Písek v ledvinách

Od: Datum: 28.08.15 16:30 odpovědí: 6 změna: 29.08.15 10:12

Je pravda, že plzeňské pivo vyplavuje písek v ledvinách? A pkud ano, kolik ho mám pít?

Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Datum: 28.08.15 16:33

Zdravím, známý měl před časem v močovodu kamínek, a lékař na pohotovosti mu skutečně doporučil plzeňské pivo (ovšem 12°), že prý pomáhá na močové cesty. Tu samou informaci dal urolog kamarádovi při potížích s ledvonou (nevím, možná taky písek, nejsem si jistá).

Tak si známý koupil basu a tu během tří dnů vypil, třetí den kamínek vyšel přirozenou cestou. :)

Ohodnoceno: 1x

Datum: 28.08.15 16:44
Ano, plzeň to je klasika. Ale než drahá značka je důležitější proplach ledvin, což vám zaručí prakticky každé pivo, protože je močopudné. Já měl od 23 let písek v ledvinách (+ nepříjemné koliky i několikrát ročně !), když jsem v 50-ti začal poctivě pít pivo, tak se vše srovnalo. A PLZEŇ to zrovna nebyla
Ohodnoceno: 0x

Datum: 28.08.15 17:34

Plzeňské pivo se někde "ordinuje" i v nemocnicích, i pro žlučníkáře, takže léčivé určitě je.

Co se týče ledvin, ty potřebují řádný pitný režim, a osobně si nemyslím, že by k tomu bylo nutné pivo - jsou dobré ledvinové čaje i voda, ale mají tu nevýhodu, že tak nechutnají jako to pivo

Dvěmi pivky denně nic nezkazíte, ale zase to nepřehánějte - více jak 4 litry tekutin už zase není pro organizmus, nejen pro ledviny, nic moc...

Ohodnoceno: 1x

Datum: 29.08.15 07:38

jj, je to tak. U pivařů jsou ledvinové a močové kamínky neznámá nemoc. Jestli máte kamínky, tak nepijte žádné minerálky. Normálně choďte na pivo, dejte si svoje tři čtyři pět kousků denně a kamínky a písek se časem rozpustí a vytratí. A nemusí to být zrovna plzeňská dvanáctka. Ono je to celkem jedno na které budete chodit, protože pivo se vyrábí vařením a všechen ten ve vodě rozpuštěný vápenec se při vaření vysráží a usadí na stěnách kotle.

Na zdraví! *pivo*

doplněno 29.08.15 14:12:

Uffff to je ale občas dřina tady na poradně. Já bych stejně rád věděl, kdo ty zdejší odpovědi hodnotí. Až jednou půjdete do Punkevních jeskyní, pak se možná dozvíte, že krápníky se tvoří z usazenin vápence rozpuštěného ve vodě.

Z čeho si myslíte, že se tvoří ledvinové kameny? Ledvinové kameny se tvoří hlavně z vápence rozpuštěného v té vodě, kterou vypijete. Z čeho jiného by se taky měly tvořit? Když vaříte pivo, pak se tento vodní vápenec vysráží a usazuje se na stěnách kotle. Tím se dostane z vody ven a vy v pivu pijete vodu bez vápence. Potom se všechny nánosy vápence ve vašich ledvinách rozpouští a cestují ven. To je ale věda, co? Kdo by to byl řekl? Jak jsem napsal, mezi pivaři jsou ledvinové kamínky neznámá nemoc. Právě z tohoto důvodu.

Ohodnoceno: 0x

Datum: 29.08.15 08:21

Plzeň - respektivě Pilsen Urquel - je pivo s alkalickou povahou.Podobný je jen Královský ležák Krušovice.Ostatní piva nemá smysl pít.Snad jen pro lepší proplachování ledvin.-Pokud ale budeě holdovat plzeňskému moku až přespříliš,staneš se alkoholikem a odejdou ti játra.

JABRAKA

Ohodnoceno: 2x

Datum: 29.08.15 10:12

figurek...*smich* To fakt? Lékařka na sonu mi radila skleničku denně před spaním.

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.