Když řeknu nesnášim romy jsem rasista?

Od: Datum: 28.08.15 20:14 odpovědí: 38 změna: 29.08.15 14:22
Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Od: mustang
Datum: 28.08.15 20:20
Určitě ne , to je úplně normální.
Ohodnoceno: 1x

Datum: 28.08.15 20:22

Ne, ta nesnášenlivost není kvůli jejich barvě/rase, ta je pro jejich "styl života"

Ohodnoceno: 0x

Datum: 28.08.15 20:44

Potom nesnášíte cikány, nikoli Rómy.

Datum: 28.08.15 20:23

Podle mě ne, podle sluníčkářů si ovšem rasista, xenofob, nácek atd...ale žádný stres, to je většina republiky*smich*

Datum: 28.08.15 20:34
Jsi rasista.:D Nesmíš všechny házet do jednoho pytle. Vyjímečně se i mezi nima dá najít někdo slušnej, jenže i když je jeden slušně vychovanej, tak u jeho potomků už se to může vymknout, protože je to v genech... U každé rasy se najdou hodní a zlí, ale tady si to způsobují sami, že nás jich většina okrádá, přepadá, nepracují a vysmívají se. Já rasista nejsem, ale přes to, když je vidím, jsem na pozoru. A kdo říká, že to s nima má jinak, tak lže. :)

Od: xy
Datum: 29.08.15 12:00

myslím, že náš rasismus by se právě dal poznat podle toho, že si myslíme, že něco je v genech.

Od: cuca®
Datum: 28.08.15 20:36

Rasistka jste, pokud cítíte odpor třeba ke každé cizí entitě.

Rasistka nejsem a některé líné a vyčůrané cikány nesnesu, ale pracovití a čistotní mi nevadí.

Také záleží na tom, jestli ten odpor je z vlastní negativní zkušenosti, nebo jste ovlivněná názory jiných, např. Rodičů.

Od: xy
Datum: 29.08.15 12:03

no, řekla bych, že třeba nacistická ideologie byla rasistická, i když nebyla zaměřená na všechny cizí entity, ale dejme tomu, na několik ras. A myslím, že je jedno, jestli rasismus vznikl výchovou nebo vlastní zkušeností, pořád je to rasismus.

Datum: 29.08.15 14:03

Ano xy, rasismus je stále rasismus, jen je mi líto, když rodiče ovlivňují své děti. Každý si musí přijít sám na to, co a kdo se mu bude protivit.

To samé jako s homosexuály. Jen pro to, že se to dříve považovalo za "úchylku", budu cpát dětem, že jsou homosexuálové uchylaci? Ale to jsme jinde.

Datum: 28.08.15 21:12

Tady malý testík jak jsi na tom

Ohodnoceno: 5x

Datum: 28.08.15 21:26

Super:-D

Datum: 28.08.15 21:45

Nějak jsem ten vtip s obrázkem nepochopil.

Datum: 28.08.15 21:51

Podívejte se pozorně úplně vlevo na fotce. Jste rasista, když "ji" nevidíte ;)

doplněno 29.08.15 14:05:

@samuraj, nesvádějte to na notebook, jste rasista ;)

Ale já taky,chvíli mi to také trvalo :)

Datum: 28.08.15 21:52

Joooo už to vidím ) notebook nekvalitně zobrazuje a tu černošku jsem opravdu neviděl

Od: buss®
Datum: 28.08.15 21:38

OSN nás pro ten vztah nemá ráda...

Datum: 28.08.15 21:55

Tak to je vzájemné :-D Já nerada OSN.

Datum: 28.08.15 21:43

Já taky nesnášim cikány a muslimy a jako rasista si ani nepřipadám.

Ohodnoceno: 3x

Od: moto®
Datum: 28.08.15 22:11

Ano, jste rasista. Já nesnáším drbany a to může být stejně bílý jeko žlutý a snědý. Nesnáším netáhla na podporách, kteří jsou bílí i snědí. Nesnáším starostu našeho pidiměsta který utratil 50 mega za nesmysly jen proto, že dostal jako dotaci. Nesnáším Babiše, protože mne jeho squadra držela kdysi za ostnatým drátem, zakazovala podnikat, cestovat i samostatně myslet a dnes krade na dotacích miliardy.
Cikáni i imigranti jsou zástupný problém. Problém tedy samozřejmě jsou, ne ovšem tak velký, jako naší mocní kteří kradou po miliardách. Cikánovi se dokážu ubránit a také jsem jednoho který se k mně vloupával ulovil a předal policii. Našemu zkorumpovanému státu se ale ubránit nedokáži. Ostatně, byl jsem již několikrát vykraden a to bílými. Impotentní policie mi stejně nepomohla, jen jsem je obtěžoval. Zato dokáží kontrolovat expiraci lékárniček a buzerovat za pejska bez vodítka.

