Dovoz zboží z Číny

Od: Datum: 29.08.15 18:49 odpovědí: 5 změna: 30.08.15 13:41

Dobrý den,

vím, že podobných dotazů je všude plno, ale nikde nedokážu najít kloudné a důvěryhodné vysvětlení. Chtěl bych do svého eshopového sortimentu (neuvádím - nebudu si dělat nečestně reklamu) přidat několik produktů z číny, jednalo by se o plastové (a jiná sintetika), kovové díly bez pohyblivých částí, některé by byly různě povrchově upravené, potažené látkou nebo kůží, nejedná se o elektroniku, bez zvláštních funkcí. Kusová cena v přepočtu přibližně 300kč. Nepředpokládám, že by bylo nutné u takovýchto věcí mít certifikát, že vyhovují EU - nevím, svou podstatou nemůžou ohrozit na životě, nějaký návod na používání a "nepoužívání" bych udělal sám (?) Jsem schopen pokrýt kompletní záruku podle budoucích obchodních podmínek k těmto produktům - výměna vadného kusu nebo kusu, který nevydržet to, co měl atd. Tvrdit, že je to nějaké značkové zboží nebo prodávat věrné kopie značkových výrobků nemám v plánu - jen pro upřesnění.

Dotaz tedy je, jak takové zboží dovážet, aby si náš stát nestrhl na různých poplatcích (clo, dph...) tolik, že budu vysoce v mínusu i při prodejní ceně vyšší než u značkových produktů. Když si objednám 1000ks - různé zboží, různí dodavatelé, dojde tedy v zásilkách po cca 1-10ks, tudíž nejspíše bude automaticky odproštěna od cla i dph... Nejsem si jist, zda pro mé účely tyto dva "poplatky" nemusím mít vyměřené ať je hodnota jakákoliv...? Co tedy pro to udělat? Jde nějak jednoduše odhadnout kolik přibližně % z každé 100 (např.) vyjdou tyto poplatky?

Dále mě napadlo prodávat tyto produkty jako zprostředkovatel prodeje. Tedy ne tak nefér, že bych objednal až dostanu objednávku a zákazník čekal měsíc. Spíš jsem myslel, že bych zboží normálně objednal, jako pro osobní účel na svou osobu, do obchodních podmínek, se kterými bude zákazník při objednávce souhlasit, bych dal, že si vlastně objednává zprostředkovatelské služby, že je možné, že jeho objednávka bude dodavateli předána hromadně a ten ji bude hromadně fakturovat (objednám např. 3ks daného produktu)... No a já mu normálně poslal ten produkt, který on si objednal, a já jej už mám u sebe... Možná to zní podivně, ale je to právně možné? Záruku by tedy musel poskytnout dodavatel, ale to bych si na sebe "z dobré vůle" vzal klidně sám, případné výměny zboží apod. vše by bylo detailně vysvětleno v podmínkách. Dle mé logiky bych pak jen odváděl daň z čistého přijmu.

Děkuji za odpovědi a případné tipy na lepší nápad, jak toto vyřešit:)

Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Od: agaxy
Datum: 29.08.15 19:37

Kontaktuj Vietnamce. Jak to dělají oni? Mají přece všechno z Číny

Ohodnoceno: 1x

Datum: 29.08.15 22:58

Dobrý den. Kdybyste si nastudoval TARIC, tak byste tam zjistil výši cla i doklady, které je nutné předložit při celním řízení, třeba různé certifikáty a tak podobně...

Ohodnoceno: 2x

Od: tttttt*
Datum: 30.08.15 10:51

Děkuji za odpovědi,

TARIC jsem už viděl, nicméně nejsem si zrovna jistý, zda jej dokážu vyplnit správně. I když se veškeré kódy dají dohledat, je jich tam tolik, že nevím, který je ten nejpřesnější. Je zde nějaká jednodušší cesta?

Nemá tu někdo konkrétní zkušenost? Případně CO SI MYSLÍTE O NÁPADU SE ZPROSTŘEDKOVÁNÍM, je to možné, a hlavně, je to legílní provést tak, jak je uvedeno v původní otázce?

Děkuji

Od: gnawd
Datum: 30.08.15 12:22
Ten dotaz je totálně zmatený a není z něj nic jasné. Clo zjistíte podle druhu zboží, to jste nám sem ale nenapsal. DPH většinou 21%.
Ohodnoceno: 0x

Datum: 30.08.15 13:41

Jednodušší cesta pro clení? No hlavně musíte vědět, co dovážíte. Zatřídit to není tak složité, jak to na první pohled vypadá. Akorát že celní řízení sám nezvládnete, jelikož se všechno dělá elektronicky a je na to zvláštní celní program... Buď tedy přes Českou poštu clít, nebo přes nějakou deklarantskou společnost, ale ti si za clení berou taky poplatky. Se zprostředkováním nemám zkušenost a po právní stránce vám taky ohledně toho neporadím, jelikož nevím.

Ohodnoceno: 1x

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.