Levné dioptrické brýle

Od: ® odpovědí: 11 změna:
avatar junkers

Zdravím, potřebuji dioptrické brýle na dálku, mám tam nějak +0,25 a - 2,5 dioptrie, nebo tak. Potřebuju to jen do auta a možná na koukání doma na TV. Takže žádnou parádu, stačí mi naprosto nejzákladnější nemoderní obroučky.

Na kolik takové brýle asi vyjdou a kde se dají koupit. A je nutno absolvovat vyšetření arogantním očařem, nebo to jde i bez toho?

11 odpovědí na otázku

 

 


3x

Vyšetření pro brýle Vám udělá jakýkoli očař, takže nemusíte chodit k Vašemu starému "arogantnímu".

Jinak na nákup doporučuji www.zennioptical.com, perfektní ceny, obrovský výběr, kvalitní skla, rychlé dodání.

Obyčejné brýle se základním sklem (tvrzené, plastové) přijdou na 350,- včetně poštovného.

Samozřejmě je možné si za příplatek zvolit nějaké lepší skla (zatmavovací, antireflex, otiskum odolné, voděodolné (snadno čistitelné), polarizované)

doplněno 31.08.15 18:32:

velká nevýhoda u zenni je moc nízká cena...

jakmile jsem přítelkyni a kamarádkám ukázal nepřeberné množství obrouček, tak nutně všechny potřebují speciální brýle ke každému oblečení :)

takže zase člověk nic moc neušetří

Připojuji se k doporučení zennioptical.com, mám od nich dvoje brýle a až budu potřebovat další, vím, kde je zase objednat. Je pravda, že poprvé jsem s objednávkou brýlí přes e-shop váhal, ale obavy byly zbytečné.

 


3x
avatar figurek

no já bych vám poradil toho očaře přece jen navštívit. To není zas tak špatný nápad nechat si zjistit, jestli náhodou nějakou skrytou vadu nemáte. Ale potom už pozor, ať neudělátu starou školáckou chybu, tak jak se to stalo mě. Dostal jsem recept na brýle, šel jsem do optiky a nechal si udělat rovnou dvoje brýle se zvláště kvalitními čočkami, odolnými proti snad všemu. Proti UV, pro rozbití, proti kmitání světla v monitoru i proti zemětřesení. Cena 950,- za jednu čočku. Teď leží doma v šuplíku a pro práci a na televizi používám brýle koupené v drogerii u Rosmana za cca 250,-.


figurek dík. Rosmana tady máme, zítra tam "vtrhnu" a zjistím situaci. Jedny brýle mám, ale pokud bych je rozbil někde na parkovišti třeba, tak prostě nejsem schopen ject. Možná popaměti jo, ale ne v neznámém prostředí.

 


3x
avatar lidus

Zrak vám změří v každé optice zdarma, obroučky si jistě vyberete, mají i levné, něco vás budou stát skla-podle toho jaká zvolíte (plast, sklo) optik poradí z čeho se dá vybrousit skla na vaši vadu aby seděly do obruby. Řekla bych, že levné obruby se dají koupit už kolem 500,- dalších 500,- počítejte na skla. Půjdete-li k lékaři, máte nárok od ZP dostat 140,- (nebo 150,?)- na obruby a zaplatí vám každé dva roky skla (bez úprav, zatmavení nebo antireflex platíte). I očního lékaře si vybíráte sám, u arogantního ortopeda jsem byla 1x a už je vyměněný.

Jak píše "Figurek" i v drogerii se dají koupit brýle, pokud máte jasnou vadu a na obě oči stejně dioptrií, pozor do těchto obrub vám optik skla nedá.

moje zkušenost je, že za skla tak 1000 - 1500 (ty levné) a obruby 1100 - 2500.

né do každé obruby jdou skla skleněná minerální a plastová se snadno poškrábou i když optik tvrdí, že je to minulostí.

 


0x
avatar ohneta

Když nechcete vyšetřit arogantním očařem, tak se vyšetřete sám, nebo použijte "taky doktora" přímo v optice.

doplněno 31.08.15 17:09:

Samotná znalost dioptrií k výrobě skel nestačí.

 


0x
Jestli potřebujete brýle "jenom" do auta, tak bych se určitě zapřel a zašel bych i za tím arogantním doktorem. Chodce na přechodu uvidíš blbě jenom jednou, a potom se budeš jen divit a divit.

beri49: Jo, svatá pravda, chodec na přechodu, 2m před kapotou, v 50 km/h ... asi bych se šel zastřelit.

 


0x
avatar jjjlll

Já mám zkušenost jen s brýlemi na krátko. A kolik stáli nevim. Platila to pojišťovna. Asi mám dobrou - všeobecnou. Očař musí napsat poukaz.

 


0x

Ačkoliv se to někomu určitě nebude líbit, mám velmi dobré zkušenosti s optikou v tržnici Holešovice v Praze. Ceny velmi příznivé a brýle vydrží hodně let.

 

 


 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2020 Poradna Poradte.cz. Všechna práva vyhrazena. Prohlášení o ochraně osobních údajů. | [tmavý motiv]