Problém není v cigánech, ale v tom, že se chováme jako ovce a necháme si vše libit od těch skutečných lumpů. Jsou bílí, nosí kravaty a volíme je.

doplněno 29.08.15 12:24:

emuska: komunističtí zločinci nás drželi za ostnatým drátek kterým měli obehnané všechny západní hranice a kdo jej chtěl překonat, toho zastřelili. Babiš jako komunista byl jednim z nich. Stejně jako většina dnešních generálů atd...
Netvrdím, že Babiš někde sloužil na vojně na hranicích, byl ale příslušníem zločinecké organizace která zde vládla a to velmi aktivním.

Ohodnoceno: 5x

Od: emuska
Datum: 29.08.15 10:08

O tom Babišovi máte důkazy? Hlavně o tom ostnatým drátu. Starostovy akce a policejní ochrnulost, tomu rozumím.

Datum: 28.08.15 22:20

Datum: 29.08.15 10:30

Popletl jste Karly.

Datum: 29.08.15 14:09

Bez ohledu na Karly - tesat do kamene.

Od: agaxy
Datum: 28.08.15 22:20

Ještě jste nevysvětlil jak a pro co je nesnášíte, v tom je ten rozhodující rozdíl. U nás je velká většina nemá ráda kvůli sociálnímu příživnictví, protože bohužel platí, že Rom = "nemakačenko" na x-tou, který v posledních 25 letech otrhal všechny měděné plechy na našich hřbitovech - fakt tam už na hrobech žádný barevný kov nenajdete, dalším faktem je, že mají daleko více dětí které si normální lidé nemohou finančně dovolit...a tak se na ně nadává. Diví se tomu snad někdo? U nás né, ale v OSN.

Můj návrh: ať jim OSN koupí rodinné domky s parketama, a za rok se příjde podívat jak bydlí *smich*

Rasismus je něco jiného - a v podstatě neexistujícího. Např. když v Ruandě povstal lid (etnikum Hutu) proti nadvládě menšiny (etnikum Tutsi z Etiopie) a začal jim řezat krky (zase "rasismus") nemohlo to být pro způsobitele "konfliktu" žádné překvapení. Právě ta OSN to vyřešila tak, že byli Tutsi zase dosaděni do vlády, a pokračují dále v jejich předkonfliktní politice jakoby se nic nedělo a nestalo. Přijeďte tam jako novinář, a uvidíte, že je to tam horší jak u Kima v Sev. Koreji. Ale podle OSN se o tom v Evropě nesmí mluvit, neboť by to bylo "špiněním památky" zavražděných Tutsi.

Datum: 28.08.15 22:24

áá koukám, že zde někdo čučel na Hotel Rwanda že? jinak perfektní film. Samozřejmě, že lidé nesnáší určité etnikum kvůli jejich nepřizpůsobivosti a vychcanosti a nemakačenství... Kdo nesnáší lidi jen kvůli barvě je idiot.

Datum: 28.08.15 22:26

Považuji za naprosto samozřejmé být rasista. Nebo neexistují rasy? Ale hlavně v tom zprofanovaném slova smyslu. A taky xenofob. A dalši fob a všechno, co sluníčkáři, pravdoláskaři, kavárenští povaleči, zelení ekoteroristi a podobná zhouba česka považují za nepřístojné..

Datum: 28.08.15 22:28

Přesně.

Od: krasula
Datum: 28.08.15 22:22

Na kurzu angličtiny v jednom krajském českém městě nám rodilá mluvčí z USA vytkla, že se špatně chováme ke svému původnímu obyvatelstvu! Tím myslela cikány, jakože oni maj Indiány a poučeni k nim přehodnotili postoj.

Jestli jsou oni kritici z OSN podobně vzdělaní, tak se ničemu nedivím.

V životě mne nikdo nikdy nenapadl, jenom cikáni. Před lety v tramvaji, že jsem uvolnila sedadlo starému pánovi a odmítla cikánského fracka, který na uvolněnou sedačku rychle proklouzl. To mi horda černejch / hlavně odbarvenejch cikánek/ potrhala oblečení, poškrabala na krku a vytrhala vlasy...Vyskočila jsem předčasně z vozu, jinak by mne domlátili. Na vlak na nádraží jsem nedojela. Vyhledala jsem policii . Šokoval mne jejich rezignovaný postoj, že nemá cenu je chytat, že je nemají kam umístit, tak je pro klid zavezou antonem za město, kde je vypustí,...

Ohodnoceno: 4x

Datum: 28.08.15 22:44

Cikáni mě vadí, zrovna dnes nám orvali broskve. Ale třeba vietnamci mě nevadí vůbec, jsou pracovití, dbají aby jejich děti chodily do školy a dobře se učily. Tak nevím zda jsem rasista nebo ne.

