch uplynulých let, ale i já jsem pokaždé za ta léta udělala ten první krok, když k něčemu mezi námi došlo a vědomě jsem zavírala oči před jasnými důkazy o tom, že ono to kamarádství z její strany zase nebude tak košér, jak si já vykresluji. Prostě všechny její podlosti jsem si dokázala sama sobě ospravedlnit a odpustit jí. Ale stejně to nakonec skončilo. Z její strany to byla jenom přetvářka a faleš. Nikdy mne nebrala jako kamarádku, ale jako rivalku a k těm drobným podlostem ji nutila skrytá závist. Já o tom věděla a proto jsem jí to odpouštěla, měla jsem ji ráda i tak. Stejně se jí nikdy nepodařilo mne vážně poškodit, tak co. No, ale nakonec to dopadlo tak, že mne to po těch letech přestalo bavit. Jednoduše jsem rezignovala a přestala jí volat, nebo psát. Trvalo mi to 38 let. Někdy si na ni vzpomenu, ale už mi nechybí ani trochu. Dříve mi chyběla, mnohé jsme spolu prožily, tak, jak to popisujete i Vy. Vlastně se člověk nechce vzdát vlastního citu, který byl pro něj důležitý. Ale ono to opravdu nejde jinak, než si přestat lhát do vlastní kapsy a ještě se tím trápit. Otočte list. On necítí to, co cítíte Vy.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: matn
Datum: 03.09.15 00:05

Děkuji moc, tohle jsem asi potřeboval. Jinak dnes jsme se viděli a to zcela neplanovane a asi mu došlo co se děje. ... v nejbližší době půjdem na pivo a tam asi ofiko oznámím. ... ze jsem překopal hodnoty a každej si mužem jít svojí cestou

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.