Pracovní úřad odhlášení

Od: odpovědí: 2 změna:

Zdravím,

mám dotaz ohledně pracáku. Můžu se odhlásit přes mail? Co vše k tomu potřebuji? Když nestihnu přijít na smluvenou schůzku budu vyřazena a v budoucnu již nebudu mít nárok na podporu?

díky Pavlína

2 odpovědi na otázku

 

 


0x

Zdravím.

Pokud jste evidována na pracovním úřadě,tak je to stejné,jako kdybyste byla zaměstnána.Tzn.,že se musíte dostavit vždy a přesně.Pokud ne,vyřadí Vás z evidence.

 


0x
avatar iz

Zavolejte své zprostředkovatelce a dohodněte se s ní na postupu.

Můžete zprostředkovatelce předběžně oznámit

e-mailem nebo telefonicky, ale je potřeba podepsat ukončení evidence.

Po sankčním vyřazení je nová registrace možná až po šesti měsících, po tu dobu byste si musela sama hradit zdravotní pojištění. Po šesti měsících se lze znovu zaregistrovat a pokud splníte podmínky pro přiznání podpory (potřebný počet měsíců důchodového pojištění získyný prací), budete na ni mít nárok.

Více informací získáte v zákoně o zaměst/..., v Základním poučení uchazečů o zaměstnání (výtisk jste obdržela při registraci), nebo ve stručnějších Právech a povinno/... na webu ÚP.

___

Z jakého důvodu chcete ukončit evidenci?

Jde-li o nástup do nového zaměstnání, bude snazší se se zprostředkovatelkou dohodnout (je možné např. něco nechat v podatelně i mimo úřední hodiny).

 

 


 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2020 Poradna Poradte.cz. Všechna práva vyhrazena. Prohlášení o ochraně osobních údajů. | [tmavý motiv]