Dovolená v Německu-místní doprava (jízdenky)

Od: Datum: 24.08.15 19:07 odpovědí: 7 změna: 29.08.15 23:07

Dobrý večer,

vyhráli jsme dovolenou v Německu (v Bavorsku), jenže je problém, že neumíme skoro nic německy Takže jsme vystresovaní, že se nedomluvíme a budeme v koncích. Normálně, kdybychom to nevyhráli, tak bychom nejeli někam, kde nebudeme rozumět.

Já se učil německy na ZŠ i střední, ale jak člověk stárne, tak zapomíná (navíc, když si tu němčinu nijak neosvěžuji).

Začínám se tedy učit německy, nějaké základní fráze, pořídil jsem si průvodce na cesty a zaplatím si i učitele na nějaké doučení.

Začínám si zjišťovat už nějaké informace o místní dopravě apod. Jízdenky tam i zpět máme zajištěné, toto řešit nemusím.

Každopádně se díváme po nějakých výletech, chtěli bychom třeba do Mnichova.

Podařilo se mi najít jízdenku Bayern ticket, která vychází nejvýhodněji (i tak je drahá), ale každopádně nemusíme řešit přestupy apod. protože to platí všude po bavorsku jeden den. Ty obyčejné jízdenky, jsou totiž neúměrně drahé a platí navíc jen na jeden konrétní spoj, pokud tomu dobře rozumím.

Potřeboval bych však vědětm zda Bayern ticket platí na MHD v Mnichově či třeba na meziměstské autobusové linky (např. Prien do Grassau apod.) anebo se musí kupovat jízdenka. Předpokládám, že jízdenky na autobus se kupují asi u řidiče?

Potřeboval bych poradit nějaké stránky, jako je u nás idos.cz na vyhledání spojení, jak vlakového tak autobusového + i zjištění ceny jízdného. respektive jakoukoliv pomoc s tím, jak funguje v německu veřejná doprava, na co se připravit apod. Už začínám mít lufta z toho, jak si budu u řidiče kupovat jízdenky

A pokud někdo máte Bavorsko rádi a připojíte nám nějaké zajimávé tipy v okolí Mnichov - Rosenheim - Prien - Grassau - Salzburg (jen poprosím někde po této ose a v okolí těchto měst), tak nám uděláte velkou radost.

Děkuji moc a přeji hezký večer !


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Od: agaxy
Datum: 24.08.15 19:21

v bavorsku se přece německy nemluví, ale patří k německu, tak by vám trochu rozuměli, kdybyste znali němčinu z české školy. bavorsko je jako švýcarsko, nebo alsasko ve francii, - mají svojí vlastní řeč bazírující na němčině.

doporučuji vám vyzkoušet tamní kuchyň, ta je fakt super. a k tomu ještě abych nezapoměla - nejlepší piva na světě.

vyžadujte "weizenbier" (nemá české obdoby, v čs se vaří jen "pils"- teď z německého hlediska)

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 24.08.15 21:31
avatar

Bayern-Ticket platí na železnici, ve vlacích S-Bahn, v tramvajích, metru a v řadě autobusů.

Platnost Bayern-Ticket

S Bayern-Ticket je v některých zařízeních nárok na slevu na vstupném.

___

Na Bayern-Ticket může cestovat až pět osob (čtyři spolucestující). Počet společně cestujících osob musí být znám před jízdou a jména + příjmení těchto osob musí být vyplněna do příslušných políček na jízdence. Cestují-li společně rodiče s dětmi, zaplatí 28 € (1 dospělý - 23 €, 1 spolucestující - 5 € + děti zdarma). Uvedená cena platí v případě nákupu v automatech nebo přes internet. Při osobním nákupu může být o cca 2 € dražší.

Podle této stránky byste měl na Bayern-Ticket dojet i do Salzburgu.

_______

Odkazy:

Vyhledávání spojů (Bayern-Fahrplan)

Další vyhledávání (Bayerninfo)

_________

Poznámka:

Všechny odkazy vedou na německé weby.

Pokud byste měl s němčinou problémy, dejte mi sem odkaz na příslušnou stránku, shrnu Vám podstatu do češtiny.

Ohodnoceno: 3x
 
Od: cesta
Datum: 25.08.15 06:42

Super ! Děkuji moc, na tom prvním odkazu jdou vidět i autobusové zastávky.

Netušíte, zda mají němci nějakou super mapu jakou jsou mapy.cz ve které by byly značeny, jak autobusové a vlakové zastávky (popřípadě i MHD), tak turistické stezky? Budeme totiž v okolí německých Alp...

Opravdu děkuji moc za Vaší ochotu !

Datum: 24.08.15 22:14

Šťastný Víkend Ticket - JÍZDENKA -Nabídka podmínky -Cestujete jako jediný cestující, ve skupině s až 4 osobami nebo se svými dětmi nebo vnoučaty o víkendu v dopravě: První cestující zaplatili 40 EUR zde na internetu nebo v automatech, 42 eur v DB Travel Center. Za každého cestujícího 4 eura. Jízdenka platí ve všech regionálních vlaků DB AG (S-Bahn, RB, IRE, RE), mnohé dopravní sdružení a non-federálně vlastnil železnice v souladu s místními předpisy ve 2. třídě a některých spojů v sousedních zemích. Rezervujte si lístek šťastný víkend, PLATÍ PO CELÉM NĚMECKU !

BAYERN-BOHMEN Ticket - PRO AŽ 5 CESTUJÍCÍCH: 1 cestující zaplatil 26 eur za každou další 5,60 Euro. - Od 26, - Euro lze s Bayern Ticketem na jeden den cestovat v Bavorsku a i v Čechách. Každý druhý cestovatel zaplatí pouze 5,60 Euro víc. Speciální pro rodiny s dětmi: rodiče nebo prarodiče mohou mít lístek všechny děti nebo vnuci mladší 15 let. Ceny platí při nákupu na stroji DB.Lze koupit na přihraničních nádražích nebo přímo ve vlacích v automatech, které jezdí např. z Chebu do Německ. přihraničí.

jízdenky platí i v pro městskou dopravu .

Ohodnoceno: 2x
 
Od: cesta
Datum: 25.08.15 06:45

Děkuji, můžete mi prosím hodit odkaz na tu jízdenku. Netušíte, zda s ní dojedu i do Salzburgu. Byla by to nehjlevnější varianta na víkend, kdy bychm si o víkendu zajeli v sobotu do Německa a v neděli do Salzburgu. Díky

Datum: 29.08.15 23:07

Např. na Bayern ticket dojedete do Freilassingu a odtud levně do Salzburgu.

mapka bayernu se zastávkami http://www.bahn.com/i/view/md…_streckennetz_bayern_2012.pdf

Ohodnoceno: 0x
 
Od: cesta
Datum: 25.08.15 20:50

Nemáte někdo nějaký tip na německé mapy, které by se aspoň blížili našim skvělým stránkám mapy.cz? Aby v nich byly turistické cesty + značené zastávky busů + vlaků?

Díky

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.