Dieta před kolonoskopií

Od: Datum: 27.08.15 16:27 odpovědí: 6 změna: 27.08.15 21:59

Pěkný den, byly jste na kolonoskopii? Co jste předtím jedli a neměli jste potom problémy? Vím, že musím držet bezezbytkovou dietu, ale nevím zda můžu např. pít kakao, cucat ovocné bonbóny apod. (čekám, že budu mít problém vydržet, tak bych to řešila těmi bonbóny či žvýkačkami, ale nevím zda to pak nebude problém. Děkuji

Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Datum: 27.08.15 16:44

Na internetu najdete celou řadu rad a postupů co jíst, co nejíst a od kdy (liší se víc, než by člověk čekal). Já jsem dostal od lékaře ke stravě jedinou instrukci. Den před vyšetřením naposledy snídat, jen lehké jídlo a pak už jen pít. Hlad jsem měl jen v počátečním stadiu, řešil jsem to zvýšeným přísunem tekutin - a tady radím to nepřehnat.Pak do sebe musíte dostat ještě projímadlo. Takže odpoledne a večer na jídlo není ani pomyšlení.

Ohodnoceno: 0x

Datum: 27.08.15 16:54

No právě, že se hodně liší. A já myslela, že mi toho doktrorka řekla málo, když mi řekla, že mám 5 dní předem držet tu dietu a den předem už nejíst, jen pít.

Od: isteron
Datum: 27.08.15 17:14

Na vyčistenie som používal sirup X - prep. Je to bez receptu, za hotovosť. Tam je aj inštrukcia, ktorá sa týka jedla pred vyšetrením.

Datum: 27.08.15 19:21

Dobrý den.Já jsem byl před 2 roky.Dva dny před vyšetřením kašovitou stravu jogurty ap.Den před vyšetřením jen tekutiny,ale ne sycené a odpoledne mezi 12-17.hodinou vypít 1 litr vyprazdňovadla s tím,že do toho se pijí i jiné tekutiny ,cca 1 litr.To vyprazdňovadlo jsem dostal 14 dní před výkonem přímo v ordinaci od lékaře zadarmo.Název si už nepamatuji,ale byly to 4 sáčky.Do půllitru se vždy dal jeden menší a jeden větší.Nevonělo to špatně,ale o to hůře to chutnalo.Jinak u mě kolonoskopie proběhla naprosto bezbolestně. Nějakou dietu,kromě té kašovité ,dva dny předtím,jsem nedržel.Po vyprázdnění jsem pil čaj a v den výkonu jsem si ráno zapil jen prášky.Výkon mě dělali asi v 11.00.

Od: isteron
Datum: 27.08.15 19:39

Ja som mal pripomínané, vypiť po užití sirupu 3 l vody,počas 12 hod pred výkonom, aby sa trakt dobre vyčistil.

Datum: 27.08.15 21:59
Ideální je, držet se pokynů lékaře, protože já jsem žádnou dietu nedržela, jen den pred výkonem jsem mohla jen pít a pak během 4 hodin vypít tu sra*ku Fortrans. 4 sáčky, každý rozpustit v litru vody a vypít během 4 hodin. Přidávala jsem si do něj sladký sirup a i tak to byla hrozná muka vypít. Pro mě to bylo horší než samotný zákrok :D

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.