Ze slunce do bytu - nevidím

Od: Datum: 30.08.15 15:00 odpovědí: 6 změna: 30.08.15 21:51

Chci se zeptat...dopoledne jsem byla na zahradě pro bylinky, přijdu do domu a dobrou půl minutu jsem nic neviděla. Jen tmu a potom šero. Dnes se to stalo dvakrát. Včera bylo také pěkně ale žádný problém.

Stává se Vám to také? Proč někdy ano a někdy ne? Je to nějaký zdravotní problém?

doplněno 30.08.15 21:17:

Děkuji za odpovědi...myslela jsem jestli to nemůže mít nějakou souvislost s nízkým krevním tlakem který občas mívám (rychlé zvednutí a následné motání hlavy, lehké brnění končetin, někdy také krátce nevidím..).

Když nejsem sama takto "postižená", hnedle jsem klidnější :)

Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Datum: 30.08.15 15:21

Při ostrém slunci je to normální. Včera nebylo tak ostré jako dnes.

Ohodnoceno: 0x

Datum: 30.08.15 15:22

To se stává, když se člověk zadívá do prudkého sluníčka, on stačí i pobyt na něm, když se více odráží a pak prudký přechod ze světla, kdy byly zúžené zorničky, do tmy kdy se opět rozšiřují a oko se přizpůsobuje. Není na tom nic neobvyklého.

Datum: 30.08.15 15:53
Taky se mi to toť párkrát stalo, že při vstupu na zahrady mi do oci prudce svítilo jasné slunce a do vstupu do domu po asi minutě a kdyz jsem vstoupila do domu, kde byly zatahle žaluzie, tak jsem taky skoro nic neviděla.Bylo to velmi neprijemne a trvalo chvilku a vse se vrátilo do normalu.Je to normální, ničeho se nebojte..Slunce má hold síluOd té doby raději používám více sluneční brýle..

Datum: 30.08.15 19:29

Tak si rozsviťte. Na ostrém slunci nefungují tyčinky a trvá jim několik minut, než se jejich funkce obnoví. Můžete si buď rozsvítit nebo venku nosit hodně tmavé brýle. Nebo pirátskou pásku přes oko.

Datum: 30.08.15 21:31

Ahoj. Radusko, děláš zásadní chybu v tom, že než jdeš do sklepení, nepoužíváš takovou tu záslepku, co používali na jednom oku piráti. Při vstupu do podpalubí, ji sundali a pak tím okem viděli skvěle. A tak mohli bez problémů bojovat. Ty vážně nemusíš bojovat.

Datum: 30.08.15 21:51

Radko, jestli jste již starší věkem, tak to máme podobné. Nemám to pokaždé, ale jak píšete, tak někdy se to opravdu stane. Je to nepříjemné, protože stav trvá dlouho a člověk si myslí, že už snad nebude vidět. :( Asi postupovat pomalu ze světla do polšera.

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.