Ukončení pracovního poměru po týdnu

Od: Datum: 25.08.15 21:35 odpovědí: 8 změna: 26.08.15 10:38

Dobrý večer , jen by mě tak zajímalo , mohu třeba po týdnu , nebo během prvního týdne co začnu chodit někam do práce ukončit pracovní poměr? nebo může nastat nějaký problém? , hrozí třeba nějaká pokuta od zaměstnavatele že dávám výpověď tak brzo?nebo něco jiného? Díky


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Od: buss
Datum: 25.08.15 21:37

Vážený, uveďte, jakou máte smlouvu. Jinak vizte zákoník práce.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 25.08.15 21:40
avatar

Dobrý večer. Ve zkušební době můžete ukončit pracovní poměr kdykoliv, bez udání důvodu. Na toto má právo zaměstnanec i zaměstnavatel. Jen pozor, nejde o výpověď!

doplněno 25.08.15 22:06:

Od toho zkušební doba je, aby si každý práci vyzkoušel, zaučil se a pak buď zůstal, pokud bude s prací spokojený a bude jí zvládat, nebo s prací spokojený nebude a ukončí prostě pracovní poměr ve zkušební době bez udání důvodu. Třeba i po týdnu, nebo po měsíci...

doplněno 25.08.15 22:11:

Totéž může udělat i zaměstnavatel (ukončit s Vámi pracovní poměr ve zkušební době) takže žádná pokuta nehrozí. Je to dané zákonem.

Ohodnoceno: 2x
 
Datum: 25.08.15 22:33

A jen tak ještě ze zvědavosti , kdyby to nebylo ve zkušebce? to jsem slyšel že tam je nějaká ta výpovědní lhůta a kdybych třeba tu porušil? ještě jen tak podotknu , sem mladej kluk tak se zajímám :)

Datum: 26.08.15 09:51
avatar

Pokud byste chtěl zaměstnání ukončit třeba až po uplynutí zkušební doby, pak byste musel dát již výpověď z pracovního poměru a ta na sebe váže dvouměsíční výpovědní lhůtu. Tudíž pak je třeba počítat s tím, že v zaměstnání po podání výpovědi byste musel ještě 2 měsíce setrvat. Pokud byste dal např. výpověď a následně již do zaměstnání nešel, vyhodnotil by to Váš zaměstnavatel jako hrubé porušení pracovní kázně a mohl by po Vás vymáhat škodu, kterou byste mu tímto jednáním způsobil.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 25.08.15 21:53

Takhle , abych byl teda konkrétnější , zítra mám pohovor na danou práci , nejspíš asi určo zkušebka .. Ale myslím že práce bude asi stát za nic , tak mě jen tak zajímá kdyby bylo opravdu nejhůře zkončit .. Jestli by nebylo nějaký zle .Děkuji

Od: uska®
Datum: 25.08.15 22:49

Ne, zle mít nebudeš, ale NEDĚLEJ TO. I když bude stát práce za prd. Pracuj a současně si hledej jinou práci. Do konce zkušebky můžeš odejít vždy. Nová práce se ti bude lépe hledat už z důvovu, že můžeš uvádět ... pracuji tam a tam. Z toho je vidět, že se ti pracovat chce. To je také důležité pro zaměstnavatele při náboru nových pracovníků. Je lepší mít jakoukoliv praxi než žádnou.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 26.08.15 10:38

V principu souhlasím, ale na druhou stranu - dost těžko nechají nového zaměstnance ve zkušební době jen tak přes den courat po pohovorech u jiných firem.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 25.08.15 23:01

nebudeš mít nárok na socialni přispěvek od statu.,a přispěvek z nezamestnanosti od pracaku už vubec ne,ale to bys musel stejne odpracovat rok,takže nic.

Ohodnoceno: 0x
 

 

 

Návody Poradny
Poslední otázky Poradny společnost
Nejnavštěvovanější otázky v rubrice

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.