Od: agaxy
Datum: 28.08.15 22:54

&rebeka, ano, Vietnamci jsou pravý opak! Každý má dle naší ústavy právo na svobodné vyjádření. Můžete nadávat na koho chcete - na bohaté komunisty, na tuneláře, na kuřáky, na ekoteroristy...rasista je něco jiného

Datum: 28.08.15 23:31

Nejsem rasista, to není o etniku, to je o verbeži. Verbež - ze slovníku(hanlivě): sebranka, skupina lidí, kterými z nějakého důvodu opovrhujeme nebo nám jsou obtížní. Banda, chátra, lůza, holota, sběř, pakáž, chamraď, ksindl, svoloč. Nevadí mi tedy jiná etnika, černí, žlutí, třeba fialoví. Ale špinaví, smradlaví, řvoucí, nemakačenkové a příživníci bez vzdělání a inteligence. Škoda jejich dětí, které v tom vyrůstají. Budou taky takové. A Romové? Jsou mezi nimi i takoví, s nimiž mohu být kamarád. Jenže, jaké procento? Dělali u mne i takoví, za které bych strčil ruku do ohně, pracanti, doma čisto... Já jsem pro cikány gadžo(=jiný, bílý) a nevadí mi to, oni jsou cikáni, no a co? Kdo vymyslel Romy?

Gadžo (vysl. gadžo někdy gádžo) je v romštině označení osoby jiné než romského původu.

Datum: 28.08.15 23:48

Až na tu koncovku, dobrý.

Od: au1
Datum: 28.08.15 23:44
Nejste rasista. To by jste musel rict: nesnasim cikany, vietnamce, cinany, cernochy, afroamericany, eskymaky, zidy, a vubec vsechny ostatni rasy nez jsem ja sam.

Datum: 29.08.15 00:25

Ono to je jen kecy a pokrytectví. Zkrátka nechceme!

Datum: 29.08.15 07:39

Už jsem tady mnohokrát napsala o cyganech, kteří bydlí v bytě pode mnou, takže se mi ani nechce historku přidávat. Ale jednou byl veliký kravál. Cygoši řvali jako hysterky a já se pořád snažila neztratit důstojnost, jen vysvětlovat. Až jsem ztratila nervy a zařvala. Cygoš zůstal jako opařený a říká: "Ty si rašista" a já se narovnala a řekla: "Jsem! Jsem rasista. A co s tím uděláš?" Všichni ztichli a od té doby se alespoň snaží. A když zabouchám na podlahu, opravdu ztichnou. Dokonce jsem z chodby slyšela, jak mnou straší děcka. :-D

Datum: 29.08.15 10:17

z biologického hlediska člověk ani nemůže nebýt rasista ! Kolik "ras" - tolik různých způsobů chování a vnímání světa a protože člověk je zvíře netolerantní a zlé, tak vždycky bude nenávidět to, co je jakkoliv odlišné a bude se to snažit podrobit a vyhladit. Např. zrovna Romové mají i své kladné stránky, přesto je každý vnímá jenom z té horší.

Pozor - mluvím obecně - ne abyste mi zase všichni doporučovali, abych si je vzala domů. Ostatně, nikdo z nich mi nikdy nic zlého neudělal, ovšem zrovna moc zkušeností s nimi nemám, to je fakt. Ale za jejich situaci můžou spíš politikové - nikoliv oni sami ! - ve všech zemích jsou s nimi problémy, ale myslím, že ne všude se s nimi "mazlí", - asi by to vyřešila spíše nějaká ta "totalita", nežli ta "naše demokracie" - ostatně nejen, pokud jde o Romy. Tak s chutí do mne !

Datum: 29.08.15 14:22

Jediné, co by vyřešilo cikány, by bylo, kdyby jim svět vyčlenil ostrov - nejlíp Antarktidu, ať si tam hospodaří po svém. Aspoň by se prokázalo, za co si můžou sami a za co může ten zlý svět, který jim tak škodí.

Ohodnoceno: 2x

Datum: 29.08.15 14:08

nesnáším ranní vstávání jsem lenoch?*zed*

Datum: 29.08.15 14:20

Kdybychom byli opravdoví rasisté, cikáni by se báli vyjít na ulici a než by potkali bílého, radši by přešli a plížili se podél zdi na druhém chodníku. Ale jestli je tady rasismus, tak naruby - vidím cigoše a radši přejdu, abych nemusela jít kolem nich. Přesně jak píše někdo nade mnou - nikdo mi nikdy nic neudělal kromě cigošů. Jako dítě mě jejich smradi napadli mockrát, obrali o drobné, o prstýnky... jako dospělou jenom jednou, ale to jsem šla se šestiletým synem a hnusná malá cigoška, protože jsem jí dost rychle neřekla, kolik je hodin - oblíbená otázka cikánských fakanů, asi mají pocit, že je to společenské (nenosím hodinky), po mně začala zezadu házet šutry velikosti vejce. Chránila jsem syna a nakonec ji zahnali cizí lidi, ale jak tedy myslíte, že máme vychovávat děti, aby z nich nebyili rasisti? "Miláčku, to jsou stejné děti jako ty, jenom trochu tmavší... (a špinavější, nevychovanější, hlučné, bezostyšné, nevypočitatelné, a dej si pozor na svoje věci)" - vlastně to asi ne, nebo co?

Ohodnoceno: 2x

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.