Tetování-problém v zaměstnání v dnešní době?

Od: Datum: 24.08.15 16:26 odpovědí: 22 změna: 25.08.15 21:03

Dobrý den, už nějakou dobu přemýšlím o tetování. Vím, že přo některé lidi je to kontroverzní téma a tetování si stále spojují s kriminálníkama, tak jen ujišťuji, že to já rozhodně nejsem. :) Zajímalo by mě, jestli by mohlo být menší viditelné tetování- konrétně na vnitřní straně bicepsu problémem při hledání zaměstnání. Samozřejmě si to můžu dát i na jiné místo, ale ze všech se mi nejvíc líbí právě toto.

Dříve se na tetování nahlíželo jinak, myslíte si, že v dněšní době už to není problém? Chtěla bych se pohybovat v oblasti mezinárodních vztahů a cestovního ruchu- čili ano, chtěla bych práci s lidmi. Samozřejmě, že v různých firmách se na to můžou dívat jinak, proto by mě jen zajímal váš názor. Ještě bych chtěla říct, že toto není žádné nerozvážné rozhodnutí, už o tom přemýšlím hoodně dlouho a mělo by to pro mě velký význam.


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Datum: 24.08.15 16:30
avatar
Dobrý den, ano, záleží na firmách a na lidech. Ale zatím jsem se nesetkala s tím, že by s decentním tetováním byl problém, nesmí tedy být pohorsujici, chápete jak to myslím ;) a hlavně si myslím, že při obchodních, manažerských, marketingových a jiných povoláních, zřejmě budete mít při prvním setkání dlouhý rukáv, tzn.sako. Fakt v tom problém nevidím ;)
Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 24.08.15 16:57
avatar

Zdravím, pracuji s dětmi a mimo HPP se spoustou lidí. 99% má tetování nevadí a velké části se i líbí, včetně dětí a jejich rodičů. Tetování jsem měla už při pohovoru do práce, žádný problém.

Bohužel se někdy stane, že narazíte na nějakou starou strukturu, co není schopná přenést se přes svůj předsudek. Díkybohu je jich čím dál méně. Ale jak píšete - v různých firmách se na to můžou dívat různě.

Ohodnoceno: 3x
 
Datum: 24.08.15 17:52
avatar

Ne, není to problém.

Mohlo by to vadit jen v některých málo případech, kdy firma má velmi přísný dress-code ve styku se zákazníky, ale tam není obvykle možné mít halenku bez rukávů, takže biceps je zcela bezproblémové místo.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: agaxy
Datum: 24.08.15 18:08

tetování je bohužel jen něco jako kouření a pití alkoholu. je totiž rakovinotvorné a urychluje její vznik v kombinaci s již uvedenými. proto tetování pochází z vězení. já jsem proti, a v zaměstnání byste u mně měla problémy.

Ohodnoceno: 1x
 
Datum: 24.08.15 18:23
avatar

Jak byste zjišťovala, jestli vaši zaměstnanci nemají pod košilí tetování?

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 24.08.15 18:43
avatar
Nejsem příznivcem omalovánek ani "geniálních"nápisů na kůži ale taky musím uznat že tetování na biceps nikoho pohoršovat nemůže. Něco jiného by bylo tetování na krku nebo ve výstřihu, kde to bije do očí ale tohle snad nemůže překážet.
Ohodnoceno: 0x
 
Od: agaxy
Datum: 24.08.15 19:02

dobře, akceptuji vaši nepodařenou otázku...

tady jde o "viditelné nošení" tetování, o nic jiného, tedy o "chtěné nošení" a "ukazování se" s tím

nebylo-li by zdraví škodlivé, akceptovala bych to, ale co je moderní ve vězeních, nemá být "společensky bráno".

doplněno 24.08.15 19:06:

odpověděla jsem na "Jethro"

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 24.08.15 19:14
avatar

Docela mě to zajímá, tak si dovolím další nepodařenou otázku: podle čeho poznáváte, zda je určité tetování zdraví škodlivé nebo ne?

Ohodnoceno: 0x
 
Od: agaxy
Datum: 25.08.15 16:18

Jethro, nerakovinotvorné barvy jsou "k nezaplacení". Kdyby je v Česku nějaký podnikatel používal, tak okamžitě zkrachuje.

Na českém trhu se dá prodat jen to nejlevnější, nebo si myslíš, že si český dělník (popelář) může koupit Poršáka, jako rakouský nebo německý? On to tam sice nikdo z nich nedělá, ale mohl by, má na to.

