PŘEFAKTURACE NAFTY pro zelenou naftu

Od: Datum: 24.08.15 13:13 odpovědí: 1 změna: 27.08.15 10:30

Dobrý den,

podnikám v zemědělství, žádám i na vratku na zelenou naftu. Mám nádrž na 16 000litrů. Chtěla jsem pomoci kamarádovi, který je menší zemědělec, že by si mohl čerpat naftu u mě v nádrži a já bych mu každý měsíc, přefakturavala část nafty, kterou by vyčerpal. Účetní ale tvrdí, že mu celníci fakturu ode mně neuznají na vratku zelené nafty. Poradí nám někdo, jak to vlastně je. Děkuji Vlaďka.


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Od: uskaŽ
Datum: 27.08.15 10:30

Pokusím se odpovědět, ale neberte tuto odpověď na 100%. Souhlasím s účetní. je to ošemetná záleživost. Vy jako zemědělec nejste oprávněná rozprodávat naftu s možností vratky. Vy můžete prodat cokoliv ze svého, ale bez možností dotací.

Nemá se to, dělá se to. Co tak pomoci malému zemědělci (za protislužbu) tím, že mu naftu prodáte za sníženou cenu a veškeré dotace půjdou na vás. Výdaje určitě uplatňujete oba paušálem, takže cena nafty se nikde neobjeví. Co na to finančák - nevím, opatrně vypátrejte.

Ohodnoceno: 0x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright Š 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.