Nedávám nic najevo, ale vevnitř jsem zoufalá

Od: Datum: 01.09.15 19:38 odpovědí: 5 změna: 02.09.15 10:24

Dobrý den, chodím do 7. třídy a tak trochu řeším vztahy ve třídě. Jelikož se učím ,,dobře,, a nikdo to nechce pochopit, kromě jedné holky. Ta se brzy stala mojí nejlepší kamarádkou. Celý rok jsme byly v pohodě, ale poté jsme se začali strašlivě hádat. O prázdninách jsme spolu jeli na tábor a ona se se mnou nebavila, vyhýbala se mi a byla na mě zlá :( Ale snažím se být sama sebou, což mi občas hodně pomůže.

Nyní je nový školní rok a k nám přibyla jedna nová žačka. Nutně potřebuji kamarádku, které se mohu svěřit a dělat i blbosti :D Ale nikdy nevím jak začít :( Absoolutně nevím co jí říci a to Vás prosím. Poraďte mi :)

Předem DĚKUJI za odpovědi :)

Niki


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Datum: 01.09.15 19:54
avatar

Opravdovou kamarádku za jediný den nenajdeš. Smiř se s tím, že si nějaký čas budeš muset vystačit sama a svá tajemství zatím ponechat ve svém nitru. Na přátelsví opravdu nelze pospíchat!

Ohodnoceno: 2x
 
Datum: 01.09.15 20:18
avatar

Ahoj. Niki, nová spolužačka se rozkoukává a třeba by uvítala, kdyby někdo udělal ten první krok. Začni třeba ráno pozdravem, řekni jí své jméno a zeptej se jí, jestli by se nechtěla s Tebou blíže seznámit. Že byste se mohly třeba po škole jít projít a popovídat si spolu. Myslím, že by to mohl být dobrý začátek nového přátelství. Ono i přátelství se musí pěstovat..Pokud se cítíš sama, co kdyby sis třeba začala psát deník? Někdy to člověku pomůže, když se cítí sám a je plný něčeho, s čím se nemá komu svěřit. Třeba i to Ti může pomoci, když se z toho vypíšeš, než si najdeš skutečného kamaráda, který by Tě vyslechl, poradil, podpořil...Na dělání blbostí jistě najdeš časem více kamarádů, než na to svěřování se. Ale tak to prostě chodí, ne každý umí být dobrý posluchač, takže si z toho nic nedělej.

Ohodnoceno: 3x
 
Datum: 01.09.15 20:27
Strejc má pravdu a s tím svěřováním opatrně. Někdy někdo vypadá přátelsky, snaží se komunikovat, řekne Ti svoje problémy, Ty mu řekneš svoje a potom zjistíš, že ty jeho byly vymyšlené a Tvoje opravdové zná půlka školy. Buď kamarádka s mámou a budeš mít jistotu, že když se svěříš, dostaneš nejlepší radu, řešení a nikdo nebude mít nic na Tvoje zesměšnění...
Ohodnoceno: 1x
 
Datum: 02.09.15 10:02
avatar

Nikolko, nejlepší kamarád, kamarádka není jen na svěřování. Může se stát, že ji svým stěžováním, fňukáním, žalováním, úplně umlátíš. Nedáš ji prostor k jejímu povídání, neděláte nic jiného, než se se svěřuješ a pláčeš. Musíte dělat spolu mnoho věcí, jinak se ti bude vyhýbat a utíkat před tebou. *hej* Velice často se stává, že někdo nedělá nic jiného, než pořád dokola řeší nějakou věc. Za dlouhou dobu nevyřeší a povídá přesně to, co na začátku. Vlastně neřeší, jen si stěžuje. To je pak na grc. Kamarádství musí být pro radost, kdy spolu blbnou a dělají spolu holčičí věci. Ale vztah musí být vyrovnaný. Oba/obě musí být na stejné pozici, se stejnými právy a stejným přístupem.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: buss
Datum: 02.09.15 10:24

Nehledej jen ve škole, ano ti co se dobře učí těch kamarůdů moc kolem sebe nemají, ale jde i o jiné hodnoty, komunikace, zájmy...

Ohodnoceno: 0x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.