Po nahlašeni poj udalosti jsem dostal výpověd

Od: Datum: 25.08.15 19:22 odpovědí: 4 změna: 26.08.15 15:06

Dobrý den, mám dotaz. Něco přez rok mám u ING pojištovny dnes NN uzavřeno ůrazové pojištění a asi před třemy měsíci jsem měl úraz kolene, Léčeného dle pokynů doktora atd, prostě všechno přoběhlo správně , zaslal jsem na pojištovnu hlášení o pojistné události. Takže jsem očekával nějaké pojistné plnění. A oni mi poslali zpět dopis s tím že na základě mého hlášení pojistné události mi vypovídají smlouvu.

Je tohle normální?

Můžu se nějak odvolat?

K čemu si asi platím pojištění? Přijde mu to dost hnusný.

Díky moc za pomoc

Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Od: magicballon
Datum: 25.08.15 21:57

No jistě že je to dnes normální. V posledních pěti až deseti letech. A kdo to tohle ještě neví, ten musí počítat s mínusovým kšeftem. Pojišťovací byznys "vypásá louky" jako dobytek, je neustále na výhledu na nové trhy s naivními lidmi, kteří platí za iluze.

Kolik jsi dosud zaplatil, a kolik jsi dostal zpátky?

Snad si nemyslíš, že bys někdy v životě mohl na pojišťovně dokonce vydělat? Vždycky proděláš! Je to jako v herně u automatu...je to prostě legální okrádání. Podívej, už jen to povinné pojištění motorových vozidel - nacpeš tam za 10 let 100 tisíc, pak budeš mít nehodu, oni zaplatí 20 a hned ti zvednou pojistné, abys těch 20 vlastně zaplatil ty sám *smich*

Nebylo by proto lepší si ty vlastní nehody platit sám? Bylo, a každý to ví, ale oni mají tak silné lobby v politice, že se nějaká změna nedá v dohledné době očekávat.

doplněno 25.08.15 22:35:

Oni ti vypovídají smlouvu aby nemuseli platit. Ty na placení můžeš trvat, ale musíš je zažalovat. Nejdřív po tobě bude chtít tvůj advokát 5 tisíc na tu žalobu...sice zdálo by se - vyhraná věc, ale neriskuj to! Můžeš prohrát, a příjdeš o balík! Na to oni teď spekulují, mají všechno promyšlené, aby to teď stálo peníze jen tebe. Mimochodem, pojišťovny a banky mají za sebou celou bandu advokátů, kteří jim radí, jak tvořit betonově neprůstřelné smlouvy u kterých nemá protistrana šanci. Na to existují poradní firmy - instituty, které se jen s tímto (smlouvy) zabývají. Normální občan je tam jen plnivem do kanónu, prostě pro smích. Žijeme v době, kdy "člověk člověku ublíží a odejde". Já si na to dávám moc pozor

Ohodnoceno: 2x

Datum: 25.08.15 23:22
Tak jim napiš, ze podavas stížnost k ČNB. Tohle funguje...
Ohodnoceno: 4x

Datum: 26.08.15 13:39

Zdravím,
taktika pojišťoven, že při první pojistné události ihned pojistku zruší není nic nového (dělají to poměrně běžně, např. u pojistek na blbost a pod.) Nicméně pokud jsi měl pojistnou událost a nahlásil ji v době platnosti pojistné smlouvy (tj. před jejich výpovědí), musí plnit.
Doporučil bych obrátit se na dotyčnou pojišťovnu s dotazem, jak to bude s plněním za pojistnou událost (nejdřív asi na pobočku, pak na centrálu, pokud odpověď pobočky nebude uspokojivá). Pokud se pojiš´tovna bude "cukat", pohrozit soudem.
Ale než budete mít nějaké jejich vyjádření, je zbytečné házet flintu do žita.

Ohodnoceno: 0x

Datum: 26.08.15 15:06
Obraťte se na finančního arbitra, je na to zřízen ze zákona. Je příslušný k rozhodování sporů mimo jiné:e) pojišťovnou nebo pojišťovacím zprostředkovatelem a zájemcem o pojištění, pojistníkem, pojištěným, oprávněnou osobou nebo obmyšleným při nabízení, poskytování nebo zprostředkování životního pojištění.Žádná ČNB nebo soud http://www.finarbitr.cz/cs/
Ohodnoceno: 0x

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.