Výhra 800 tis. herní automat

Od: Datum: 26.08.15 20:44 odpovědí: 1 změna: 26.08.15 21:57

Dobrý den, vyhrál jsem v lednu cca 800 tis. korun nad výherním automatem. Peníze jsem dostal ve splátkách.., na doklad, kde jsou udány mé infomace o občankém průkazu.

Zajímalo by mě, zdali tuto výhru musím danit, kde se to dozvím kolik a zdali o tom má finanční úřad přehled.

děkuji za radu.


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Datum: 26.08.15 21:57
avatar

Kdy daň z vaší výhry nezaplatíte

Při danění výher z kasina, loterie sázek a podobných her se postupuje podle zákona 586/1992 o Dani z příjmů fyzických osob, a to § 10, odst. 3, písmene b). Podle tohoto ustanovení platí, že od daně jsou ( kromě příjmů uvedených v § 4) osvobozeny výhry z loterií, sázek a podobných her provozovaných na základě povolení vydaného podle zvláštních předpisů nebo na základě obdobných předpisů vydaných v členských státech Evropské unie nebo dalších státech, které tvoří Evropský hospodářský prostor.

Loterií a ostatními hrami uvedenými v zákoně se rozumí:

Tomboly
Peněžité, věcné a číselné loterie
Výherní hrací přístroje
Sázkové hry, u kterých je výhra podmíněna uhodnutím sportovních výsledků nebo pořadí ve sportovních soutěžích nebo závodech.
Kurzové a dostihové sázky
Sázkové hry v kasinu a bingo

Výhry ze sázek či her, které provozuje zahraniční společnost s licencí vydanou v České republice nebo evropském hospodářském prostoru (zahrnuje tedy i Maltu či Gibraltar, kde mnoho provozovatelů oficiálně sídlí), jsou od tedy daně z příjmu osvobozeny. Příjmy osvobozené od daně se navíc podle § 38g odst. 3 zákona o daních z příjmů neuvádějí do daňového přiznání.

Které výhry se naopak zdaňují

Pokud však vyhrajete v kasinu či sázkové společnosti, které funguje na základě povolení, které mu bylo vydáno mimo Evropskou unii nebo mimo evropský hospodářský prostor, musíte takovou výhru zdanit. A to pokud přesahují výši nahodilých příjmů a smlouva o zamezení dvojího zdanění, ktrou má ČR s příslušnou zemí sjednánu nestanoví něco jiného.

Ohodnoceno: 4x
 

 

 

Návody Poradny
Poslední otázky Poradny společnost
Nejnavštěvovanější otázky v rubrice

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.