Vždyť už si vem, proč má tolik českých potravin chemickou konzervaci(to nikde v záp. Evr. není)? Protože chudý český trh nemá na přepravní chlazení...zrovna tak s pitnou vodou: lopata chlóru do nádrže je mnohem levnější než úprava pitné vody jako na Západě*smich*

Je to penězma, podívej - v Kodani, a ta je na rovině, mají perfektní vodu (jako v Norsku a Švédsku-tam jsou ale hory, a tak je to normální a laciné, zrovna tak v Římě), ale v chudé Rize a Talinu (rovina) musí chlórovat, nemají na to, a pak bude jejich zdravotní statistika v počtu rakovinových onemocnění - ani se neptej!

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 24.08.15 20:32
avatar
Tetování není zdraví škodlivé. Pokud byste měla zaměstnávat jen nekuřáky, abstinenty, bez kérek, vegetariány, ateisty apod jen protože je to podle vás správný, čistý a zdravý pracant, tak jste jediná osoba ve firmě...
Tetování nepochází z vězení.
To co je moderní ve vězení, je moderní i venku, tam ti lidi nedělají nic, co by se nedělo mimo kriminál. Společensky brána by neměla být taková zaujatost...
Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 24.08.15 21:14
avatar

Bohužel z Vás hovoří pouze vlastní nevědomost. Tetování patří k věznicím? *smich*Lidé se tetují stovky let, od primitivních kultur. A také bych ráda viděla nějakou oficiální berličku pro Vaše vyjádření, že je tetování zdraví škodlivé (pokud se bavíme o tetování kavlitními barvami v osvědčených salonech), děkuji. :) Článek v Aha a Blesku opravdu nepovažuji za směrodatný.

Ohodnoceno: 1x
 
Od: jackr*
Datum: 25.08.15 00:05

Měli jsme na zš učitelku AJ, mladá holka, měla asi 3 tetování (na zádech, na noze, a na břiše) vše velice hezké a vkusné.

A učitelka skvělá, naučil jsem se toho u ní mnohem více, a zlepšil si známku... I rodiče se jí chválili.

Tetování považuji za umění a sám o něm taky uvažuji.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 25.08.15 01:39
avatar

Tetováž je vždy kontroverzní rozhodnutí. Láká to velmi, velmi, ovšem následky mohou být do budoucna velmi omezující a komplikující. Pokud ano, OK. Musíš na to mít povahu a styl, a navíc "hodně chlupatý koule" - platí i pro tebe, děvče Zvaž to. Jinak,za mne,proč ne. Je to o vkusu.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 25.08.15 06:37
avatar

píšeš že chceš pracovat v cestovním ruchu. Zvaž na jakou pozici chceš nastoupit a kde by jses ráda viděla za cca pět let. I vzhledem k tomu, že se chceš určitě rozvíjet a nezakrnět na jedné pozici.?
Byť tetování bereme v Evropě jako něco cool, tak ve východních zemí tomu tak není. Pohlížejí na to jako na znamení mafie, zlých/nečistých duchů, kriminálníku atd...
Nezapomínej taky, že tetování je cejch. Ano fajn, dneska se to bere jako něco super a elegantního... ale každá móda jednou pomine a brzy pomine i doba tetování. A tehdy budou mít žně kliniky, které se odstraňováním tetování zabývají.
A upřímně, po nějakém čase to tetování tratí na kráse a co víc, když už ho nebudeš chtít, tak máš smůlu, pokud nebudeš mít prachy, tak ti ho ani neodstraní. Stojí to totiž peníze.
Taky zvaž partnera, můžeš si najít časem fajn chlapa, kterému bude to tetování vadit. Mě osobně se tetování nelíbí. A to nejsem starý. Spíše je třeba se ptát, co žene lidi k tomu se dát potetovat...odlišit se?

Ohodnoceno: 1x
 
Datum: 25.08.15 09:55
avatar

Je pravda, že tetování nemá původ z věznic. Do Evropy se dostalo v 18 století přes námořníky a první tetovaný evropan byl Francouzský námořník. Ale není známo, jestli to bylo chtěné, nebo vnucené tetování, které mohlo symbolizovat nějaké varování pro ostatní lidi. Pak se tetování mezi námořníky rozmohlo a po nich následovaly prostitutky v přímořských vesnicích, které si nechávaly tetovat dekolty a podbřišky. Až po nich následovali lidé ve vězeňských zařízeních, ale na přelomu 18 a 19 století se dostalo i do vyšší společenské vrstvy. A tetování měla i šlechta. Bylo už ovšem jiného rázu a motivy se radikálně změnily, zkrásněly. Prý byla tetovaná i Ema Destinnová. Já ale sleduji cestopisné dokumenty a tam vidím ženy různých kmenů, které jsou samozřejmě potetované a pohled to je odstrašující. Něco jiného je hezký obrázek na mladé a vypjaté kůži a něco jiného je pohled na starou ženu s povadlou kůží, která je potetovaná.

