Maže se předkožka nebo žalud?

Od: ® odpovědí: 10 změna:

Náš 8 letý syn přetáhne předkožku jen přes polovinu žaludu.

Doktor předepsal Trimcinolon.

Kam ho máme nanášet?

Manželka říká, že na žalud. Já říkám, že na povrch předkozky.

doplněno 30.08.15 06:43:

Příčinou synova problému je i v jeho věku tzv. konglutinace (vnitřní kůže předkožky je slepena s povrchem žaludu). Nejde o fimozu.

10 odpovědí na otázku

 

 


0x

Mažte max.2x denně malým množstvem masti žalud i předkožku,záleží kolik jde předkožka stáhnout,co fimoze dovolí.Používejte max 7-10 dnú.Pokud by se znecitlivovala předkožka i žalud,vysadit mast.Z dúvodú obsahu kortikosteroidú nepoužívat déle, pak přestávka.Záleží, jestli je predkožka k žaludu přilepená,ale mělo by to povolovat,až se uvolní, zkoušet stále přetahovat, příp. nosit ji za žaludem.Když se uvolnění nepovede,je vhodná cirkumcize/obřízka/.

 


0x

Vždyť je to skoro jedno místo. Problém bude ale spíš na předkožce. Hlavně pravidelně a patřičnou dobu / viz příbal. leták na Triamcinolonu/. A dostatečně pít. Moč se zředí a není tak agresivní a nedráždí. Omezit sladkosti, které podporují kvasinkové infekce. A synka poučit, aby si na to nesahal. V teplé vodě trénovat přetažení. Docela často se to řeší drobným chirurgickým zákrokem.

 


0x
Zkuste lubrikacni gel..nase dcera mela problemy podobneho razu a velice ji pomohl.

Vaše dcera měla problémy stáhnout předkožku přes žalud? Svůj nebo někoho jiného?

doplněno 29.08.15 22:37:

mrník je zajímavé slovo, @sebod

Mi, pomohla vana a teplá voda. Pravidelně bez jiného mazání.

Klitoris má také předkožku

no, u nás doma je předkožka velice aktuální. Oba vnuci (3 a 4 roky) mají také problémy. Takže jsme také mazali a přetahovali (no, jestli kluci řeknou ve školce, že si každý večer hraji s jejich "mrníky", tak mě tu nějaký čas neuvidíte *smich*). Mazání nepomohlo, takže mají v úterý nástup do nemocnice. Mám z toho dost obavy, protože zároveň jim budou brát nosní mandle. A co když se doktor splete a místo mandlí jim ufikne bimbasy *ee*

 


0x
avatar babkazov

Triamcinolon je kortikosteroidní mast. Lékařka asi ví nejlépe, ale pokud malý nemá zánět a ani ho to nesvědí, téhle masti bych se vyhla velkým obloukem. Používala jsem ji na lupenku a vím své! *hej*Pokud nemá ani svědění, ani zánět, mazejte klidně dětským olejíčkem i předkožku i žalud.

Triamcinolon se u malých chlapců používá právě na uvolnění předkožky. Ne nijak dlouhodobě a někdy to zabere, někdy ne. Na zánět jsou antibiotické masti Framykoin, Bactroban aj.
Můj čtyřletý syn to má stejně, předkožka jde stáhnout do půlky, pak je přilepená. Podle doktorky je to stále normální stav a k uvolnění dojde postupně. Uvolňování sondou se dnes prý už nedělá, akorát prý z toho mají trauma. Na otázku, jestli si to časem "rozcvičí" sám se začala smát a prý že ano, že je to krásný termín, který bude používat. Tak uvidíme.

pb. Nám primářka dětského oddělení fakultní nemocnice řekla něco jiného. Jestliže se po měsíci maximálně dvou kůžižka neuvolní tak je vhodný chirurgický zákrok. Vyjádřila se dost nelichotivě o dětských lékařích, kteří tento problém bagatelizují a tvrdí, že se to časem srovná samo. Üdajně mají plno dětských pacientů ve věku nad 10 let, kdy se už bohužel musí přikročit k obřízce. Üdajně v nižším věku by byl zákrok podstatně jednodušší a hlavně by neměl trvalé následky. Nejsem odborník, nebudu nikomu vnucovat svůj názor. Jen píši, co řekli v nemocnici nám

 

 


 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2020 Poradna Poradte.cz. Všechna práva vyhrazena. Prohlášení o ochraně osobních údajů. | [tmavý motiv]