Dezolátní stavba na mém pozemku

Od: Datum: 29.08.15 19:43 odpovědí: 2 změna: 31.08.15 15:28

Mam pozemek,na kterém mám dům patřící sousedovi,který se "rozpadá" a chci se zeptat,zda mohu požádat soud o odstranění stavby z mého pozemku,nebo majitele.Pro objasnění,matka koupila pozemky a posléze mi je darovala ,ale v roce 2010 ještě šlo přepsat pozemek bez nemovitosti,tudíž mám pozemek,a na něm cizí dům,o který se majitel nemá zájem starat,a dům se rozpadá.Mám šanci o odstranění stavby?Díky

Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Od: uska®
Datum: 29.08.15 21:59

Šanci máte vždy. Proč hned soud? Nejprve vyzvěte vlastníka stavby k opravě, pokud vás stavba ohrožuje na zdraví nebo k odstranění stavby. A to písemně s dodejkou a termínem odpovědi. V dopise také uveďte, pokud majitel nebude na tento dopis reagovat, tak požádáte soud o odstranění stavby. Napřed musíte zjistit, co majitel má v plánu s budovou dělat a nebo nedělat..

Ohodnoceno: 1x

Datum: 31.08.15 15:28

Tohle řeší stavební úřad a ne soud.Ten také může nařídit demolici stavby,ale jen v případě,že prokazatelně nemovitost ohrožuje zdraví nebo životy lidí.

Ohodnoceno: 0x

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.