Údržba bytu mne nebaví,proč?

Od: Datum: 28.08.15 12:22 odpovědí: 11 změna: 29.08.15 01:05

Bydlím v panelákovém bytě. Když potřebuju něco zrenovovat, činím tak s velkým přemáháním a sebezapřením. Například vymalování pokoje dělám zásadně jednou vrstvou, musí to stačit, druhou vrstvu už bych psychicky nezvládl. A tak je to se vším. Na druhou stranu, máme babičku, která bydlí na vesnici v domku. Jakékoliv práce na tomto baráku dělám rád a nevadí mi to.

Kde je problém? Díky za názor.

Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Datum: 28.08.15 12:23

Dobrý den. Pravděpodobně byste potřeboval bydlet ve vlastním domku... Život v paneláku není pro každého.

Ohodnoceno: 1x

Datum: 28.08.15 12:43

@eulalie - to nebude tím. Můj táta bydlí ve vlastním domě, se zahradou a romantika široko daleko...a také raději pomůže někomu jinému, než by dělal na vlastním. Samozřejmě dělá, ale vypadá to, že jinde raději... ;) Je to o motivaci. Práce doma je nutnost (taky nesnáším, když něco prostě musím), kdežto pomoc jiným je naše svobodná vůle...tak to vidím já. Mona

Ohodnoceno: 6x

Datum: 28.08.15 13:02

Přesně tak, souhlasím. Také si nemyslím, že by problém spočíval v bydlení v bytě vs. v rodinném domku, ale o vlastní vs. cizí. Ten problém bude existovat, ať budete bydlet kdekoliv.

Ohodnoceno: 0x

Datum: 28.08.15 13:03

Přiznávám se, mám to taky.

Od: wamp®
Datum: 28.08.15 12:45

Vždyť jste si v podstatě odpověděl sám.Potřebujete bydlet v domku,nikoliv v panelovém domě ;) Co babička,bydlí tam sama? Určitě by byla velice ráda,kdybyste se k ní nastěhoval...Pomáhal jí s údržbou celého domku i zahrady.Budete jistě oba spokojení a šťastní...

doplněno 28.08.15 16:05: Zastávám jiný názor,než rádci viz výše.
Já i má rodina se v prvé řadě snažíme zvelebovat náš dům a naši zahradu.Děláme to rádi a baví nás to.
Chceme mít hezké,kvalitní,útulné bydlení.
Chceme mít krásný domov
Dalším rod.příslušníkům v rámci možností také pomáháme,když čas dovolí.
Ale,jak říkám,doma je doma,tam to chci mít NEJ...

Datum: 28.08.15 12:50

si myslím, že problém je v tom, že se vám v paneláku docela obyčejně nelíbí. Tento pocit jste sice časem potlačil, ale v podvědomí ho máte pořád.

Datum: 28.08.15 13:48

Asi má pravdu figurek. Tam někde v hloubi duše je ukryt ten problém. Chcete vyjít ven a nosem narazíte do druhého paneláku. U babičky jste na dvorku,můžete se svobodně nadechnout, spousty místa na všechny aktivity...

Datum: 28.08.15 13:01

Babička vám přinse pití, uvaří oběd a dělá milou společnost. Také radši dělám záhonky u neteře při ženském tlachání než sama svoje doma.

Datum: 28.08.15 13:59

Také pomáhám raději u jiných, nabízím pomoc, únava ze mě spadne.

Doma se dlouho nemohu rozhoupat, ale zase když je za mnou vidět kus práce, tak z toho mám radost. U jiných Vás pochválí, ohodnotí, to zahřeje u srdíčka. U babičky víte, že je ta pomoc nutná.

Ohodnoceno: 1x

Datum: 28.08.15 14:14

Ano, pro někoho je altruismus větší motivace, než sobectví.

Ohodnoceno: 2x

Datum: 29.08.15 01:05

Možná se jen nemáte dost rád, nepovažujete se za dost hodného lásky a to je chyba, která by se Vám mohla vymstít, protože tento postoj se obráží ve všem, co děláte. Nakonec totiž i ostatní k Vám budou přistupovat tak, že vlastně na Vás nezáleží. Zkuste víc myslet na sebe, třeba si uvědomit, jak Váš byt bude zajímavý, útulný a návštěvou obdivovaný, až tam vymalujete opravdu důkladně, atd., je to jen příklad. Vůbec tím nemyslím, že byste měl zanedbávat třeba babičku, ale zkuste věnovat více pozornosti sobě a svým potřebám, je to úplně v pořádku a možná se věci pohnou správným směrem.

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.