Osobně bych si tetování nenechala udělat nikdy, byť by byl obrázek sebekrásnější, právě z tohoto důvodu. Věčně mladý nezůstane nikdo a pohled na stařenku, která má kůži vrásčitou a ještě k tomu potetovanou třeba kdysi krásným obrázkem třeba nějakého exotického ptáka, nebo jiným pracným výjevem, bude zcela jistě v jejím věku odpuzující. Nejsme divoši, jsme evropané a není to naše kultura. Pokud se jedná o nějaké malé nenápadné tetování, tak to snad není tak hrozné, ale vím ze svého okolí, že ti, co začnou malou kytičkou, u toho zpravidla neskončí a pokračují. Proč tomu tak je, to nevím. Takže pokud můžete tomu nutkání odolat, tak odolejte. Za pár let toho určitě nebudete litovat. V opačném případě si jednou na tuto diskuzi určitě vzpomenete. Myslet si, že tomu tak není, že dnes se jiná situace a tetování je moderní a běžná záležitost, je krátkozraké. Přesvědčovat nikoho nechci, každý je majitelem své vlastní kůže a může si s ní dělat co se mu zachce. Ale položila jste otázku a to je můj soukromý názor. A to neberu v ohled případné problémy v zaměstnání, protože ono to dnes opravdu nemusí být vůbec na závadu.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 25.08.15 11:57
avatar
Tetování má historii daleko daleko větší, i v Evropě bylo mnohem dřív, než v 17.století, tehdy akorát námořník do Anglie přivezl ,,atrakci,, - potetovaneho otroka.
Je to moderní několik tisíc let, ta doba, kdy to v módě nebude, nepřijde snad nikdy.. za 50 let se málokdo bude pozastavovat nad potetovanou babickou-budou takové téměř všechny :-D odpuzující pohledy na vrascitou kuzi s obrázkem moc časte nebudou, kolik důchodců chodi v oblečení, které odhaluje víc bez ruce,krk a lytka? Já bych musela chodit doslova od pasu nahoru naha, abych kerky ukázala...
Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 25.08.15 15:22
avatar

Přít se nebudu, čerpala jsem z jiných zdrojů. A vy zřejmě zase někde jinde. Já mluvila pouze o Evropě, jinak samozřejmě historie tetování sahá do daleko starší doby. No já nevím, ale Vy si myslíte, že se stará osoba nikdy nedostane do nemocnice, nebo do situace, kde bude nutno odhalit větší část těla, než paži k lokti?

A nejednalo se o otroka, ale o samotného námořníka. Asi opravdu mluvíme každá o něčem jiném.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 25.08.15 19:18
avatar
Aha, tak asi jiné zdroje, já to slyšela jinak..
Nejstarší důkaz o výskytu tetovaní pochází právě z Evropy... námořníci jej pouze po dlouhé odmlce přivezli do Anglie a připomněli, a rozmohlo se tak, že se tetovali i ti nejvýš postavení.
A v situaci, kdy jde člověk do nemocnice, je tetovani to poslední, co má doktory zajímat.
Ohodnoceno: 0x
 

 

Datum: 25.08.15 19:42
avatar

ty doktory, kteří tě obtěžují těmi dotazy ohledně tetování, to nezajímá proto, že by se rádi podivali nebo aby si něco o tobě mysleli. Ale dělají to kvůli toho, že během tetování mohlo dojít k přenosu nějakého viru a tím kontaminaci tvého těla. Nic víc v tom nehledej.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: vilik
Datum: 25.08.15 21:03

Musím vás opravit, tetování měl i Evropan Otzi, muž z alpského ledovce, na jehož mumii staré několik tisíc let našli vědci tetování. Protože bylo na místech, která byla uvnitř těla nemocná a asi bolestivá, plyne z toho, že sloužilo jako léčebný rituální prostředek. Ale možná je to první doložený alpský námořník, který zdrhnul z vězení. Nevím.

doplněno 25.08.15 21:07:

Pro Suzymon

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 25.08.15 10:20
avatar

Vladimír Franz - extrém. Přesto normálně funguje. Takže nějaké lokální tetování bych vůbec neřešila. Mona

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 25.08.15 11:26
avatar

Znám. A v jeho případě bych spíše napsala, že "funguje", bez toho "normálně".

Ohodnoceno: 0x
 

 

 

Návody Poradny
Poslední otázky Poradny společnost
Nejnavštěvovanější otázky v rubrice

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.