Jak se stát skautem?

Od: Datum: 31.08.15 17:31 odpovědí: 7 změna: 02.09.15 18:10

Ahoj, je možné se něják stát skautem, pokud mi je 20 let? Je mi to trošku blbý, připadám si starej :D ale představa být skautem mě připadá jako supr volnočasová aktivita.. poznat nový lidi apd.. Nemám s tím žádné zkušenosti, doteď jsem byl víceméně gaučovej typ..:D Něják se nudím a rád bych touto cestou poznával nové lidi :)


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Datum: 31.08.15 17:58
avatar

Navštivte oddíl Skautů ve vyšem bydlišti, poradí. Osobně tak "starého" skauta co by teprve začínal neznám. Nechápu co od toho čekáte a nevím, zda vás ti co tam jsou organizovaní od mala vůbec mezi sebe přijmou. Ve vašem věku už se skauti stávají minimálně instruktorem oddílu a něco o tom ví, mají za sebou mnoho táborů. Za mého mládí byl pionýr, většina šla už od Jisker a neumím si představit co bych tam ve 20ti letech dělala, od 16ti jsem byla na táborech instruktor, od 18ti vedoucí oddílu, semnou si nikdo "nehrál" měla jsem na starost 10 - 15 dětí. Nejstaršího skauta co znám byl pan Foglar ale u něj to byla spíš diagnoza. Zkusila bych něco méně organizovaného.

Ohodnoceno: 1x
 
Datum: 31.08.15 18:17
avatar
Většina skautských středisek má i oddíl dospělých (nebo oldskautů, chcete-li). Totiž platí, že jednou skaut - navždy skaut. Určitě tě rádi přijmou. A jaký má takový oddíl program? Jaký si dohodne.
Ohodnoceno: 4x
 
Datum: 01.09.15 20:30

U skautů věk neřeší. Kamarád je ve věku 50 let a i dcera mé přítelkyně vede skauty a "věkovité" členy, kteří by pomohli na táborech a akcích jen uvítají. Samozřejmě musíte počítat s tím, že se budete aktivně podílet na výchově a péči o mláďata. Stačí se obrátit na místní organizaci. Ti lidé jsou fajn a nekoušou.

Ohodnoceno: 1x
 
Od: uska®
Datum: 01.09.15 22:03

Určitě najděte v blízkosti oddíl a jděte do toho. Nyní v době, kdy se nudíte, si o skautech něčo přečtěte, od historie po součastnost. Jsou věci zažité, keré vám nikdo nebude vysvětlovat, upozorňovat na ně. Tím vznikne méně trapasů. Možná mladší na vás budou koukat divně, ale to dáte.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: skautka
Datum: 01.09.15 23:32
Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 02.09.15 08:55

Ahoj.Bylo by lepší být pionýrem.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 02.09.15 18:10

Před mnoha léty mi jedna paní vyššího věku nabízela, že k nim můžu vstoupit do oddílu. Měla jsem velký zájem, protože v době mého dětství a mládí byl pro mne skaut nedostupný. Sice existoval pod hlavičkou turistických oddílů, to jsem nevěděla. Byla by to hlína, skautka ve věku 50 let. Z toho plyne, že asi není věkové omezení pro vstup do skautu.

Ohodnoceno: 0x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.