Insolvence a hrazení pohledávek

Od: Datum: 25.08.15 17:33 odpovědí: 1 změna: 25.08.15 17:38

Dobrý den,

chtěla bych se zeptat, prosím, jestli někdo neví, jak má tatínek postupovat: je už rok v insolvenci, vše mu dobře proběhlo, chová se zodpovědně, nedělá další dluhy, splácí poctivě. Teď mu poslali jedni z věřitelů, kteří už svou pohledávku přihlásili a byla uspokojena, další platební výměr, prý přišli dodatečně na nějaký dluh, který u nich táta má. Když jim tatínek řekl, že to musí probrat se svým insolvenčním správcem, který je ale na dovolené, tak mu odpověděli, že to budou vymáhat soudně a podají to jako novou pohledávku, vzniklou po rozhodnutí o úpadku a pošlou ho do konkurzu. Tak nevím, neměli vůbec oni poslat celou svou "dodatečně zjištěnou" pohledávku za tátou přímo správci a ne tátovi a zkoušet, jestli se tatínek "chytí" a zaplatí? Navíc mu do telefonu vyhrožovali. Co má táta dělat? Správce je na dovolené a je nekontaktní. Mě je táty tak líto, do tohohle svinstva ho dostala jeho družka, které chtěl pomoct. Zkrátka cesta do pekel je dlážděna dobrými úmysly.


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Od: iv®
Datum: 25.08.15 17:38
avatar
Pokud pohledavka nevznikla po rozhodnutibo upadku, tak maji smulu, meli prihlasit tuto pohledavku v dobe urcenou soudem. Nyni by mohli vymahat pouze to co poskytli po povoleni ins, a pokud Vas tatinek nedela zadne dluhy a je zodpovedny, tak na neho za stary dluh nemohou.
Ohodnoceno: 1x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.